Fórum

 • Samalová
  Dobrý den, hledáme řešení pro panelový dům, potřebujeme docílit snížení teploty v místnostech v letním období, kdy je v interiéru nesnesitelné vedro. Děkují, Samalová. Dojíždíte také mimo Prahu ?
  16.4.2013
  • Madico
   Problém přehřívání řeší externí fólie – aplikace na vnější stranu prosklení. Fólie zadrží 50 až 75% tepelného slunečního záření. Záleží na zvoleném typu fólie. Instalace fólií realizujeme po celé Evropě.
   16.4.2013
 • MARTY
  Dobrý den, chtěl bych si nalepit fólie na skla auta, mohli byste mi poradit, jestli použít klasické mýdlo, nebo nějaký saponat a v jakém poměru? Děkuji.
  14.6.2010
  • Madico
   Pro instalaci okenních fólií používáme roztok vody s dětským šamponem Johnson baby. Vodu se šamponem mícháme v poměru 1 kavová lžíce na 1,5 l vody.
   16.6.2010
 • pavla
  Dobrý den, bydlíme ve vile s klasickými špaletovými okny u rušné ulice, na které se zvedl provoz a tudiž i hluk, nebo spíše nesoucí se ozvěna za auty. Potřebovali bychom nějakým způsobem odhlučnit okna, ale nechceme je měnit za nové. Existuje možnost přesklení pouze vnějšího skla za protihlukové, popřípadě pomohla by protihluková fólie? děkuji
  1.6.2010
  • Madico
   Principiálně lze daný problém řešit třemi způsoby. 1. výměna celého okna – lze dosáhnout akustického útlum cca 40 dB 2. přesklením jednoho skla – lze dosáhnout akustického útlumu cca 20dB 3. nalepit protihlukovou fólii ve dvou vrstvách – lze dosáhnou akustického útlumu cca 4–5dB Cenově nejdostupnější je varianta s instalací čiré protihlukové fólie cca 2 000 Kč/m2. Tato varianta je také nejméně účinná z výše uvedených variant. Pro realizaci 1. a 2. varianty naleznete na interneu dostatečný výběr výrobců i montážních firem.
   1.6.2010
 • Michal
  Dobrý den. Chci instalovat externí solární folii, na okno v panelovém domě. Folie SILVER 35 ext, mě nevyhovuje, ( pro její modrý nádech ). Chci se zeptat, můžete mě dodat folii BRONZE 35 ext? Děkuji.
  26.5.2010
  • Madico
   Externí fólií BRONZE 35 ext. Vám prodáme jako samostatný materiál. Současně Vám nabízíme dodávku i instalaci.
   29.5.2010
 • Michala
  Dobrý den, máme doma na vestavěné skříni přes celé jedno křídlo zrcadlo a taktéž máme batolátko, jehož největší zábavou je na zrcadlo házet různé předměty, tlouct do něj či narážet autem. Hledám řešení, jak z nebezpečného zrcadla udělat relativně bezpečné. Nejsem si vůbec jistá, zda to lze řešit instalací některé vhodné folie z vašeho sortimentu..zda vůbec hledám správně. Moc děkuji za odpověď.
  24.5.2010
  • Madico
   Zabezpečit zrcadlové plochy proti případnému zrannění při rozbití nebo pádu do zrcadla lze dosáhnout nalepením ochranné čiré fólie na zadní stranu zrcadla. Aplikuje se ochranná fólie o síle 0,1mm, 0,18mm nebo 0,23mm. Pro volbu vhodné tloušťky fólie rozhoduje velikost zrcadlové plochy a předpokládaný odhad destrukční energie. Pro Váš případ navrhuji zvolit fólii o síle 0,23mm, kterou standardně lepíme na zrcadla v baletních školách nebo divadelních zkušebnách. Námi dodávané ochranné fólie mají zdravotní atesty a pevnostní atest podle normy EN 12 600.
   25.5.2010
 • Pavlina
  Dobrý den. Potřebovala bych poradit jak odstranit z oken staré nevzhledné nekvalitní folie. Mám ford focus a chtěla bych si tam dát nové, ale za odstranění starých účtujou kopu pěněz, tak si říkám, že bude lepší, když to zkusím sama.
  22.5.2010
  • Madico
   Nalepenou fólii snadno odstraníte ručně. Zbytky lepidla na skle navlhčete teplou vodou cca 50°C a ostrou žiletkou sešrábnete zbytky lepidla. Při odstraňování lepidla si davejte pozor, abyste si nepoškrábala sklo. Žiletkou nědělejte trhavé pohyby. Stačí rovnoměrný tlak a souvislý pohyb břitu žiletky po skle.
   25.5.2010
 • Jiří F
  Dobrý den, bydlím v paneláku, obě okna jsou situovana na jih, čili v létě nesnesitelné. Je možné na okna nalepit solární folie, aby se to zlepšilo ? Podmínka je, aby byly čiré, aby zase v zimě tam nebyla tma – vnitřní žaluzie mám. Pokud je možnost, prosím o info, na koho se v Praze obrátit. Děkuji za odpověď.
  13.5.2010
  • Madico
   Vhodnou externí fólií pro Vaše požadavky máme k dispozici. Zašlete nám přes kontaktní formulář rozměry oken a my Vám zpracujeme cenovou nabídku a zašleme zdarma vorky vhodných externích fólií.
   13.5.2010
 • Jiří Lindovský
  Dobrý den , máte zkušenost s fólií MAC-4000-XSR, resp MAC-4000-XSR? Lepí se externě nebo zevnitř? Slyšel jsem, že skleníkovému efektu odolávají jen externí fólie. Děkuji
  26.4.2010
  • Madico
   Keramické fólie MAC 6000 a MAC 4000 jso interní termoizolační okenní fólie, které omezují tepelné ztráty prostupem tepelného záření z interiéru do exteriéru. Tyto fólie se lepí na vnitřní stranu prosklení. Pro omezení přehřívání interiéru vlivem slunečního záření, je nutné na vnější stranu prosklených ploch nalepit externí fólie. Vhodnou instalací externí fólie lze zadržet až 70% tepelného slunečního záření.
   27.4.2010
 • Peta
  Dobry den,byl jsem na tecnicke prohlidce a neprosel jsem,nemam homologovane autofolie,da se to dodatecne dodelat?abych je nemusel sundavat,diky
  11.4.2010
 • Pavlína
  Dobrý den, chtěla bych nechat začernit homologovaně Škodu Octavii Combi II. Chtela bych se zeptat na cenu a jestli mate nejakou pobočku v Olomouci. Předem děkuji za odpověď.
  29.3.2010
  • Madico
   Můžete se obrátit na společnost Autosklo TS s.r.o., která má sídlo v Olomouci. Kontaktní údaje: Tel.:585 241 293 Tel.:604 209 533
   30.3.2010
 • Lucie
  Dobrý den, mám nový Opel Insignia OPC v bílé barvě a chtěla bych karoserii personifikovat částečnou aplikací barevné fólie (zřejmě kombinace proužku zlaté metalizy a čokoládové barvy na bocích). Máte zastoupení v Brně nebo blízkém okolí? Předem děkuji za odpověď.
  18.3.2010
  • Madico
   Pro řešení Vašeho požadavku se můžete v Brně obrátit na pana Kachnáče –604 309 967.
   19.3.2010
 • blanka
  Prosím vás, potřebuji poradit. Jak mám sundat kličku u dveří Opel astra F, abych mohla sundat čalounění dveří. Zasekl se mi centrál. Předem děkuji.
  27.2.2010
  • Madico
   Tlakem na člounění dveří směrem ven z auta odkryjete osičku kličky. Na osičce uvidíte pérko v drážce, které brání sundání kličky. Po vysunutí pérka z drážky lze odstranit kličku a následně sundat čalounění.
   4.3.2010
 • Jorová
  Dobrý den. Existuje bezbarvá fólie, která „rozostří“ pohled např. do interiéru obchodu natolik, aby nebyly čitelné údaje třeba na monitoru počítače? Jde mi o zamezení pohledu do interiéru v kombinaci s reklamními polepy…
  27.2.2010
  • Madico
   Lze aplikovat různé dufúzní fólie, které vytvoří z průhledné prosklené plochy matovou půsvitnou plochu. Z Vašeho zadání není zřejmé, zda se fólie bude lepit z exteriéru nebo interiéru. Na tyto dekorativní fólie lze nalepit reklamní polepy. Do interiéru obchodu nebude z exteriéru vůbec vidět.
   4.3.2010
 • Třísková
  Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, máme Škodu Fábii 1.4 po ujetí několika málo km, se začínají potit okna, po zapnutí topení se auto uvnitř vysuší, ale jakmile jej zaparkujeme u baráku, opět se celé zapotí a zůstane zapocené stále. Prosím poraďte zda máme něčím okna uvnitř potřít. Děkuji za radu s pozdravem Třísková
  24.2.2010
  • Madico
   Doporučuji vyměnit pylový filtr. Pravděpodobně bude vlhký. Zkontrolujte koberce na podlaze a pod sedačkami. Často zde kondenzuje voda. Další možností je objednat v servisu kontrolu klimatizace.
   26.2.2010
 • Petra
  Dobrý den. Koupila jsem si transparentní fólii na skleněné dveře na kuchyňskou linku. Nevím však, na jakou stranu mám fólii nalepit, má drsný povrch…jestli zevnitř, nebo zvenku. Děkuji za odpověď.
  12.2.2010
  • Madico
   Pro interní aplikaci okenních fólií můžete fólii nalepit na libovolnou stranu skla. Při volbě strany lze vzít v úvahu například následující parametry: 1) 1) vybereme tu stranu skla, pro kterou je instalace méně pracná 2) 2) zvolte stranu, kde se nalepená fólie bude méně špinit 3) 3) dveře jsou vyrobeny ze skla, je proto většinou dodržováno estetické pravidlo, že při pohledu na skleněnou plochu máme pozorovat neupravený povrch skla Doporučuji nalepit fólii tak, abyste při pohledu na kuchyňskou linku viděla nepolepené sklo. Zvolíte-li opačnou variantu žadné chyby se nedopustíte. Každý z nás má specifické estetické vnímání.
   14.2.2010
 • Viktor P.
  Dobrý den. Mám zvláštní a možná dost neobvyklý dotaz. Jde mi jen o obecné zodpovězení, zda je ve vašich možnostech vyrobit plastové okno pouze s jedním sklem bez jakékoliv vzduchové mezery. Nejde mi o nějakou tepelnou izolaci.
  9.2.2010
  • Madico
   V našich možnostech není výroba oken. Touto čiností se naše společnost nezabývá. Domnívám se, že Vašemu zadání vyhoví výrobce oken. Váš požadavek není neobvyklý a podobné typy oken s plastovými rámy se standardně vyrábějí.
   11.2.2010
 • standa
  Dobrý den. Chci se zeptat, jestli máte fólii jako imitace dřeva. Děkuji
  7.2.2010
  • Madico
   Tento typ dekorativní fólie nemáme k dispozici.
   8.2.2010
 • jarda
  Dobrý den, lze nalepit na celoprosklené dveře nějakou fólii, která by v noci zabraňovala pohledu dovnitř? A která by během dne propouštěla co nejvíce světla? Děkuji za odpověď.
  22.1.2010
  • Madico
   V současně době vyráběné okenní fólie nesplňují Vaš požadavek. Vašemu zadání budou vyhovovat fólie s vrstvou nelineárních tekutých krystalů. Tyto fólie mění propustnost světla v závislosti na napětí elektrického pole. Elektrické pole se reguluje potenciometrem ručně nebo fototranzistorem, který v závislosti na intezitě éxterního osvětlění automaticky zvyšuje nebo zmenšuje elktrické napětí, a tím mění propustnost světla nalepené fólie na skle.
   25.1.2010
 • mirek
  Prosím, jaké teploty májí být v běžném obytném domě ve dne a v noci. Teploty v mém bytě v obývacím pokoji dosahují max. 20 °C ve dne a v noci kolem 18°C. Kolik říká norma -určuje to přesně -třeba minima. Důležitá informace -měřeno ve dnech, kdy je venku ve dne –2°C a v noci –6°C. Děkuji za odpověď. Mirek
  17.1.2010
  • Madico
   Problematiku vytápění řeší Vyhláška č. 194/2007 Sb. kterou se stanoví pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody, měrné ukazatele spotřeby tepelné energie pro vytápění a pro přípravu teplé vody a požadavky na vybavení vnitřních tepelných zařízení budov přístroji regulujícími dodávku tepelné energie konečným spotřebitelům uveřejněno v: č. 62/2007 Sbírky zákonů na straně 2407. Znění vyhlášky naleznete: Vyhláška č. 194/2007 Sb. kterou se stanoví pravidla pro vytápění.
   25.1.2010
 • Jan Vaněk
  Tak tu máme nové sazby DPH. V roce 2009 cena za polep skel u auta 5500 Kč. A letos +1% DPH, cena 6000 Kč. Loni jsem volal ke konci roku, bylo my řečeno, že ceny budou stejné! Díky J.Vaněk
  13.1.2010
  • Madico
   Ceny dohotnuté se zákazníky v roce 2009 jsou platné a zůstávají beze změny do 31.3.2010.
   14.1.2010
 • Dana
  Prosím o radu.V našem domě máme jednu stěnu zasklenou.Je to z plastových oken,ale už starší výroby.V zimě se okna dost potí.Pomohla by tepelná folie?Jestli ano,mohla by se lepit ještě teď během zimy?Děkuji za radu.
  13.1.2010
  • Madico
   Instalací keramické fólie lze výrazně omezit rosení oken. Nelze očekávat, že po instalaci fólie se rosení zcela odstraní. Situace s rosením oken se zlepší díky vyšší povrchové teplotě skla, kterou zvyší nalepená fólie. V případě, že v interiéru je teplota nad 10°C lze interní okenní fólie instalovat bez omezení.
   14.1.2010
 • jarka
  Po pokusu o vloupání jsem nucena řešit zabezpečení oken v přízemí bytu. Jde o 10 let stará eurookna (tedy dřevěné řámy), oken je 8 a mají dvě části – 26×70 cm a 90×70 cm. Je možný polep bezpečnostní fólií a jaká by byla celková cena? Nebo je vhodnější bezpečnostní sklo?Také jenom popraská a zůstane vcelku nebo po nárazu vznikne díra? Velice děkuji za odpověď. Jarka
  12.1.2010
  • Madico
   Cena za dodávku a instalaci bezpečnostní fólie včetně dopravy je 6 699,– s DPH 10%. Dopravu v Praze a v okolí do 50 km neúčtujeme. Pro dané rozměry Vám doporučuji výměnu původních skel za skla bezpečnostní například CONNEX. Na otázku, jak se zachová bezpečnostní sklo nebo sklo s nalepenou bezpečnostní fólií při pokusu o vloupání, nelze přesně odpovědět. Při pokusu o vloupání lze použít různé předměty a útok na sklo je pokaždé veden s jinou razancí. Výsledná destrukce skla pak odpovídá kombinaci těchto parametrů.
   14.1.2010
 • myskin
  Dobrý den, můžete nabídnout bezpečnostní fólii s odolností proti střelbě? A jaká je případně cena za m2?
  17.12.2009
  • Madico
   Omlouváme se za opžděnou reakci. Neprůstřelné fólie se nevyrábějí. K dispozici jsou pouze neprůstřelná skla s definovanou balistickou odolností. Méně známé je, že kromě neprůstřelného skla se velmi úspěšně používá lehký, houževnatý a dobře průhledný polykarbonát. Většinou se používá Lexan, případně vrstvený Lexgard. Podrobnější informace naleznete zde.
   11.1.2010
 • Veronika
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak se pohybuje cena u barevných průsvitných folií. Kdybych potřebovala cca 10m2, jaká by byla cena?
  2.11.2009
  • Madico
   Cena včetně dopravy je 650 Kč/m2 bez DPH 19%. Objednané zboží zasíláme na dobírku.
   5.11.2009
 • zákazník
  Mám špatnou zkušenost s firmou Max Group-CZ, která není schopná včas dodat zaplacené žaluzie. Její jednání je nesolidní, arogantní a žaluzie nemají správné rozměry.
  30.10.2009
 • Pokorná Marie
  DOBRÝ DEN, RÁDA BYCH SE ZEPTALA JAKÁ OKENNÍ SKLA SI MÁM OBĚDNAT, ABY MĚLA CO NEJVĚTŠÍ PROPUSTNOST DENNÍHO SVĚTLA. EXISTUJE PROPUSTNOST 100 PROCENT? A JAKOU MAJÍ PŮVODNÍ OKNA, KTERÁ JSOU V PANELÁCÍCH. DĚKUJI MARIE.
  26.10.2009
  • Madico
   Z fyzikálního hlediska nelze ani teoreticky připustit, že by v hmotném prostředí procházelo záření se 100% propustností. Vždy budou existovat nějaké ztráty způsobené odrazem a absorpcí záření na atomech a molekulách daného prostředí ( sklo ). Čiré ploché sklo v panelácích o tloušťce 4 mm má propustnost světla 85–87%. Vždy bude existovat interval pro propustnost světla, protože odraz světelného záření při dopadu na plochu skla je závislý na úhlu dopadu. V případě izolačního dvojskla budou ztráty vyšší než u jednoduchého plochého skla. Odraz světelného záření na neupraveném skle se pohybuje v intervalu 8–12%. Tuto reflexi lze snížit nanesením antireflexní vrstvy na hodnotu v intervalu 0,1–0,5%, ale nelze dosáhnout reflexi s hodnoto 0%. Domnívám se, že světelná propustnost současných okenních skleněných výplní je dostatečná a nezpůsobuje nepříjemné úbytky osvětlení v interiéru.
   30.10.2009
 • Honza
  Dobrý den, mám 15 let stará okna s dvojsklem – diterm. Když venkovní teplota klesne lehce pod bod mrazu, jsou již okna hodně orosená a studená. Vnitřní teplota je kolem 22 stupňů a vlhkost 55%. Jakou byste mi prosím doporučili fólii, abych zamezil tak velkému rosení a úniku tepla přes sklo? Zrovna bych Vás chtěl požádat o cenovou nabídku včetně dopravy – montáž si provedu sám. Jedná se o trojúhelníková vykýřová okna o rozměrech skla 65×74×98 cm. Oken je 8 kusů. Děkuji
  8.10.2009
  • Madico
   Doporučujeme nainstalovat kermaickou fólii MAC 6000 s propustností světla 60%. Prametry fólie MAC 6000 naleznete na http://madico.cz/…mac-6000.pdf. Nalepením fólie zvýšíte povrchovou teplotu skla a omezíte rosení. Pro Vámi zadané rozměry bude stačit objednat 2,5 m2 Fólie se dodávají v šířce 1,524 m. Cena včetně dopravy: 580 Kč/m2 bez DPH 19%
   9.10.2009
 • Lukhy
  Dobrý den, na Vaších stránkach píšete, že montujete fólie dle parametrů vyhlášky EHK č.43 zákona č.56/ 2001 sb.,je někde na internetu k máni tato vyhláška? Rád bych si ji prostudoval než bych do něčeho takového šel. Ať jsem hledal, jak jsem hledal nepodařilo se mi to…Děkuji
  3.10.2009
  • Madico
   Anotace Předpis EHK č. 43 je přílohou č. 42 EHK/OSN Dohody z r. 1958. Tento předpis se vztahuje na zkoušení a schvalování typů bezpečnostních zasklívacích materiálů, určených pro montáž jako čelní nebo jiná skla nebo jako přepážky v motorových a jejich přípojných vozidlech. Schvaluje se i jejich montáž. Předpis se netýká dvojitých oken. Předpis stanovuje: • Definice, postup podání žádosti o homologaci nebo o rozšíření její platnosti při změně typu bezpečnostních zasklívacích materiálů nebo o ukončení platnosti homologace po ukončení výroby typu. •Postup udělení homologace a způsob označení homologovaného výrobku, • Rozsah a postup zkoušek typu bezpečnostních zasklívacích materiálů a požadavky na jejich vlastnosti z hlediska: • ochrany osob v případě rozbití zasklívacího materiálu, • odolnosti zasklívacího materiálu při nehodách, proti atmosférickým, tepelným a chemickým účinkům, • průhlednosti,zkres­lování předmětů pozorované čelním sklem, nejasnosti v rozlišování barev. • Postupy pro řízení a kontrolu shodnosti výroby (COP), postup odběru a hodnocení vzorků, postihy při nedodržení shodnosti. Celý přesný překlad předpisu EHK č.43 není na internetu k dispozici. Po vyplnění formuláře http://predpisy.tuv-sud.cz/zadost.doc a zaplacení poplatku získate přístup do Internetové knihovny překladů, kde si můžete celý předpis nastudovat. Registraci si můžete také dohodnout telefonicky u kontaktní osoby: Ing. Martin Hron na adrese: TÜV SÜD Czech s.r.o., Novodvorská 994/138 na telefonu: 239 046 911 fax: 239 046 915 e-mailem: martin.hron@tuv-sud.cz respektive: Ing. Václav Tajzich, CSc na adrese: TÜV SÜD Czech s.r.o., Novodvorská 994/138 na telefonu: 239 046 917 fax: 239 046 915 e-mailem: vaclav.tajzich@tuv-sud.cz
   8.10.2009
 • tomáš ullrich
  Dobrý den, chtěl bych si nechat polepit skla na vůz škoda fabia combi a chtěl bych se zeptat kolik by to stalo a jestli se cena týká všech bočních skel tak i zadního skla. Většina dotazu se týká Prahy. Dělá se to i v Chomutově? Díky T. Ullrich
  4.9.2009
  • Madico
   Schválené fólie lze lepit na všechny autoskla mimo čelního skla. Cenu a způsob instalace si můžete dohodnout s panem Talaváňou na tel.: 608 178 000. Firma má sídlo v Otvicích.
   8.9.2009
   • Fundovaný
    Lepení zatemňovacích fólií na přední boční skla automobilu je možné pouze v případě, že zůstane zachována světelná propustnost 70 resp. 75 %. Toto snížení propustnosti mají novější vozy již z výroby. Tudíž jakákoli fólie bude protiprávní = 5000Kč v blokovém řízení – 50 000Kč ve správním. Když už si tu děláte reklamu, uveďte všechna důležitá fakta.
    10.11.2009
    • Madico
     Děkujeme za upozornění. Podmínky pro instalaci autofólií jsou uvedeny na našem webu v sekci AUTOFOLIE. Pro aplikace na přední boční skla máme schváleno několik typů fólií. Seznam schválených fólii naleznete zde.
     11.11.2009
 • lukas stepanek
  Dobrý den, máme velká fixní okna 2,4×2,4 m s deklarovaným U= 1,4. Na spodním okraji se v zimě objevuje voda i při nižši než 50% vlhokosti a vnitřní teplotě cca 22°C. Může instalace vaší fólie toto zamezit a o kolik se z hruba zlepší U? Není problém velikost oken? Nebude vidět napojení fólie? Měl bych zájem o cca 20 m2 okenni plochy.
  27.8.2009
  • Madico
   Instalací keramické fólie lze omezit rosení oken. Nelze očekávat, že po instalaci fólie se rosení zcela odstraní. Po instalaci termoizolační fólie MAC 6000 se koeficient prostupu tepla sníží na hodnotu cca U=1,0 –1,1 WK/m2. Fólie se vyrábí v šířce 1,524m, proto nelze instalaci provést bez napojení. Spoj nemá vliv na deklarované vlastnosti fólie a esteticky neruší design prosklené plochy. Pro zpracování Vaší poptávky nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.
   31.8.2009
 • Jitka
  Dobrý den. Můžete mi prosím sdělit, zda v Mostě nebo v blízkém okolí, existuje vaše pobočka nebo firma, která by mi v bytě vylepila vaše folie? Děkuji
  15.8.2009
  • Madico
   Nejbližší naše partnerská firma je z Chomutova. Kontaktovat ji můžete na telefonním čísle: 608 178 000.
   17.8.2009
 • Stuchlíkovi
  Dobrý den, máme nově postavenou půdní vestavbu s 5ti okny VELUX (Ug=1.4), pocitově je těsně pod sklem velice teplo, zvažujeme použití markýzy, externí fólie, nebo ext. žaluzií pro zmenšení ohřívání interiéru. Nikde jsme nenašli srovnání efektu (zmenšení teploty, účinnost), můžete prosím poradit? díky.
  30.6.2009
  • Madico
   novinkách nalezenete článek o porovnání markýz, externích žaluzií a externích fólií.
   3.7.2009
 • Jarek D.
  Dobrý den, slyšel jsem, že v Polsku a na Slovensku jsou folie na předních bočních sklech aut zakáza. Mohl bych dostat bližší informaci? Děkuji.
  26.6.2009
 • Lenka K.
  Dobrý den, prosím o radu. Právě jsme si nechali udělat nové vstupní dveře se zrcadlovým efektem. Před den je to perfektní, vidíme ven, ale do bytu vidět není. Jenže je problém večer, když se rozsvítí. Je vše vidět. Je možné z vnitřní strany umístit nějakou folii, abychom nemuseli zase používat závěs, kterého jsem se konečně zbavila. Poradíte? Jaká je případně cena,cca za 1m2. Děkuji.
  2.5.2009
  • Madico
   Podrobnější popis optických vlastností polopropustných zrcadlových fólií naleznete v sekci polopropustná zrcadla Na závěr je nutné jasně formulovat základní vlastnost částečně propustných zrcadel. Aplikace fólie nedokáže dokonale vyřešit optické oddělení exteriéru od interiéru. Jinak řečeno, vždy bude existovat možnost pohledu z exteriéru do interiéru. Tato vlastnost se výrazně uplatní, tehdy když je venku nízká úroveň osvětlení t.j. večer. Při denním osvětlení instalovaná fólie poskytuje požadované vlastnosti a plně vyhovuje zadání. V případě, že požadujete dokonalé a spolehlivé oddělení interiéru od exteriéru, v jakémkoliv světelném režimu, doporučujeme aplikovat dekorativní průsvitné fólie. Ceny za dodávku a instalaci fólií v Praze a okolí do 50 km se pohybují v intervalu 700 Kč/m2 – 850 Kč/m2 bez DPH.
   7.5.2009
 • zdenek
  Ahoj, poraďte mi, zda se dají koupit samostatně homologační štítky na autofolie. Na technické to chtějí vidět. Díky
  1.5.2009
  • Madico
   Homologační štítky lze zakoupit samostatně. Předpokládáme, že na vozidle máte nalepeny fólie MADICO.
   7.5.2009
   • zdenek
    Spíše tam mám nehomologované folie a nechci je složitě sundávat. A zkouším to nějak obejít a sehnat si jen štítky.
    10.5.2009
    • Madico
     Pro další informace nás kontaktujte prosím telefonicky.
     11.5.2009
 • PikeQ
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli provádíte polepy B a C sloupků u aut. Jestliže ano, na koli by vyšel polep Opelu Astra G Caravan Díky za odpověď
  27.4.2009
  • Madico
   Děkujeme za poptávku. Polepy sloupků naše společnost neprovádí.
   28.4.2009
  • zokot
   Polepy sloupků udělá každá lepší reklamka.
   1.10.2009
 • Roman
  Dobrý den, jste schopni polepit motocyklovou přilbu? Potřebuji změnit barvu na černou. Děkuji
  24.4.2009
  • Madico
   Polepy přileb neprovádíme
   28.4.2009
 • Martin Slavík
  Dobrý den! chci se zeptat na kolik by vyšli fólie na celé auto na Dacia Logan MCV. Jedná se o obě přední i zadní boční okna, dále o okna do kufru opět na obou stranách + dvě okna na 5dveřích vzadu a to včetně začerněných sloupků. D9ky za Vaši odpověď!
  20.4.2009
  • Madico
   Cena za instalaci: 5 000Kč včetně DPH 19%. Výběr ztmavení fólie před instalací. Instalace probíhá u nás v Sadské ul. č.12, Hloubětín, Praha 9. Záruka na dodané dílo: 3 roky. Všechny námi nabízené fólie jsou homologované. K instalaci dodáváme homologační osvědčení. Doba instalace: cca 4 hodiny, po instalaci Vás telefonicky kontaktujeme, vozidlo je možné vyzvednout. Platba hotově po převzetí instalace. Všechny fólie se aplikují na vnitřní stranu skla. Po instalaci nestahovat okénka po dobu tří dnů. Vyhřívání oken pro instalaci fólií nevadí. Instalaci autofólií doporučujeme objednat alespoň 3 dny předem.
   20.4.2009
 • lopez
  Dobrý večer,stavím restauraci a z důvodů toho,že stavba je za dřeva přemýšlím čím nahradit v kuchyni a toaletách kachličky,nedo­poručíte mi nějaké obklady např jako sádrokarton,ale s lesklým ,dobře omyvatelným povrchem?Předem dí­ky
  15.4.2009
  • Madico
   Děkujeme za dotaz, naše společnost se specializuje na instalaci fólií na skleněné plochy a polykarbonát. Váš dotaz nespadá do naší odbornosti.
   20.4.2009
 • Martina L.
  Dobrý den, lze bez optického defektu instalovat externí folie proti přehřívání interiéru také na skleněnou výplň z pokovených profilitů? Profility jsou instalovány horizontálně a vysilikovány. Děkuji za odpověď.
  6.4.2009
  • Madico
   Námi nabízené fólie lze aplikovat pouze na skleněné plochy nebo polykarbonát.
   20.4.2009
 • TMiky
  Dobry den, bydlime v byte, kde jsou instalovana plastova okna s bezpecnostnimi skly conex. Zajimalo by me, zda je mozne i na tato skla instalovat protihlukove folie. Bydlime u rusnejsi ulice, proto tuto moznost zvazujeme. Dekuji za odpoved.
  15.3.2009
  • Madico
   Protihlukové fólie standardně na bezpečnostní skla instalujeme. Po zaslání rozměrů a počtu skel e-mailem Vám zpracujeme přesnou cenovou kalkulaci.
   16.3.2009
 • Jitka
  Prosím o informaci jaká by byla cena protisluneční folie – venkovní, včetně montáže na 4 okna o rozměru 91×103mm a rozdělené balkonové dveře o rozměru 68×81mm a 68×106mm. Dále prosím o doporučení jak vysoké % propustnosti světla by jste nám doporučili, aby jsme neměli v pokoji tmu, okna jsou orientovaná na jih. Děkuji
  3.3.2009
  • Madico
   Prosíme o zaslání poptávky e-mailem. Vypracujeme Vám kompletní nabídku. Do bytových prostor doporučujeme použít fólii SILVER 35 ext. Viz. katalogový list zde. Děkujeme
   4.3.2009
 • Haryk
  Dobrý den, potřebuji zateplit verandu, osazenou dřevěnými okny s jednoduchým sklem. Každé okno je tvořeno z několika malých okýnek o rozměrech cca 35×45 cm, celková plocha prosklení je 15 m2. Můžete mi doporučit nějakou folii? Jaká by byla cena s montáží a bez montáže?
  2.3.2009
  • Madico
   Doporučujeme termoizolační fólii MAC 6000, na skle působí téměř čiře. Instalace na vnitřní stranu skla. Po zaslání Vašeho dotazu e-mailem Vám vypracujeme nabídku se všemi náležitými podrobnostmi.
   2.3.2009
 • SRB
  PROSÍM O INFORMACI , NA JAKÉ VLNOVÉ DÉLCE (v nanometrech)PRA­CUJE ZÁŘIČ HORSKÉHO SLUNÍČKA. STEJNÝ ZÁŘIČ (RTUŤOVÝ) JE VE VÝBOJKÁCH „RVL 125 W“ Děkuji Vám za odpověď.
  26.2.2009
  • Madico
   Vlnové délky ultrafialového záření leží v intervalu 400 nm – 10 nm. Podle vlnové délky rozlišujeme tři typy ultrafialového záření: UV A (vlnové délky od 390 nm do 320 nm), UV B (vlnové délky od 320 nm do 280 nm), a UV C (vlnové délky od 280 nm do 10 nm). Pro účely desinfekce je dúležíté záření z oblasti UV C. „Horské slunce“. Tato výbojka emituje 65 % záření v UV C části ultrafialového spektra. Zbývajících 35% záření je rozloženo v pásmech UV B a UV A. Proto se používá tento typ „horského slunce“, jehož zdrojem je rtuťová tlaková výbojka, pouze jako germicidní lampa, k dezinfekci laboratoří nebo operačních sálů v době, kdy v místnostech není přítomen personál. Součané výbojky používané jako „horské slunce“ mají upravené spektrum, kde je potlačeno záření z oblasti UV C. Toto záření zásadně poškozuje pokožku. Nebezpečné je i záření z oblasti UV B, které je pro vznik maligního melanomu pravděpodobně nejvýznamnější.
   6.3.2009
 • Martin J.
  dobrý den, uvažuji o instalaci bezpečnosnostních fóliích na okna v přízení domu. Nejsem si jenom jist, jestli i pri dodatečné instalaci je jejich funkčnost opravdu 100%… Anebo jestli jenom zpevněním skla a jeho soudržností usnadním zlodějovi cestu dovnitř pouhým vykopnutím. Mám na mysli klasickou dodatečnou instalaci, kdy se folie nalepi mezi lišty. Jaký je váš názor na tuto instalaci? Děkuji
  21.2.2009
  • Madico
   Instalace bezpečnostních fólií je 100% v souladu s atestem pro námi nabízené bezpečnostní fólie SECUR GRIP 12MIL. Aplikací bezpečnostních fólí nedocílíte naprostého zabránění násilného vniknutí do objektu, stejně tak v případě instalace mříží a dalších možných variant ochrany osob a majetku je vždy možné zabezpečení jistým způsobem překonat. Bezpečnostní fólie vylepená na skle udrží v případě nárazu ( ocelová tyč, dlažební kostka, tlaková vlna) sklo v uceleném stavu. Pokud bude fólie vystavena např. opakovaným nárazům ocelové tyče, bude po nějaké době ochrana překonána.
   23.2.2009
 • srb
  Dobrý den. Prosím o radu ,týkající se propustnosti UV_C záření kolem 250 nanometrů, borokřemičitou skl.trubicí. Po případě, který druh materiálu použít pro úpravu pitné vody UV-C zářením,aby uvedená vlnová délka tímto druhem skla prošla a likvidovala bakterie. Je možné jako zářiče použít zářič z horského sluníčka (vytváří ozon ale bude krátkodobě využit) nebo stejný druh z rtuť. výbojky ( vnější baňka s luminifórem se odstraní). Děkuji za odpověď
  20.2.2009
  • Madico
   Borokřemičité sklo propouští UV záření cca od 220nm směrem k 380nm. Přesný průběh náběhové hrany je potřeba změřit. U tohoto materiálu dochází k výrazné změně spektrální propustnosti právě v oblasti kolem 250nm, která Vás zajímá. Posazení hrany bude rozhodovat o celkové propustnosti UV záření v oblasti 250nm. Jednoduchým řešením by bylo použít křemenné sklo. To propouští téměř 100% celé UV pásmo. Otázkou bude asi pořizovací cena. Co se týče zdrojů UV záření je možné použít xenonové i rtuťové výbojky včetně horského sluníčka. U výbojek udávají výrobci čárová radiační spektra, a tak lze vybrat dost přesně vhodný zdroj UV záření. U horského sluníčka bude otázka kam posunuli nebo odfiltrovali výrobci výbojek záření v oblasti 220nm-315nm. U starších typů horských sluníček výbojky vyzařovaly i v oblasti UV-C. U nových typů je oblast UV-C potlačeno. Doporučuji konzultaci s výrobcem výbojek.
   23.2.2009
 • Dr. Pokorná
  Dobrý den, mám následující dotaz : v panelovém bytě jsme si nechali zasklít balkon. V létě bychom se potřebovali chránit proti nadměrnému oslunění. Lze toto řešit nějakou folií? Tak, aby nebyl na druhou stranu příliš omezen vstup denního světla a snížena viditelnost v místnosti? Děkuji. J. Pokorná.
  31.1.2009
  • Madico
   Vašemu požadavku vyhovují externí fólie. K dispozici jsou fólie s následující propusností světla: 20%, 30%, 45%, 50%, 60%. Při výběru fólie je třeba mít na zřeteli fyzikální zákanitost: čím menší má folie propustnost světla, tím více zadrží tepelného slunečního záření. Vždy je třeba zvolit vyhovující kompromis. Není možné dosáhnout maximální účinnosti v ochraně před tepelným slunečním zářením a současně požadovat maximální propustnost světla. Vhodnou transparenci leze vybrat před instalací. Na vyžádání Vám vzorky externích fólií zašleme poštou zdarma.
   3.2.2009
 • Mirek xxx
  Dobrý den, měl bych zájem o polepení jen části a to střechy osobního automobilu, jedná se o Fabii 2-generace, černou lesklou fólií. Je možné to provést? Cenu prosím s DPH. Ještě bych měl zájem o sluneční fólie na celý vůz (mimo předního okna-jak uvádíte), fólie musí být s ATESTEM a certifikované-prosím také o cenu s DPH. Děkuji
  20.1.2009
  • Madico
   Cana za polepení celé střechy černou fólií: 1 500,– včetně DPH 19% Cana za instalaci fólie na skla: 3 800,– včetně DPH 19% K dispozici je 23 schválených typů autofólií. Po instalaci obdržíte Osvědčení.
   22.1.2009
 • V.Martynek
  Dobrý den. Mám 10 let plastové okna /dvojsklo, mezera je vzduch/. Okna se rosí už při –5 a jsou studená jak psi č.. Určitě nimi odcházi kvantum tepla ven. Pomohlo by mi nalepení folie MAC 6000 ? Okna jsou cca: 1ks – 100×128 cm 2ks – 79×137 cm 1ks – 70×128 cm 1ks – 140×137 cm 1ks – 220 x 70 cm Můžete mi napsát kolik by to stálo a jestli Vy posiláte folii už přímo na míru nebo v roli. /jak je široká/ + návod na lepení. Nevím jestli se folie dáva pod plastové těsnění nebo se měří / ořezává / tesně kolem těsnění a jak je to z případným smrštěním při zasychání folie. Okna jsou směrem jih – západ, v létě do nekterých praží slunko. Děkují za odpověď.
  7.1.2009
  • Madico
   Instalace termoizolační fólie MAC 6000 omezí rosení oken, ale nedokáže dokonale zamezit kondenzaci vodní páry. Nákup potřebného množství fólie MAC-6000 Vás bude stát 4 938,–Kč včetně DPH a dopravy. Instalační plocha: 7,5 m2 Spotřeba materiálu: 8,3 m2 Cena za materiál : 500 Kč/m2 bez DPH 19% Cena za instalaci : 750 Kč/m2 bez DPH 19% ( 250 Kč/m2 práce + 500 Kč/m2 materiál ) Celková cena za dodávku a instalaci od naší společnosti: 7 178,– včetně DPH Dopravu v Praze a v okolí do 50 km neúčtujeme. Požadované množství fólie Vám zašleme na dobírku. Fólie je široká 1,52 m. Fólie neformátujeme podle rozměrů prosklených ploch. Návod na lepení Vám zašleme na Vaši emailovou adresu. Vzhledem k tomu, že nemáte zkušenosti s instalacemi okenních fólií, nedoporučujeme Vám amatérskou montáž.
   8.1.2009
 • scorpio
  Nazdar všichni.na scorpiu rok 93 .da se z jineho auta nahradit přední sklo nebo musim sehnat ze stejneho auta.dik
  3.1.2009
  • Madico
   Protože se výměnou autoskel nezabýváme, neumíme odpovědět na Vaši otázku.
   8.1.2009
 • Kozich
  Mám střešní okna velux o velikosti plochy zasklení cca60cmx90cm 5ks,chtěl bych na ně použít termoizolační folii Mac-6000-XSR je možné mi napsat kolik by to stálo a jestli je složitá jejich instalace?
  14.12.2008
  • Madico
   Nákup fólie MAC-6000 Vás bude stát 2 380,–Kč včetně dopravy. Instalační plocha: 2,7 m2 Spotřeba materiálu: 4 m2 Cena za materiál : 500 Kč/m2 bez DPH 19% Cena za dodávku a instalaci od naší společnosti: 3 183,– včetně DPH Dopravu v Praze a v okolí do 50 km neúčtujeme. Návod na lepení Vám zašleme na Vaši emailovou adresu.
   16.12.2008
 • Kateřina J.
  Dobrý den, jakou byste mi doporučili vhodnou ochrannou folii na zrcadlo v předsíni, která by se mohla nalepit na plochu zrcadla? Vzhledem k tomu, že mám velmi živé malé dítě, hrozí nebezpečí, že se do tohoto zrcadla strefí. Kolik by takováto folie stála, počítám-li plochu zrcadla zaokrouhleně 1mx30cm? Předem děkuji za odpověď.
  9.12.2008
  • Madico
   Na zrcadla do tanečních a baletních sálu standardně lepíme ochrannou čirou fólii o tloušťce 0,23mm. Fólie se lepí na zadní stranu zrcadla. Cena za dodávku a instalaci: 1 200,– Kč včetně DPH. Doprava v Praze a v okolí do 50 km je zahrnuta v ceně.
   11.12.2008
 • Danek
  Dobrý den, existuje nějaké zařízení na měření propustnosti světla na autofóliích i jiných způsobech zatemnění? Máme velkou dopravní firmu a rád bych překontroloval všechny kamiony. Už dva s tím měli v zahraničí problemy.
  5.12.2008
  • Madico
   Kontrolu propustnosti skla s nalepenou fólií lze změřit několika metodami. Uvedeme tři základní postupu. Měřeni pomocí luxmetru Měření pomocí denzitometru Měření pomocí laserového nebo led diodového měřáku Pro podrobnější rozbor měření není diskuzní fŕom vhodný formát. Proto uvedeme jen základní postup. Podrobnější postupy si můžeme vysvětlit po telefonu. Měření luxmetrem je jednoduché a luxmetr lze snadno koupit. Postup měření je následující: -změříme úroveň osvětlení v místě, kde se nachází auto s polepenými skly. Jde o relativní měření, takže si mužete hodnotu osvětlení nastavit na hodnotu 100 lx. -příložíte luxmetr ke sklu s fólií ze strany, kde je nalepena fólie -údaj, který naměříte, přímo udává propustnost v procentech. -lze měřit propustnost i s absolutními hodnotami Příklad: osvětlení v kabině automobilu je 1300lx údaj na luxmetru po přiložení k nalepené fóli je 650lx Otázka zní: jaká je propustnost skla s nalepenou fólií? Výpočet: 650:1300=0,5 0,5 x100=50% propustnost skla s nalepenou fólií je 50% naměříme-li například na skle hodnotu 970lx propustnost (transparence) skla s fólií je: 970:1300=0,74 0,74×100=74% Luxmetry si můžete koupit například http://www.amt.cz/index.php?… nebo na http://shop.railcomp.cz/index.php?… Měření pomocí denzitometru je velmi rychlé a pohodlené. Má dvě nevýhody. Cena se pohybuje kolem 30000 Kč a výsledek měření je uváděn v hodnotách optické hustoty. Hodnotu transparence si vypočítáte z následujícího vzorce T=10-D ( deset na minus D, -D je v exponentu ) T-je transparence D-je optická hustota, je to údaj, který naměříte Hodnota -D je v exponentu čísla 10. Příklad: Vložíte sklo mezi měřící body získáte údaj D=0,3 Otázka? Jaká je transparence skla s nalepenou fólií? T= 10 na –0,3=0,50×100 =50% Z toho plyne, že měřené sklo má optickou hustotu 0,3 a to odpovídá propustnosti T= 50% Optické hustotě D=0,15 odpovídá trnsparence T= 70% Denzitometry můžete koupit http://www.vmk-rtg.cz/…kl_18311.pdf Pro Vaše účely je vhodný denzitometr X-Rite model 331. Měření pomocí laserových měřáků je rychlé a přímo udává hodnoty propustnosti v procentech. Tento typ měřáku se u nás v obchodech neprodává, lze ho dovést z USA. Dopručiji zvolit měření pomocí digitálního luxmetru v ceně kolem 2 500 –3 500 Kč. Pro Vaše měření nepotřebujete přístroje s velkou přesností a rozsahem měření. Budete-li potřebovat poradit, obraťe se na nás telefonicky.
   16.12.2008
 • Kateřina F.
  Dobrý den, před 3 lety jsme si nechali na střešní okna nalepit externí fólie Silver 60 exterior, jelikož se už ale začaly odlepovat, rozhodli jsme se pro jejich odstranění. Na oknech ale zůstalo lepidlo, které nelze vyčistit. Můžete mi, prosím, poradit, čím toto lepidlo odstranit? A je 3-letá životonost těchto fólií běžná? Zdá se mi dost krátká. Děkuji za odpověď.
  1.12.2008
  • Madico
   Zbytky lepidla odstraníte teplou vodou a ostrou žiletkou. Kdyby tento postup nevedl k odstranění lepidla, je nutné zakoupit roztok na odstranění lepidla po reklamních nápisech. Roztok lze koupit například ve společnosti SPANDEX nebo MULTIEXPO. Záruční doba externích fólií je dána typem fólie a výrobcem. Instalační firma by Vám měla sdělit, kdo je výrobcem fólie a jakou záruční dobu výrobce poskytuje. Záruční doba pro externí fólie se pohybuje v intervalu 3–5 let.
   2.12.2008
  • sara
   Lepidlo po všech typech samolepících folíí odstraníte snadno lihem nebo technickým benzinem. Nastříkejte rozprašovačem (nebo nalijte) na čištěný povrch, potom odstraňte největší vrstvu lepidla škrabkou nebo žiletkou a dočistěte hadrem opět za použití lihu nebo benzínu.
   3.1.2009
 • martin walter
  Dobrý den, plánujeme v rodinném domě postavit saunu, která bude s oknem s výhledem ven. Je možné použít fólii, která by zabezpečila neprůhlednost zvenku dovnitř ve dne i večer? Večer by v saune bylo slabé osvětlení. možná by vecer pomohlo automatické osvětlení z venkovni strany okna, aby byla zachována neprůhlednost zvenu. Máte s tim zkušenost? Děkuji.
  30.11.2008
  • Madico
   Pro úpravu průhlednosti okna do interiéru sauny lze zvolit několik variant nalepení vhodné okenní fólie. 1. varianta-celá plocha okna je z exteriéu polepena průsvitnou fólií. V tomto případě není vidět do interiéru z exteriéru a obráceně. Tato úprava jednoznačně zaručuje soukromí a nezávisí na intenzitě denního osvětlení. Nevýhodou je, že nelze vidět ze sauny ven. 2. varianta-okno je jen částečně polepeno průsvitnou fólii. Geometrii polepu lze většinou zvolit tak, že přes průhledný nepolepený pás skla lze nahlížet do interiéru jen teoreticky. Výhled z interiéru je sice omezený, ale přesto zorný úhel umožňuje sledovat celý prostor pře okenem. Tuto variantu Vám doporučujeme. 3.varianta-instalovat z exteriéru vhodnou reflexní fólii. Velikost reflexe fólie je nutné zvolit tak, aby v nočních hodinách při zapnutém interním osvětlení nebylo vidět do interiéru. Tato varianta zajišťuje průhlednost okna v celé ploše. Nevýhodou této varianty je pracnost. Vhodná fólie se musí experimentálně vybrat a odzkoušet.
   1.12.2008
 • pali
  Dobrý den, dělám si kabinu na malotraktor. všechny okenní otvory jsou netypického rozměru a nejdou nato sehnat autoskla. Přední čelní sklo se mi povedlo sehnat originál autosklo. Mám možnost použít na boční a zadní sklo plexisklo, ale nechci kvůli možnému poškrábaní. Je možné použít obyčejné sklo s použitím bezpečnostní nebo ochranné folie nebo nikoliv? Děkuji za odpověď.
  25.11.2008
  • Madico
   Můžete použít obyčejné ploché sklo a toto sklo polepit vhodnou čirou ochrannou fólií. Podobným způsobem jsme již upravovali skla pro rypadla a bagry.
   1.12.2008
 • Jan
  Dobrý den. Bydlíme v půdním bytě, kde máme vykýřové okna. V zimně nám na oknách nadměrně kondenzuje voda. Po setření vody z oken je během pár minut okno opět mokré. Můžete mi prosím poradit, jak tomuto zabránit? Případně jaká Tepelně izolační fólie do oken by mi pomohla? Děkuji
  17.11.2008
  • Madico
   Účinně omezit rosení oken vyžaduje podrobnou analýzu. V tomto typu diskuzního formátu není prostor pro vložení rozsáhlejších článků. Omezíme se jen na několik odkazů a vhodných typů jak řešit problém s rosením oken. Občas se stává, že se na oknech sráží vlhkost, která někdy v zimě mrzne. Může to být způsobeno rozpraskaným rámem, nedobře utěsněným křídlem nebo můžou být okna nesprávně namontována. Pak je náprava jasná. Někdy se ale okna (zejména zevnitř) rosí i když jsou okna v pořádku. Stává se to tehdy, pokud je ve vzduchu příliš mnoho vlhkosti. Pokud se vodní pára ve vzduchu setká se studeným povrchem, zkondenzuje, případně namrzne. Pozor: Ve studeném počasí nemůže vzduch obsáhnout tolik vodní páry jako v teplém počasí. Proto v zimě se kondenzace projevuje nejčastěji. Tento problém lze eliminovat dostatečným větráním nebo jiným způsobem(snížení vlhkosti). Můžete zkusit následující věci: - Zapněte větráky, klimatizaci a ventilátory v oblastech, kde je hodně vlhkosti (koupelny, kuchyně, sklepy, …) na delší čas než obvykle. - Pokud používáte zvlhčovače prostředí (výparníky, …) přestaňte. - Méně zalévejte květiny. - Sprchujte se kratší dobu. - Při vaření používejte pokličky. Nejčastější příčiny rosení oken Přestože tepelné ztráty infiltrací jsou nežádoucí, je třeba uvést, že plní i jednu kladnou roli a tou je větrání. Přílišné utěsnění spár zabraňuje přirozené výměně vzduchu v místnostech a v některých případech je škodlivé a může být příčinou rosení oken. Správnou velikost infiltrace charakterizuje součinitel spárové průvzdušnosti. Podrobnou tabulku součinitele spárové průvzdušnosti oken a dveří podle normy ČSN 73 0540 Povrchová teplota skla. =============­======== Instalací fólie zvýšíme povrchovou teplotu vnitřního skla. Normová hodnota podle ČSN 730540 je 10,2°C. Při této teplotě skla a venkovní teplotě –15°C a relativní vlhkosti 50 % začíná docházet ke kondenzaci vodních par a okna se začínají rosit. V mnoha případech instalace termoizolační fólie zásadně omezí rosení oken. Tento postup jsme v praxi odzkoušeli a zákazníci byli spokojeni. Jak odstranit mlhu a plíseň na oknech a okenních rámech. Na to, aby se okna nepotila a nezůstávala na nich pára, která se sráží a stéká do rámů, na kterých se proto tvoří plíseň, je velmi jednoduchá pomoc. Na čistá suchá okna naneseme roztok z jednoho dílu glycerinu a deseti dílů čistého lihu (k dostání v lékárně). Sklo přeleštíme flanelem nebo jelenicí. Suchý a čistý rám přetřeme čpavkem. Zabráníme tak pocení oken, usazování mlhy na sklech a zplesnivění rámů u oken. S touto metodou nemáme vlastní zkušenosti. Jestliže se rozhodnete tento postup vyzkoušet, sdělte nám, prosím, výsledek experimentu.
   20.11.2008
 • Jarda
  Na kolik by mě přišlo polepení Škody Felicie oranžovou folii ?
  4.11.2008
  • Madico
   Cena za polep celého vozidla: 19 300,– Kč bez DPH 19%
   13.11.2008
 • Hanka
  Dobrý den, potřebovala bych poradit jak postupovat při lepení neprůhledné fólie na skla u lodžie. Slyšela jsem, že se musí sklo předem namočit. Může mi prosím někdo poradit. Budu lepit najednou 2 m vodorovně (naležato), a bojím se, že když v polovině zjistím, že mi to ujíždí, tak že už s tím nic nenadělám. Děkuji.
  3.11.2008
  • Madico
   Sdělte nám emailovou adresu, na kterou Vám zašleme návod na instalaci okenních fólií.
   4.11.2008
  • míra
   musíte namočit nejlépe rozprašovačem jarovou vodou a potom vytírat stěrkou plastovou z prostřet folie musí být větší a na závěr se ořízne .
   11.11.2008
 • MAJKA S.
  Dobrý den,potřebuji vyřešit problém s oknem v 1.patře rod.domu.Okno musíme na požadavek souseda zneprůhlednit,ale zároveň bychom chtěli,aby procházelo do místnosti co nejvíce světla.Z okna nesmí být vidět ven.
  28.10.2008
  • Madico
   Pro Vaše zadání vyhovují následující typy fólií: matová bílá MT-200-WHT a HG-816. Po instalaci je sklo průsvitné, ale neprůhledné. Barva denního světla zůstává beze změny. Propustnost denního světla je 45%. Ukázky aplikací průsvitných fólií naleznete v referencích a v sekci dekorativních fólií. Na vyžádání Vám vzorky fólií zdarma zašleme poštou.
   30.10.2008
   • Majka
    Děkuji za odpověď na můj dotaz a ráda bych vás požádala o zaslání vzorků dekorativních folií,pokud je to možné i s cenou.Dále by mne zajímalo zda je v litoměřickém okrese firma,která by tuto folii dodala,případně nainstalovala na okna.
    31.10.2008
    • Madico
     Vozorky Vám zdarma zašleme poštou. Pro další vzájemnou komunikaci používejte náš kontaktní formulář
     4.11.2008
 • Tomáš Paták
  Dobrý den, uvažuji o autofóliích na svůj automobil Opel Astra Combi. Vím, že nemohu mít fólie na předním skle, ani bych je nechtěl. Zajímá mne ale, zda je vaše cena za polep 5000,– cena za všech pět oken (+ malá postranní vzadu, nebo pouze za tři. V případě, že bych se rozhodl nechat si polepit pouze tři, změnila by se nějak cena, stejný dotaz, jen naopak se týká kdyby byla cena za tři okna a já bych chtěl všech pět. Díky za vaši odpověď.
  19.10.2008
  • Madico
   Cena 5 000 Kč je za polep všech oken. V případě, že se rozhodnete polepit pouze konkrétní počet oken, bude změněna i cena. Za polep tří oken bude cena 3 700 Kč.
   4.11.2008
 • Robert
  Dobrý den, rádi bychom vylepšili interiér našeho bytu a na prosklení dvěří nechali instalovat barevnou fólií. Představa tyrkysová/tmavě modrá. Je možné u vás k dostání?
  16.10.2008
 • Madico
  Nabízíme barevné fólie matové ( neprůhledné) a barevné fólie, které jsou dokonale průhledné ( imitace probarveného skla). Možné zaslat vzorky zdarma poštou.
  16.10.2008
 • MONIKA
  Dobrý den, mám plastová okna v celém bytě, bydlím v přízemí v paneláku. V zimě je ale v bytě stále zima. Je možná nějaká super tepelně izolační folie na skla, aby mi teplo nešlo ven a v létě dovnitř? Děkuji velmi za radu.
  4.10.2008
  • Madico
   Doporučujeme instalovat následující termoizolační fólie MAC 6000 nebo SB – 341. Parametry naleznete katalogové listy
   6.10.2008
 • Šárka
  Dobrý den, ráda bych jen stručnou informaci, zda se dají Vámi nabízenou bezp.folii polepit skleněné výplně na interierových dvěřích. Máme malé dítě,tak jako obchrana před rozbitím. A o jakou by se zhruba jednano cenu? 2× výplň o rozměru 50×115cm.Děkuji
  3.10.2008
  • Madico
   Prosím o zaslání e-mailu s rozměry. Zpracujeme Vám přesnou cenovou kalkulaci.
   3.10.2008
 • Dalibor
  Zdravím Vás, potřeboval bych zvětšovací fólii na čtení knížek pro učitelku při výuce (aby nemusela stále měnit brýle). Představoval bych si velikost A6 až A5 a možnost položení na stránku a fixaci např. klipsnou nebo kolíčkem (není nutno). Existuje něco takového (jak třeba je fólie na mobily, ale nelepící)? Děkuji.
  1.10.2008
  • Madico
   Vámi požadováne fólie nedodáváme. V sortimentu naleznete fólie na sklo a polykarbonát.
   3.10.2008
 • Milada
  Dobrý den, mám na chodbě luxfery. Chtěla bych se zeptat jestli je možno aplikovat na ně termoizolační folii. Popřípadě jakou doporučíte. Děkuji za odpověď
  20.9.2008
 • Žídková
  Dobrý den, okna ( cca 2×3 m) našich kanceláří jsou situována na JZ a potřebovali bychom nainstalovat fólii, která by zabránila jejich nesnesitelnému přehřívání. Markýzy nepřicházejí v úvahu, protože budova je památkově chráněna a nachází se v pražské památkové zóně. Můžete prosím poradit, která fólie by byla dostatečně účinná a zároveň nenápadná, aby památkáři nemohli mít námitky? Děkuji za odpověď.
  14.9.2008
  • Madico
   Doporučujeme externí reflexní fólii SG-220-XPL – reflexně šedivá, decentní. Nejúčinnější, výrazné snížení denních teplot.
   15.9.2008
 • DANA
  potřebovala bych informaci, zda se dá sehnat fólie, která by zvenku nebyla průhledná, ale světlo by procházelo, aby nebyla v místnosti tma. Okna jsou v úplně nové zástavbě bytů, ale v přízemí mít okno, které je jen 40cm od podlahy je docela nevýhodné, potřebovali bychom: neporušenou světlost do bytu, ale z venku aby nebylo vidět dovnitř. Je to možné?
  12.9.2008
  • Madico
   Aplikací externí reflexní fólie ( řada Silver 20,35,60 ext. nebo Cold Steel 35 ext.), dosáhnete požadovaného efektu, kdy není vidět z venku do interiéru a zároveň z interiéru vidíte ven. Tyto fólie jsou tónované a čím větší reflexe, tím je fólie tmavší a ubere více světla. Do obytných prostor a kanceláří, kde by bylo snížení denního světla nežádoucí, doporučujeme Silver 35 ext. Optimální varianta mezi reflexí a úbytkem světla, který není příliš znatelný. Ve večerních hodinách po rozsvícení v místnosti ztrácí fólie schopnost reflexe, zapotřebí použít závěs či žaluzie. Externí fólie zároveň zabraňují přehřívání místnosti v letním období v důsledku slunečního tepelného záření.
   15.9.2008
 • Tomino
  Dobrý den , zaujaliy mne Vase produkty Folie na autoskla a karoserie ,ale nikde jsem nenasel cenik vcetne montazi.dekuji
  29.8.2008
  • Madico
   Po zaslání konkrétního dotazu s typem vozidla a požadavkem ( autofólie, fólie na karoserie) Vám zašleme přesnou cenu. Vzhledem k individuálním požadavkům pro aplikace autofólií a fólií na karoserie jsou ceny stanoveny dle konečných požadavků zákazníka.
   1.9.2008
 • tibor
  Dobrý den.Nedávno mi firma instalovala nová okna s izolačním dvojsklem 1,1 kw + Argon. Dvojsklo se rosí z venkovní strany.Dá se tomu nějakým způsobem zabránit ? Děkuji.
  21.8.2008
 • Zbysek
  Dobrý den. Jak mám poznat, že mi developer opravdu namontoval bezpečnostní sklo Connex ? Může laik poznat, že je sklo opravdu Connex ? Dává se k oknům nějaký certifikát, který by mne měl developer předat ? Děkuji.
  20.8.2008
  • Madico
   Sklo je možné přeměřit. Klasické sklo má tloušťku cca 4mm. Connex 8mm. Dělá se měření tvz.papírovým měřičem, kdy odraz na měřidle určí tlouštku skla. Další možností je leasrové měření. Pokud máte plastové rámy, lze je demontovat a tloušťku skel tímto způsobem také zjistit. Dodavatel skel je povinnem Vám dodat dokumenty, kde je popsáno složení skla.
   21.8.2008
  • osecanka
   Zdravim.nekolil let jsem eurookna zasklival,takze si troufnu rict jak poznat connex,ale pro laika je to tezko poznat. Kdyz si vysadite kridlo,je o dost tezsi,laicky receno „na tak male kridlo,hodne tezke“.dale firma sklenarska je povinna na ramecek mezi jednotlivymi skly,jez diterm tvori,vyrazit datum vyroby,koeficient tepelne izolace „U“,(napr. 1,0 ;1,1,…) a pokud jde o connex,musi tam byt vyrazeno i toto. Dalsi dulezita vec,je,aby byl connex z venkovni strany!
   25.9.2008
 • Dana Podlipná
  Dobrý den, prosím o pomoc. Přestěhovala jsem se do panelákového bytu v přízemí. V létě tam je krásně, ale bojím se, jak tam bude v zimě. Mám lodžii,která ještě není zasklená. Prý by to mohlo pomoct,aby bylo v bytě příjemnějc. Většina,kteří zde píší potřebují,aby tam nešlo teplo, já potřebuji opak. Je něco jak to teplo v tom bytě udržet? Už jsem zateplila pokoje. Děkuji za nějakou odpověď.
  11.8.2008
  • Madico
   Instalací interní termoizolační fólie MAC 4000 nebo 6000 dojde ke snížení úniku tepelného záření z místnosti. Fólie je téměř čirá, MAC 4000 lehce účinnější než 6000, ovšem trochu tmavší. záleží na preferenci.
   11.8.2008
 • Petr
  Dobrý den ,prosím vás máme osmi měsíční miminko a řešíme problém s hlukem. Chtěl jsem se zeptat , zda by jste mi nemohli poradit jaký typ protihlukové folie by byl nejlepsí aby jsem hluk omezil co nejvíce . Kolik se pohybuje cena za 1 m2 a zda se nechají filie lepit i na střešní okna . O kolik nejvíce lze folií snížit hluk. Moc děkuji
  7.8.2008
  • Madico
   Aplikací protihlukové fólie se sníží dosavadní hluk přibližně o polovinu . Po zadání rozměrů a počtu skel e-mailem, Vám rádi zpracujeme přesnou cenovou kalkulaci.
   7.8.2008
 • CBPITRIS
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jezdím jako profi řidič a po roce jsem našel své polarizační brýle, mezitím jsem měl prasklé čelní sklo které bylo tónované lehounce do zelena jako boční skla. Po výměně čelního skla jsem přesvědčen o tom že sklo je jiné než původní. 1) přes polarizační brýle vidím barevné odstíny jako u duhy když hledím na nebe či na cestu. Auta mají odlesky barev jako chameleon. Když se podívám přes originální boční skla s těmito brýlemi tak to nedělá. Je to na reklamaci či ošidili mě nějak v servisu tím, že mi dali obyčejný netónovaný šunt? Pokud ne proč mi to dělá jen u čelního skla a ne u bočních. Moc děkuji za odpověď.
  3.6.2008
  • CBPITRIS
   Omlouvám se opravuji mail. Děkuji
   3.6.2008
 • Jiří Pecha
  Dobrý den. Můžete mi prosím poradit, jakou fólií mohu polepit dutinkový polykarbonát zastřešení bazénu (pouze částečně a jen některé díly), aby byl neprůhledný (imitace pískovaného skla). Z estetických důvodů upřednostňuji polep z vnitřní strany. Vydrží polep zvýšenou teplotu a vliv prostředí? Dokážu fólie instalovat sám a jaká je prodejní cena takové fólie? Děkuj za odpověď.
  28.5.2008
  • Madico
   Nabízíme 3 druhy fólií pro polykarbonát. Fólie mají zamezit přehřívání prostor v důsledku slunečního záření. Další výhodou je reflexe některých nabízených druhů, kdy povrch imituje přes den zrcadlo či decentní zbarvení, které neruší design budovy a okolí. SGM-200-XPL – matová šedá – vnitřní i vnější aplikace. SG-220-XPL – reflexně šedivá – externí. Silver 20 for PC- reflexně stříbrná – externí. V případě zájmu o matovou bílou či jinak zbarvenou fólii pro polykarbonát se obraťte prosím na některou z reklamních firem, které dodávají PVC fólie.
   29.5.2008
 • Petr
  Dobrý den, přestěhovali jsme se do podkroví a máme klasický problém-v létě nesnesitelně, v zimě zvýšené náklady na topení. Dle diskuzí je vhodné použít folii MAC 6000. Nicméně, je možné a také vhodné tuto folii posílit kombinací s další externí folii odrážející teplo z venku? Nesníží se výrazně tím prostupnost světla (rád bych měl ve dne pocit, že ještě vidím…)? Mám okna s dvěma rámy. Odkud by se realizovala zakázka ve Slavkově u Brna? Děkuji předem za odpověď.
  27.5.2008
  • Madico
   Přehřívání místnosti řeší externí fólie. Doporučujeme SILVER 35 ext.- středně reflexní, neubere příliš světla, zároveň účinná. Kombinace externí fólie a termoizolační fólie MAC 6000 je standardní. Pro zaslání spojení na některého z našich odběratelů nás prosím kontaktujte e-mailem nebo objednávkovým formulářem. Děkujeme.
   28.5.2008
 • Dalibor
  Dobrý den, řeším problém izolace nového RD, a to jak proti prostupu slunečního tepla dovnitř, tak i před únikem tepla v zimním období. Okna jsou tříkomorová plastová, skla s koeficientem prostupu 3. Zatím se přikláním spíše k variantě pouze vyměnit skla za nová s koeficientem 1 a eventuelní kombinaci s fólií. V souvislosti s tím mám několik dotazů: 1. Jestli tomu rozumím správně, fólie MAC má i jisté účinky proti prostupu slunečního záření ? 2. Má smysl použití dvojí fólie, tj. externí protisluneční a MAC a jakou kombinaci byste v tomto případě doporučovali, aby nebylo omezení světelné pohody výrazné ? 3. Je lepší lepit fólie na skla již instalovaná nebo je lépe je lepit již ve výrobě ? Předpokládám použití skel Connex. 4. Máte nějakého spolehlivého partnera v Brně ? 5. Můžete přiblížit Vaši firmu co se týká postavení na trhu a trochu ji srovnat s ostatními, zejména co se týká kvality, záruk a životnosti ? Je to pro mě vodítko v rozhodování.
  15.5.2008
  • Madico
   Aplikace termoizolační fólie MAC 6000 ( zadržuje vnitří tepelné záření) sníži koeficient cca o 0,4. Z externích fólií doporučujeme SILVER 35 (aplikace na vnější stranu skla ) – optimální řešení vzhledem k požadavku zachovat dostatečný prostup denního světla a zároveň omezit přehřívání místnosti. Instalací fólie MAC 6000 ( aplikace na vnitřní stranu skla ) nelze docílit znatelného snížení přehřívání místnosti v důsledku slnečního záření. Fólie doporučujeme instalovat na hotové zasklení. V den instalace nesmí v objektu probíhat práce, které by zvedaly prach. Na dodané dílo udáváme záruku 3 roky. Výrobce udává záruku na materiál po dobu 7–10 let. Pro kontakt na některého z našich odběratelů nás prosím kontaktujte e-mailem nebo přes objednávkový formulář. Děkuji.
   19.5.2008
 • Taormina
  Dobrý den, řeším zastřešení své pergoly na terase novostavby. Terasa je zatím nekrytá a je na ní ocelová pergola. Architekt projektu trvá na tom, aby bylo použito drátosklo (nevím, z jakého důvodu, jestli aby to bylo vše jednotné, nebo je to kvůli bezpečnosti?). Všichni řemeslníci i firmy však trvají na tom, že polykarbonát je z mnoha důvodů vhodnější. Co vy na to? Mám se řidit architektem, i když radí nepraktický materiál?? Mockrát děkuji za odpověď.
  13.5.2008
  • Madico
   Váš dotaz nespadá do naší specializace. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na možnou budoucí spolupráci.
   19.5.2008
 • Dana
  Dobrý den, můžete mi sdělit kontakt na firmu, která provádí montáž vašich bezpečnostních fólií v okrese Hodonín? Děkuji
  2.5.2008
  • Madico
   V tomto regionu bohužel nemáme odběratele, který by se specializoval na lepení fólií pro rovná skla.
   9.5.2008
  • Sklenářství
   Obraťte se na pana Hradila.Tel:6028755­02
   13.5.2008
 • Lenka Š.
  Dobrý den, sháním kontakt na nějakou firmu která dělá pergoly cenově přijatelné. okr.Mělník předem moc děkuji
  14.4.2008
  • Madico
   Bohužel nemáme spojení s Vámi požadovanou společností.
   9.5.2008
 • Michal H.
  Dobrý den, nastěhoval jsem se do novostavby s plastovými okny. Dvě okna(z toho jedno francouzské) máme na JZ. Chceme jak tepelně izolovat tak částečně zabránit pronikání světelného záření, jelikož v místnostech bude pracovna s počítačem a v druhé je TV. Budeme pořizovat bíle vertikální žaluzie, kde k takovému zastínění jako u běžných horizontálních nedochází. Kterou fólii doporučujete? Chceme zachovat dobré prosvětlení pokojů, ale zároveň kvalitně tepelně izolovat. Brát ohled na to, že budeme instalovat vertikální žaluzie.Děkuji za odpověď
  13.4.2008
  • Madico
   Doporučujeme externí reflexní fólii SILVER 35ext.
   14.4.2008
 • Šárka Pauknerová
  Dobrý den, máme čtyři roky starou novostavbu s dřevěnými dvojitými eurookny. Okna z dětských pokojů jsou orientována na západ a jsou poměrně velká cca 2,3 m x 1,5 m. Nechce se nám zasahovat do fasády venkovními roletami, žaluziemi či screenovými roletami, ale potřebovali bych snížit letní přehřívání pokojů (upřednostnila bych ale čirou fólii) a přitom i nějakým způsobem řešit bezpečnostní stránku oken. Jakým způsobem by se oba požadavky dali řešit, v jaké cenové relaci. Máte nějaké dodavatele v Táboře. Děkuji Šárka Pauknerová
  13.4.2008
  • Madico
   Přehřívání místností řeší externí reflexní fólie. Doporučujeme SILVER 35ext. – barevně do stříbrna, neubere příliš denního světla. Aplikace na vnější stranu skla. Bezpečnostní fólie jsou čiré, aplikace na vnitřní stranu skla. Na jedno sklo se může aplikovat i více druhů fólií. Cenovou kalkulaci Vám rádi vypracujeme po zaslání rozměrů skel. Ve Vašem okolí bohužel nemáme žádného odběratele.
   14.4.2008
 • Martina H.
  Dobrý den, dokončujeme výstavbu RD, kde budeme mít téměř celou jednu stranu (štít) prosklenou. Proto jsem se chtěla informovat, jakou folii mi doporučujete zhlediska toho, aby mi do interiéru nebylo vidět a současně já viděla ven a byt byl dostatečně prosvětlený? Pokud nějaká tato folie existuje, můžete mi prosím zaslat i cenovou nabídku, popřípadě její vzoreček? Předem Vám velice děkuji za Vaši odpověď
  2.4.2008
  • Madico
   Doporučujeme externí reflexní fólii SILVER 35. Do objednávkového formuláře zadejte rozměry skel, vypracujeme Vám přesnou cenovou kalkulaci. Po zadání adresy Vám rádi zašleme poštou vzorky zdarma.
   2.4.2008
 • lucie
  Dobrý den. Mám na Vás prosbu, protože vidím, že jste odborníci. Potřebovala bych poradit jestli si mám nechat nainstalovat do bytu externí folie proto sluníčku nebo žaluzie? Mám v bytě přes léto šílené horko 28 stupňů a ráda bych to nějak vyřešíla a nevím pro co se rozhodnout. Děkuji za radu a nějaké malé vysvětlení.
  29.3.2008
  • Madico
   Instalací externí fólie se docílí znatelného útlumu přehřívání místnosti. Existuje více druhů externích fólií. Čím účinnější je fólie, tím je více reflexní a tónovaná. Doporučujeme SG-220-XPL – reflexně šedivá nebo SILVER 35 – reflexně stříbrná, ne tak tónovaná jako SG-220-XPL, ubere méně světla, tedy v bytě nebude šero. Fólii je zapotřebí vybírat s ohledem na orientaci pokoje. V den instalace mohou mít s sebou technici oba druhy a po konzultaci se rozhodnete pro vhodnější variantu. Externí fólie zároveň pracují jako polopropustná zrcadla, kdy přes den zajišťují pocit soukromí, jelikož není vidět do místnosti a zároveň vidíte ven. Večer po rozsvícení v místnosti tento efekt klesá. Žaluzie jsou také řešením, výhodou je jejich dynamičnost, tedy možnost úpravy dle aktuální potřeby. Přes den je jejich použití nepohodlné vzhledem k velkému úbytku světla. Zároveň nemohou ve své účinnosti nahradit externí fólie. Žaluzie se zahřejí a poté z nich vyzařuje teplo.
   31.3.2008
 • Miroslav Brocuek
  Dobrý den, sháním náhradu zrcadla. Potřebuji získat velkou plochu, která by byla schopná téměř stjeného odrazu jako zrcadlo a zároveň by bylo možné ji transportovat z místa na místo bez obav z rozbití a bez nákladního vozu. Chtěl bych se zeptat, zda existuje fólie splňující tyto požadavky a jaký by měl být podkladní materiál, aby zajistil dostatečnou tuhost. Děkuji za odpověď.
  28.3.2008
  • Madico
   Aplikací externí reflexní fólie SILVER 20 – reflexně stříbrná, se docílí zrcadlové plochy. Je zapotřebí výlepu dvou vrstev fólie, aby bylo docíleno požadované odrazivosti. Již samotným výlepem tohoto typu fólie se sklo zpevní, tedy není nutné instalovat čirou ochrannou fólii jako podklad. Pokud je zde nebezpečí nárazu do skleněné plochy, tuto variantu doporučuji konzultovat vzhledem k rozměrům skla a místa použití. Fólie vytvoří efekt zrcadla, tato reflexní plocha však nebude nikdy tak dokonalá jako zrcadlo samotné. I po instalaci fólií jak ochranné tak reflexní je zapotřebí se sklem zacházet šetrně. Sklo je odelnější, ale nestává se nerozbitným. Ochranná fólie zamezí roztříštění skla v případě většího nárazu.
   31.3.2008
 • Honza
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda existuje věrohodná folie na karoserii auta do zrcadlového či chromového odstínu. Děkuji za info popřípadně tip, kde ji lze nechat provest.
  27.3.2008
  • Madico
   Tyto fólie bohužel nemáme skladem a tento typ nedodáváme. Fólie nedokáže vytvořit 100% čistou odrazivost jako např. zrcadlo.
   2.4.2008
 • Svobodová
  Dobrý den, chtěla bych se poradit. Pracuji na Diplomce, což má být dveřní vitráž ze jednoho kusu skla Satináto tl. 6mm. a velikosti 208×45cm. Vitráž bude malovavaná sklářskýmu vypalovacími barvami a bude sloužit ve veřejných interiérových prostorách. Vitráž však musí splnovat určité bezpečnostní požadavky. Větší pevnost a odolnost proti nárazu a zabránění vysypání střepů.Ráda, bych se poradila, jaké mam možnosti, a v případě o kolik sklo nabyde na tl. za použití folie? Nebo zda použít dvojsklo? Předem děkuji za odpověd
  26.3.2008
  • Madico
   Ochranná fólie o tloušťce 0,25mm ( CL-800-XSR) zabrání roztříštění skla i v případě silnějšího nárazu do skleněné polchy. Sklo je celkove pevnější, tedy jeho samotné rozbití je obtížnější. Při silném nárazu do skleněné plochy se sklo rozbije, ale fólie jej udrží v uceleném stavu. Další možností je použití bezpečnostní fólie o tl. 0,36mm.
   28.3.2008
 • Vlastimil Poláček
  Dobrý den,potřebuji na prosklené příčky dát bezpečnostní označení. Je velikost značek a jejich rozteč daná normou?Děkuji V.Poláček
  24.3.2008
  • Madico
   Velikost označení není stanovena. V případě zájmu Vám štítky na ukázku zašleme poštou zdarma.
   28.3.2008
 • lukas
  dobry den,mame novostavbu RD dobre zateplenou ale bohate prosklenou beznymi eurookny se zasklenim U1.1. plocha oken je orientovana J a Z. v zime pri jasnem dni dochazi k vytapeni interieru pouze solarnimi zisky,tj. topeni vypnuto. ale na S stranu se uz zisky nedostanou. pomohou vase folie napr MAC 6000 pri instalaci na okna na S k snizeni ztrat tepla u mistnosti na S pokud je topeni na nekolik hodin vypnuto? dale hlavni J okna maji cca 6,5m2.nehrozi prasknuti? navic kdyz obcas zatopine v krbu a teplota vecer (kdyz nesviti slunce) dosahne kratkodobe i 26st kvuli vykonu krbu. dekuji
  23.3.2008
  • Madico
   Při použití interní termoizolační fólie MAC 6000 popraskání skel nehrozí. Fólie je jen lehce tónovaná, tedy nedochází k přehřívání skla. Parametry fólie nalaznete v katalogu. Fólie sníží stávající U cca o 0,4–0,5.
   28.3.2008
 • Kacka
  Dobry den, zvazujeme pouzit dratosklo pro vyrobu baroveho pultu v kuchyni a take jako zadni stenu – misto obkladu u kuchynske linky. Muzete nam prosim sdelit, co si myslite o vhodnosti tohoto pouziti. Dekuji Katka
  17.3.2008
  • Madico
   Použití drátoskla do interiéru záleží pouze na estetické vhodnosti a přání zákazníka. Drátosklo slouží jako bezpečnostní. Dnes je nahrazeno kaleným sklem, které má stejné vlastnosti, ale z estetického hlediska je přijatelnější.
   20.3.2008
 • Anna
  Dobrý den, potřebuji nalepit neprůhlednou matovou folii a nevím jak na to. Můžete poradit?
  12.3.2008
  • Madico
   Objednávkovým formulářem zadejte svou e-mailovou adresu s žádostí o návod na lepení fólií. Ten Vám následovně zašleme.
   13.3.2008
 • Pavel
  Dobrý den, potřeboval bych nalepit bezpečnostni fólii na 6 plastových oken s dvojitým zasklenim. Mohu poprosit o informace: 1. zda lze bezp. fólii nalepit zvenku, nebo jen zevnitř 2. jaká je tloušťka této fólie, je více druhů? 3. přibližnou cenu za m2 vč. instalace? Mnohokrát děkuji.
  28.2.2008
  • Madico
   Bezpečnostní fólie se lepí na interiérovou stranu zasklení. Bezpečnostní fólii lze nalepit z exteriéru, ale je nutné na ni nalepit ochrannou externí fólii. Externí aplikace fólie pouze chrání sklo proti odletujícím kamínkům a omezuje možnost poranění při pádu do skla. Externí aplikace nezajišťuje ochranu skla proti vloupání. Tloušťka fólie je 0,36mm. Šířka fólie je 1,524m Cena za dodávku a instalaci je 900 Kč/m2 bez DPH. Doprava v Praze a okolí se neúčtuje. V případě, že nám zašlete rozměry, obratem Vám zpracujeme přesnou cenovou kalkulaci.
   29.2.2008
 • Eva
  Dobrý den, řešíme snížení tepelných ztrát staršího domku. Výměna oken ani zateplení fasády se realizovat nebude. Přemýšleli jsme o aplikaci tepelně izolačních fóliích na okna. Okna jsou dvojitá (vnitřní a vnější křídlo). Jaký vliv bude mít folie na slunešní zisky (které jsou v zimě i v létě vítány-požadovány). Kam nejlépe izolaci v tomto případě nalepit a jaký typ doporučíte lze-li můj požadavek zkombinovat. Děkuji za odpověď.
  28.2.2008
  • Madico
   Vhodným typem okenní fólie pro Vaše zadání je aplikace keramické fólie MAC 6000. Fyzikální parametry fólie MAC 600 dokazují vhodnost navržené fólie. Fólie je dostatečné čirá a současně má 60% tepelnou izolační účinnost. Vysoká propustnost světla 60% zaručuje v zimním období dostatečné zisky z tepelného slunečního záření. Fólie se lepí na vnitřní interiérovou stranu zasklení. Vzorky termoizolačních fólií Vám na vyžádání zašleme zdarma.
   29.2.2008
 • Olga
  Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli se dá opálit přes sklo.A jak můžeme pozměnit sklo aby nepropouštělo UV zíření. Děkuji
  21.2.2008
  • Madico
   Běžné okenní sklo většinu UV záření pohltí či odrazí. Propustnost bývá pod 20%. Není-li tedy okenní sklo nějak speciálně upraveno, lze se i přes něj teoreticky opálit, popřípadě spálit. Vyžadovalo by to ovšem extrémně dlouhou dobu expozice. Doba pro opálení je značně závislá na typu pokožky. UV záření můžeme rozdělit podle biologických účinků do tří skupin. Dlouhovlnné UVA záření (315 – 400 nm) – obvykle nezpůsobuje ani akutní zčervenání kůže, ani pálení. Středněvlnné UVB záření (280 – 315 nm) – zpravidla způsobuje akutní a chronické poškození kůže. Krátkovlnné UVC záření (280 – 100 nm) – je absorbováno ozónovou vrstvou a na zemský povrch nedopadá. Další podrobnosti. V létě při vysokých teplotách a málo klimatizovaných interiérech, dříve než se opálíte, můžete dostat úpal. Instalací interní nebo externí fólie prakticky odfiltrujete 98% UV záření. Za sklem s okenní fólií se nelze opálit.
   22.2.2008
 • Kohout Jan
  Dobrý den, měl bych dotaz, pořídil jsem si plazmovou televizi a v návodu je upozornění, aby na obrazovku nedopádavalo přímé sluneční osvětlení. Chtěl bych televizi instalovat na stěnu, na kterou dopadá sluneční svit z okna. Existuje nějaká folie, kterou by bylo možno instalovat do okna, aby zamezila (nebo omezila) dopad škodlivého slunečního záření na obrazovkus tím, aby i odstínila sluneční svit? Případně její cena. Děkuji za odpověď
  20.2.2008
  • Madico
   Doporučujeme reflexní externí fólii SILVER 30. Cena dle odběru. Rádi Vám po zaslání poptávky vypracujeme přesnou cenovou kalkulaci.
   22.2.2008
 • Dan Kaštil
  Dobrý den. Můžete mi prosím poradit s výběrem fólie na přední boční skla spolujezdce a řidiče? Jaká je povolená propustnost – lépe řečeno, mohu mít fólie tmavší ( s atestem vyznačeným na skle i na kartě) a nebát se silniční kontroly? Děkuji za odpověď, přeji krásný den.
  31.1.2008
 • Martina Cihlářová
  Dobrý den. Prosím Vás o radu.Můj dotaz bude možná znít trochu divně, protože nepotřebuji teromoizolační folii do oken, ale mám problém se zařizováním nové kuchyně, která je však velmi maličká, takže nemám jinou možnost, než umístit sporák vedle ledničky. Vím, že je to naprosto nevhodná kombinace, protože teplo ze sporáku bude ubírat chlad lednice, ale jiná možnost není. Hledám tedy nějakou izolaci, která by teplo ze sporáku nepropustila do lednice. Ráda bych věděla, jestli i takovýmto způsobem by mohla být účinná vaše termoizolační fólie, pokud by se nalepila na lednici. A jestli by jí pak nevadilo teplo ze sporáku, takže by se mohla nějak deformovat nebo dokonce začít hořet (!?). Děkuji mnohokrát za odpověď. Cihlářová
  29.1.2008
  • Madico
   Termoizolační fólie lze aplikovat pouze na sklo. Fólie jsou odolné do 360°C.
   31.1.2008
 • Adela Marečková
  Dobrý den, v rámci rekonstrukce staršího cihlového bytu se chystáme zateplit prosklenou nepříliš velkou verandu (cca 6 m2) a udělat z ní tak plnohodnotnou součást bytu, která bude utulná, ale především teplá! Děkuji za vaší radu!
  24.1.2008
 • Tomáš Hejkl
  Přeji hezký den. Prosím o radu. Vlastním chatku, ve které bych si chtěl nechat namontovat okenní folie. A to takové, přes které by, jak ve dne tak i večer při rosvíceném světle nešlo dovnitř vidět, ale ven ano. A dále aby nedocházelo ke ztrátám slunečního záření dovnitř. děkuji za radu. Tomáš
  18.1.2008
  • Madico
   Váš požadavek nelze fyzikálně splnit. Externí reflexní fólie přes den vytváří zrcadlovou plochu, tedy dovnitř není vidět a je zajištěno soukromí. Večer po rozsvícení tento efekt klesá. Externí reflexní fólie jsou tónované a čím více je fólie reflexnější, tím více uberá denního světla.
   29.1.2008
 • Jiří Tillner
  Dobrý den, mám v RD dvě okna na sever a jedno na západ, všechna dřevěná s dvousklem. Mám představu o folii maximálně zadržující teplo uvnitř místnosti,ale zároveň minimálně bránící pronikat teplu do objektu. Je moje představa reálná ? Jakou folii mi doporučíte ? Děkuji
  16.1.2008
  • Madico
   Doporučujeme použít lehce tónovanou termoizolační fólií MAC 6000.
   17.1.2008
   • Petr
    Dobrý den,
    27.5.2008
  • Jiří Bulina
   Mám nově nalepené autofolie v autě. Zajímá mě zda to nebude mít vliv na chod antiradaru v autě. Výrobce uvádí, že na dobrý chod antiradaru auto nesmí mít pokovená skla.
   27.1.2008
   • Madico
    Fólie nijak nenarušují frekvence na kterých antiradar pracuje.
    31.1.2008
 • Jarda
  Dobry den,chtel bych se zeptat kolik by stalo polepeni auta potahovou autofolii na cele auto audi A6 combi,jak dlouho by to trvalo,jak je dlouha obednaci lhuta a jestli mate černou matovou barvu?
  11.1.2008
  • Madico
   Cena: 23 000Kč bez DPH 19%, instalace trvá dva dny, záruka 3 roky, instalaci autofólií na karoserie je dobré domluvit 2 týdny předem, matová černá fólie je v nabízených barevných variacích
   17.1.2008
 • LUCIE LANÍKOVÁ
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, mají mi lepit do bytu termoizolační a externí folii. Bydlíme ve 12 patře a v létě je tam veliké horko a ráda bych se zeptala jestli ja jako nezkušená poznám, že se jedná o termoizolační folii a ,že to opravdu funguje,tak jak mi to popsali.Je možno si to doma vyzkoušet? A ještě jeden dotaz, o kolik sníží teplotu v bytě ta externí folie když je dům kompletně zateplen a máme plastové okna. Děkuji za odpověď Lucie
  11.1.2008
  • Madico
   Externí fólie sníží teplotu o 14–9°C. V klasickém bytě cca 8°C. Záleží na typu použité externí fólie. V případě pochybností o typu fólie, žádejte uvedení značky, případně katalogové listy. Účinnost termoizolačních fólií je také závislá ná typu fólie. Parametry se mohou výrazně lišit.
   11.1.2008
 • JK
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to je mám auto kombi dovezené ze SRN a má udělané folie kromě předního okna a okna u řidiče a spolujezdce. Nejsou vylepeny ani jiným způsobem dokladovány atesty folií, je to problém?
  8.1.2008
  • Madico
   Při policejní kontrole může být požadováno osvědčení o úpravě autoskla a také při STK.
   11.1.2008
 • Rajner St.
  Dobrý den, zajímala by mne cena za polepení autoskel Škoda Fabia Combi ( bez bočních skel řidiče a spolujezdce ). A zda je možno provést montáž v jiné pobočce, či servisu, pocházím z Teplic v Severních Čechách. Děkuji Rajner.
  8.1.2008
  • Madico
   Cena: 3 700Kč s DPH 19%. V požadované lokalitě bohužel nemáme žádného našeho zastupitele.
   8.1.2008
 • Jirek
  Dobrý den, Bydlím v 1. patře.Mám okna a balkonové dveře na lodžii-tuto nemám zasklenou. Potřeboval bych izolační dvojskla-nová okna a dveře zvenku ochránit před útokem vandalů- kamen z praku, nebo rána vzduchovkou. Doporučujete aplikaci bezp. folie z obou stran kvůli mož. proříznutí z venku? Lodžie je cca 3,5 metru nad zemí. Je možno toto provést na místě? Za odpověď děkuji. J.
  4.1.2008
  • Madico
   Bezpečnostní fólie se aplikuji na vnitřní stranu skla. Jsou číré, v případě zájmu dodáme k instalaci informační štítky pro upozornění. Neexistuje neprůstřelná fólie. Např. při vhození dlažební kostky se sklo rozbije, ale fólie jej drží v uceleném stavu.
   4.1.2008
 • Michal
  Dobrý den, kolik by stál polep oken VW Sharan? Předpokládám polep středních a zadních bočních oken a zadního okna (je-li možné) tmavou fólií. Děkuji
  30.12.2007
  • Madico
   Cena: 7 000Kč s DPH 19%. ( Polep celého vozidla, kromě čelního skla. Zde je aplikace jakékoli fólie zakázána.) Ceny jsou kompletní. Zahrnují montáž a materiál. Všechny námi nabízené autofólie jsou homologované. K instalaci dodáváme homologační osvědčení. Ráno vozidlo přivezete k nám do Sadské ulice č.12, cca za 4–5 hodin je možné vozidlo vyzvednout. Po dokončení instalace Vás budeme kontaktovat telefonicky. Platba hotově po převzetí instalace. Záruka 3 roky na dodané dílo. Výběr zatmavení autofólií na místě před instalací. Datum instalace je zapotřebí dohodnout předem.
   2.1.2008
   • Michal
    Děkuji, v textu je „polep celého vozidla mimo čelního skla“, tzn. včetně předních bočních oken u řidiče/spolu­jezdce nebo bez? Mě se jedná o polep BEZ předních bočních oken.
    2.1.2008
    • Madico
     Cena polepu oken bez předních bočních skel: 5 800 Kč včetně DPH 19%.
     3.1.2008
 • Michal Pokorný
  Rád bych věděl, jaká je přibližná cena polepu laku automobilu rozměrů VW Golf nebo Ford Focus, tedy cena za materiál i práci. Druhou otázkou je odolnost folie proti odlétajícím kamínkům, zejména v případě zimních posypů silnic. Dojde k poškození folie, případně i laku pod ní? Samozřejmě jsou taková poškození velmi individuální, ale je možné nějak zhodnotit i případnou ochrannou funkci folie v tomto smyslu? Děkuji za odpověď.
  30.11.2007
  • Madico
   Cena se pohybuje kolem 17 000Kč bez DPH 19% pro celé vozidlo. Ochranná fólie je velice dobře odolná proti poškrábání. Kdy dojde k viditelnému poškození fólie je velice indivduální. Fólie je dostatečně silná, aby nedošlo k poškození laku, ale i zde záleží na konkrétní situaci. Nespornou výhodou je zde možnost výměny poškozené části fólie. Ochranná fólie je čirá, proto lze zvolit variantu její aplikace pouze na plochu vozidla, kde je možnost poškození karoserie nejvyšší.
   5.12.2007
 • Václav
  Dobrý den, chtěl bych vylepšit izolační schopnost stávajících špaletových oken (dle tabulek je cca Ug=2,4 W/Km2). Má význam nalepit tepelně izolační fólie nejen na vnitřní ale i na vnější skla, jak se změní v obou variantách součinitel prostupu tepla? Jaká je životnost fólií? Děkuji za odpověď
  26.11.2007
  • Madico
   Výrobce udává 7 let záruku na neměnnost optických parametrů a stálobarevnost fólie. Aplikací termoizolační fólie se Ug sníží z 2,4 cca na 1,9W/m2. Nejvýhodnější je aplikovat jednu vrstvu fólie na vnitřní stranu, vnitřního skla. Při instalaci fólie i na druhé okno, účinek bude silnější. Podle našich zkušeností, instalace jedné vrstvy na špaletová okna je dostačující. Záleží také na celkovém stavu oken.
   28.11.2007
 • Merová
  Dobrý den, máme v domě nová střešní dřevěná okna s izolačním dvojsklem. Okna se nám s nástupem zimy začala strašně rosit a pod oknem v rozích máme mapy od vody, která z okna stéká. Pomohla by nám nějaká folie tento problém odstranit? děkuji
  18.11.2007
  • Madico
   Aplikací termoizolační fólie MAC 4000 nebo 6000 se rosení oken omezí. Úplné odstranění toho problému fólie zaručit nemůže.
   19.11.2007
 • Zbořilová
  Dobrý den, mám zasklenou lodžii v paneláku. Ostatní její části jsou zatepleny. rám oken je bohužel z hliníku, ale dvojskla jsou vakouvaná (2mm). Lodžii využívám v zimě jako zimní zahradu – je zde větší množství květin. Okna se mi pochopitelně hodně rosí. Pochopila jsem dobře, že kdybych použila na polepení skel Vaši keramickou fólii MAC 6000, mohlo by dojít k částečnému zateplení tohoto prostoru v zimě? K menším ztrátám tepla? Na lodžii sice není zdroj tepla, ale nechávám pootevřené dveře z pokoje, který je vytápěný. Pokud by mi mohla Vaše fólie pomoci, na koho bych se měla obrátit , jsem-li z Hodonína?
  6.11.2007
  • Madico
   Doporučujeme fólii MAC 6000. Fólie rosení oken omezí, úplné odstranění tohotu problému instalace nezaručuje. Fólie omezí ztrátu tepla. Dodávku a instalaci fólie může zajistit náš odběratel pan Střítecký z Třebíče. Tel.: 736 485 070 nebo 602 771 343.
   8.11.2007
 • Remišová
  Dobrý den, prosím o radu.Vyměnili jsme v mont.dřev.domku dřev.okna se třemi skly za nová plastová.Bohužel je nyní v domku větší chladno,déle vytápíme a celkově se zdá,že trojsklo bylo mnohem lepší.Výrobci plast.oken mě ale přesvědčovali,že dvojskla plně nahrzují stará trojskla.Proto se Vás chci zeptat,mělo by nějakou cenu nalepit na nová plastová okna ještě termoizolační folii?Změnilo by to prostupnost chladu v zimním období?
  31.10.2007
  • Madico
   Termoizolační fólie sníží koeficient oken cca o 0,4 z původní hodnoty. Na typ skel, která uvádíte, standardně termoizolační fólie aplikujeme.
   8.11.2007
 • Pavel Petřík
  Dobrý den, stavim nový dům a uvažji o tom, že si pořídim hlavní vchodové dveře celé prosklené. Chtěl jsem se zeptat jestli by existovala nějaká fólie od Vaši firmy, která by mě zajistila nezkreslený pohled ven a zároveň donitř by nebylo vidět. A jestli by tato funkce zustala i za tmy, kdy by venku byla tma a vevnitř světlo. Dále zda by z venčí musel by byt zachován max. zrcadlový efekt. Děkuji za odpověď
  30.10.2007
  • Madico
   Nabízí se instalace reflexní externí fólie s vhodnou transparencí propustnosti světla. Řada SILVER nebo SG-220-XPL. Možné zaslat poštou vzorky. Přes den fólie působí jako polopropustné zrcadlo. Večer po rozsvícení tento efekt klesá. Jak moc bude fólie průhledná, záleží na více faktorech. Nelze zajistit, aby měla fólie stejnou účinnost ve dne jako v noci po rozsvícení.
   30.10.2007
 • Pavel Petřík
  Dobrý den, stavim nový dům a uvažji o tom, že si pořídim hlavní vchodové dveře celé prosklené. Chtěl jsem se zeptat jestli by existovala nějaká fólie od Vaši firmy, která by mě zajistila nezkreslený pohled ven a zároveň donitř by nebylo vidět. A jestli by tato funkce zustala i za tmy, kdy by venku byla tma a vevnitř světlo. Dále zda by z venčí musel by byt zachován max. zrcadlový efekt. Děkuji za odpověď
  30.10.2007
 • Petra Šilhánová
  Dobrý den, pokoušela jsem se sehnat termoizalční fólii v mém okolí, ovšem neúspěšně. Bydlíme v secesním domě (kulturní památka), kde jsou okna špaletová. Byla provedena renovace, ale rádi bychnom ještě vyzkoušeli termoizolační fólii. Okna mají rozměr cca 1×2m (každé 6 tabulí skla). Použít to na všechna okna bez vyzkoušení by bylo značně finančně nákladné, zkusili bychom nejdříve jedno okno. Můžete mi prosím poradit, kde najdu vhodného prodejce v okolí Jablonce nad Nisou/Liberce? Další možností je od Vás koupit 2m, sdělte mi prosím cenu termoiz.f. MAC 6000, je-li tato nejvhodnější. Děkuji Vám
  23.10.2007
  • Madico
   Fólie mají šíři 1,52m, požadovanou délku Vám zašleme. Dopuručujeme MAC 6000, cena: 550Kč/m2 bez DPH19%. Dopravu neúčtujeme.
   23.10.2007
 • Markéta Vodňanská
  Měli bychom zájem o zbarvené bezpečnostní fólie. Nejlépe bílá mléčná nebo s efektem pískovaného skla. Jsou k dostání také tyto druhy? Děkuji.
  22.10.2007
  • Madico
   Bezpečnostní fólie se vyrábí pouze čirá. Na již nalepenou bezpečnostní fólii lze standardně aplikovat další fólii dle výběru a docílit tak požadovaného efektu či zatmavení.
   23.10.2007
 • Božek
  Děkuji za první odpověd .Aplikace dvou folii by byla poměrně finančně naročnější.Jaky typ byste mi doporučili z vašeho sortimentu aby vznikl komromis přehřivaním bytu v létě a usporou tepla v topném období.Radějí bych dal přednost lepení z vnitřní strany protože v jihých diskuzích je přiznavano že i přes kvalitu dnešních foliij je jejích životnost delší.Po případě na koho bych se mel obratit v oblasti Ostrava – Karviná.Děkuji
  13.10.2007
  • Madico
   Doporučujeme termoizolační vnitřní fólii MAC 6000. Obrátit se můžete na našeho odběratele pana Šmerdu – tel: 596 617 373
   15.10.2007
 • Božek Pavel
  Prosím o váš názor. Na rod.domku většina oken jihozápad. Mám kastlíková okna v dobrém stavu. Vnitřní rámy mají silikonové těsnění frezované do drážky. Venkovní skla byla před 4 léty vyměněna za dvojskla. Složení opisuji z faktury VEHA -Futurum 4 mm + 4 Float ,ram 12mm hliník Koeficient 1,4 kov, takže nyní mam 3 skla. Jak bude klesat koeficient při použití vámi doporučené fólie- hlavně v letních měsícíh? Byl by byt přehřiván? Četl jsem, že doporučujete lepení na venkovní stranu. Možná je má obava neopodstatněná, ale uvažuji, aby fólie nebyla vystavována přimému povětrnostnímu vlivu a zda by při zajištění toho samého efektu nešlo nalepit fólii na samostatné třetí sklo ze strany od venku.
  4.10.2007
  • Madico
   Při požadavku zabránit úniku tepelného záření ven z místnosti se aplikují termoizolační fólie na vnitřní stranu skla u prvního okna. Koeficien se sníží cca o 0,5. Instalací termoizolační fólie se nijak nezhorší případné přehřívání místnosti v letních měsících v důsledku slunečního záření. Pokud chcete předejít přehřívání místnosti v důsledku slunečního záření, doporučujeme aplikovat vhodnou externí fólii. Fólie se aplikuje na vnější stranu skla. Fólie má odolnou vrstvu proti poškrábání a atmosferickým vlivům, tedy se není potřeba obávat poškození při jejím standardním použití a zacházení. Nedoporučujeme aplikovat fólii na první okno. Hrozí popraskání skla a efekt účinnosti se sníží.
   8.10.2007
 • Havlík
  Prosím o sdělení ceny polepení autoskel Škoda Octavia combi ( mimo předního skla a skel v předních dveřích). Kolik by byla cena při polepu dvou firemních vozů najednou ?
  4.10.2007
  • Madico
   Cena za polep jednoho vozidla : 4500 s DPH 19% ( bez předních bočních skel, na čelní sklo je aplikace fólie zakázána ) . Při instalaci dvou vozidel, cena za jedno vozidlo : 4200 s DPH 19%.
   8.10.2007
 • Keprt Milan
  Dobrý den .Máme zimní zahradu a chtěli by jsme použít nějakou fólii proti úniku tepla ven a proti přehřívání z venku.Jakou by jste nám doporučil ,a v jakých se dělá šířkách. děkuji
  26.9.2007
  • Madico
   Fólie se vyrábí v šíři 1,52m. Doporučujeme termoizolační fólii MAC 6000.
   26.9.2007
 • Marcela
  Dobrý den, koupili jsme starý RD. V 1. poschodí je 10 oken o rozměrech cca 50×70 cm, jsou to jednoduchá okna s jedním sklem. Chtěla bych je opatřit termoizolační fólií kvůli úniku tepla a zajímalo by mne, kolik by vše stálo, včetně montáže a dopravy + DPH a ještě bych chtěla požádat o kontakt na nějakou firmu v okrese Olomouc, která toto provádí. Děkuji mnohokrát, přeji pěkný den, M.O.
  24.9.2007
  • Madico
   Obraťte se na našeho odběratele v Ostravě. Společnost Autosklo TS Ostrava.
   25.9.2007
 • Mesko Miroslav
  Dobrý den kolik by stálo nalepení černým obyč folií na celé auto (krom předního skla a propustnější fólie k řidiči) Kia cee´d Hatchback
  22.9.2007
  • Madico
   Cena za instalaci autofólií : 5500Kč s DPH 19%. Cena je kompletní. Zahrnuje montáž a materiál
   25.9.2007
 • Mesko Miroslav
  22.9.2007
 • Klíma Zdeněk
  Dobrý den, zakoupil jsem si čtyřkolku a jelikož je j povrch plastů poškrábán vlasovýmy oděrkami ,chtěl bych dosavadní plastovou(poly­ethylen) karoserii celou polepit.Požaduji však provedení camo (maskáčové) a velkou otěru odolnost povrchovou..E­xistuje i u vás tato možnost?
  20.9.2007
  • Madico
   V našem sortimentu fólií na karoserie bohužel nedodáváme požadovaný vzor.
   20.9.2007
 • Martin B
  Dobrý den, nemohu se zbavit mazu na sklech u mého auta. Myslím si, že je to z jaru. Jsou to fleky po celém skle a vypadají jak benzín ve vodě. Jenom na místech kde stírají stěrače to je lepší. Zkuošel jsem to malou spachtlinou na skla a šlo to dolu. Jenomže by to bylo asi na dost dlouho. Neznáte nějaký prostředek? Děkuji.
  17.9.2007
  • Madico
   Doporučujeme výrobky značky Sonax. Ředidlo, right off nebo odstraňovač asfaltu. Dalším možným učinným řešením by mohlo být použití technického benzínu. Zlepšit situaci může také výměna stěračů. Pokud je sklo starší a v provozu po dobu delší 2–3 let, může být lehce porézní. Na skle se následně zachytávají částečky vody, které způsobují matný vzhled.
   18.9.2007
 • jindřich horecký
  dobrý den, zajímalo by mně jestli se dají lepin folie na autoskla bez odstrojení čalounění a jak zabránit prachu mezi folií a oknem???
  11.9.2007
  • Madico
   Instalovat fólie na autoskla bez odstrojení čalounění lze. Zručnost a práce v čistém bezprašném prostředí zajistí dobrý konečný výsledek lepení.
   13.9.2007
 • Vladimír
  Dobrý den, rád bych veděl kde naleznu ceník k foliím na karoserie. Děkuji.
  10.9.2007
  • Madico
   Přesné ceny instalace fólií na karoserie neuvádíme. Cena se liší podle typu vozidla a případně dalších požadavků zákazníka na úpravu. Po zaslání poptávky Vám zašleme přesnou cenu. Ceny se pohybují přibližně kolem 16 000– 20 000Kč bez DPH za polep celého vozidla.
   11.9.2007
 • Hanka
  Dobrý den, moc prosím o radu.Máme střešní okna Velux a zakoupili jsme za účelem přistínění našeho bytu,ochranné fólie proti slunci(neznač­kové).Po přečtení návodu si ale nejsem jistá,zda fólii můžeme použít,neboť je zde upozornění,že zda chceme nalepit fólii na izolační skleněnou plochu větší,než 0 5 m´,sklo může prasknout.Dopo­ručují fólii aplikovat z vnější strany.Máme kočky,které se"bohužel"naučily se domáhat o vpuštění domů škrábáním na okno a tak vnější montáž by jistě byla zbytečná.Chtěla bych se tedy s Vámi poradit,zda si myslíte,že montáž na vnitřní stranu oken by opravdu při rozměrech 78×98 mohla míti až tak negativní následek.? Chtěla bych se také zeptat,zda neznačková(nek­valitní?) fólie může býti pro skla více nebezpečná?Neznaje problematiky která může nastat,jsme fólie objednali z jednoho zásilkového obchodu a nemohu se dopátrat žádného výrobce.Jen dle nápisů lze usoudit německý původ.Moc děkuji za odpověď.
  14.8.2007
  • Madico
   Záleží na typu Vámi zakoupené fólie. Pokud se parametry shodují s námi nabízenými SIVER 20,30ext.-viz. katalog fólií , mohlo by dojít k popraskání skla. Neznačkové fólie nebudou zřejmě nijak nebezpečné, ovšem jejich kvalita bude v poměru k ceně. Nižší životnost, blednutí, žloutnutí fólií a špatná přilnavost. Vzhledem ke kočkám, které na skla škrábou, by se externí fólie poškodila. Instalace by byla tedy nevyhovující. Doporučujeme použít interní reflexní fólii SILVER 50 int. Jedná se o slabší typ, kde při použití nehrozí popraskání. Další možností je interní fólie SB-341-XSR nbeo SB-221-XSR – tzv. celoroční fólie. Slouží jako termoizolační v zimě a v létě odráží sluneční tepelné zážení a zabraňují tak přehřívání místnosti.
   15.8.2007
 • Zdenek Zima
  V suterénu mám stará zdvojená okna. Uvažuji o tom, že bych mezi 2 rámy umístil termoizolační fólii (napodobení Head mirror). Můžete mi doporučit nejvhodnější typ? Šlo by tento typ případně využít i pro polepení vnitřní strany ostatních oken? Bylo by možno mi zaslat montážní postup pro aplikaci okenní fólie na sklo? Děkuji.
  8.8.2007
  • Madico
   Doporučujeme použít keramickou fólii MAC 6000. Tento typ fólie zadrží až 70% tepelného záření. Termoizolační fólie se aplikují na vnitřní stranu skla a lze je vylepit na obě okna. Pokud se rozhodnete aplikovat jen jednu vrstvu fólie, doporučujeme ji nalepit na vnitřní okno. Pomocí objednávkového formuláře s Vaší uvedenou e-mailovou adresou nám můžete zaslat žádost o zaslání návodu na instalci fólie.
   9.8.2007
 • Roman Zatočil
  Na prosklení výtahové šachty uvažujeme o aplikaci fólie. Zaujala mě řada dekorativních fólií. Konkrétně MT-220-WHITE. Jedná se přibližně o 80m2. Kdy by bylo možno instalaci zahájit ? Popřípadě je možné vylepení vzorků více druhů dekorativních fólií ? Předem děkuji za odpověď.
  2.8.2007
  • Madico
   Nabízíme 4 druhy matových fólií – bílá, šedivá, bronzová a stříbrná. Dále již zmíněné dekorativní fólie- viz. vzorník dekorativních fólií. Rádi Vám zašleme požadované vzorky zdarma či je možno dohodnout termín výlepu vzorků
   3.8.2007
 • Petr Malý
  Na střešní okna ( velux) bych si chtěl nechat Vaší firmou nainstalovat fólii, která by zesílila sklo, aby se v případě krup nerozbilo a do bytu nám netekla následně voda. Jakou vhodnout fólii použít? Uvítal bych, aby mi fólie neubrala světlo v místnosti.
  31.7.2007
  • Madico
   Na vnější stranu skla se aplikuje externí ochranná fólie CL-400-exsr. Ochranné fólie se vyrábí pouze čiré. V případě krup může dojít k popraskání skla i s již nalepenou fólií. Drží však sklo v uceleném stavu a voda nepronikne do objektu. Není tedy nutná nákladná oprava skla či řešení poničení prostor v bytě po děšti.
   31.7.2007
 • Zuzana Hadačová
  Dobrý den, na balkónové prosklení bychom potřebovali fólii. Naše představa je, že fólie bude neprůhledná, ale neubere nám světlo. Fólie se nedá aplikovat na vnější stranu skla. Děkuji .
  29.7.2007
  • Madico
   Řešením je aplikace dekorativní fólie podle výběru. Doporučujeme matovou bílou ( mléčná ) nebo čirou s efektem pískovaného skla. Fólie se instalují na vnitřní stranu skla a mají vrstvu odolnou proti poškrábání. Umístění a vystavení venkovnímu prostředí tedy nenaruší kvalitu vylepené fólie.
   30.7.2007
 • Polák
  Dobrý den, zakoupil jsem si v autobazaru vozidlo a jsou na něm nainstalovány fólie, které už mají něco za sebou. Je možné, abych si je sám odstranil nebo musím navštívit nějaký servis ? Děkuji
  24.7.2007
  • Madico
   Fólie se skládá ze dvou vrstev. Pro její úplné odstranění je zapotřebí sloupnout tyto dvě vrstvy ze skla jednorázově. V jiném případě budete mít problém s odstraňováním spodní vrstvy pracným a zdlouhavým způsobem pomocí stěrek a žiletek. Pro sloupnutí obou vrstev si kraj fólie odloupněte pomocí řezacího nože, tak, aby jste mohl uchopit prsty obě její vrstvy. Poté stačí fólii stáhnout. Na některých místech skla mohou zůstat zbytky lepidla, které odstraníte pomocí čistících prostředků.
   26.7.2007
 • Kuba
  Dobrý den. Mám Opel Astra F kombi a má drobné oděrky na laku u klik od klíču a nehtů taky od kamínků. Musí se předem odstranit nebo je folie zakreje? taky by mne zajímala cena černé folie a jestli se v rozích po čase nezačne odlupovat.
  21.7.2007
  • Madico
   Přeji příjemný den, na nový lak dáváme záruku 2 roky. Měnší oděrky na vozidle fólie zakryje, ovšem je lepší diskutovat tento problém konkrétně s technikem podle stavu laku. Místa zdeformovaná od kamínků či jinak poškozená je lepší opravit. Instalací fólie by se mohly prohlubně a nerovnosti ještě zvýraznit. Nechali jsme si nainstalovat fólii na karoserie na naše vozidlo a problém s odlupováním fólie na stranách nemáme. Cena za instalaci: 17 000Kč bez DPH 19%.
   23.7.2007
 • David
  Dobry den,uvazuji o autofolii na muj vuz Opel Vectra B r.v 2001. Nyni je barva stribrna metaliza a ja bych si pral barvu cernou. Kolik by to zhruba stalo?Dekuji!
  4.7.2007
  • Madico
   Dobrý den, cena je 17 000Kč bez DPH.
   13.7.2007
 • Alene Šámalová - Praha
  Dobrý den, v našem rodinném domě bychom si rádi nechali nainstalovat bezpečnostní fólie. Jedná se ovšem o dvojska. Instaluje se bezpečnostní fólie na vnitřní i na vnější stranu skla ? Předem děkuji za odpověď
  4.7.2007
  • Madico
   Dobrý den, bezpečnostní fólie se aplikují na vnitřní stranu skla. Při pokusu o vloupání se sklo rozbije, ale fólie jej drží v uceleném stavu a útočník tedy nemůže proniknout do objektu. Instalace bezpečnostní fólie na vnější stranu skla se neprovádí z důvodu možného vyříznutí fólie. Externí aplikace pouze chrání sklo před odletujícími kameny.
   4.7.2007
 • Zdena Maloková
  Dobrý den, uavžuji o aplikaci fólií, ale v bytě máme poměrně hodně rostlin a nebyla jsem si jistá, zda-li by rostliny nemohly být poškozeny právě v důsledku zadržování UV záření. Níže v diskuzi jsem si přečetla reakci od pana AR ze dne 2.7.2007 a na Vašich stránkách také uvádíte nezávadost. Rozhodla jsem se tedy pro objednání instalace.
  3.7.2007
 • Petr Vesely
  Dobrý den, koupil jsem vozidlo z dovozu ze SRN a má na zadním okně tmavou fólii. V textu k autofiliím máte uvedeno: „Skla upravená pomocí schválené fólie musí být opatřena štítkem s číslem atestu a označením výrobce“. Žádné takové označení jsem tam nenašel. Je potřeba i v tomto případě (dovoz)? Pokud ano, je možno fólii „dolegalizovat“? S pozdravem Petr Veselý
  1.7.2007
  • Madico
   Každá úprava autoskel musí odpovídat vyhlášce MDS č. 341/2002 Sb.. Ve výjimečných případech lze dodatečně vytsavit osvědčení o úpravě autoskel.
   3.7.2007
 • Bug
  Zdravím, rád bych si nechal polepit auto vaší folií v barevném provedení černá mat. Auto je celé z laminátu a jak je známo laminát pracuje a v namáhaných místech barva neustále praská. Rád bych se zeptal jestli lze nanášet folii přímo na laminát? Jsem z Brna a rád bych se někde podíval na folie jak vypadají ve skutečnosti.
  30.6.2007
  • Madico
   Vzorky fólií a další informace se dozvíte od společnosti Multiexpo, která fólie dováží a má sídlo v Brně.
   3.7.2007
 • josef simek
  vidím zde rozpor mezi funkcí okenní isolační folie pro letní měsíce, kdy potřebuji teplo omezit a naopak pro zimní měsíce, kdy je teplo vítáno. Jak jste se stímto fenoménem vyrovnali
  20.6.2007
  • Madico
   Dobrý den, termoizolační fólie, které se instalují na vnitřní stranu skla, zabraňují úniku tepla z místnosti, a tím snižují náklady na vytápění. Pokud se rozhodnete instalovat termoizolační fólie a zároveň byste rád v teplých měsících zabránil přehřívání místnosti v důsledku slunečního tepla, je vhodná aplikace externích fólií na vnější stranu skla. Samozřejmě externí fólie brání pronikání tepelného slunečního záření do interiéru i v zimním období. Aplikací externí fólie nelze vyhovět oběma požadavkům současně. Externí fólie omezuje tepelné záření konstatně nezávisle na ročním období. Tuto skutečnost bere již v úvahu nová konstrukce izolačního skla, která do vzduchové mezery izolačního dvojskla vkládá diagonálně orintovanou plastovou desku s pokovenou vrstvou. Všechny typy fólií chrání před UV zářením.
   22.6.2007
 • Michal S.
  Dobrý den. Mám černý Opel Calibra a chtěl bych na okna černé folie ale nevim jak moc tmave abych vecer pres skla jeste neco videl a aby se mi nehral moc interier od slunicka. Muzete mi prosim napsat cenu s montazí a jak dlouho montáz asi trvá a provadite jí na adrese Sadská 12,jsem z Vysočan. Děkuji
  28.5.2007
  • Madico
   Dobrý den, doporučujeme fólie s propustností 20%. Cena pro vozidlo Opel Calibra je 5300Kč s DPH 19%. Instalace trvá 1 den . Odpoledne je možné si vozidlo vyzvednout. Instalace se standardně provádějí v Běchovicích. (cca 5km od nás )
   20.6.2007
 • BMW M3
  Budu lepit fólie na skla,ale netuším, jak postupovat na zadním okně? Je to čtyř dveř. a vždy jsem lepil jen na páté dveře,které jdou otevřít.(lepší přístup) Nemůže mi někdo poradit? Co by se stalo,kdyby byla z venku? Dííííky
  26.5.2007
  • Madico
   Dobrý den, fólii je nutné instalovat na vnitřní stranu skla. Popis instalace na zadní sklo je složitý. V případě zájmu, provádíme školení.
   22.6.2007
 • Kateřina , Praha 9
  Dobrý den, uvažuji o instalaci fólií na dvojskla Connex v bytě orientovaném na východ. Funkce fólií by měla být hlavně znemožnění pohledu do interiéru přes den (uvnitř zhasnuto; při rozsvícení by tuto funkci přebíraly závěsy), ovšem podmínkou je minimální (nulové by bylo ideální) ztmavení interiéru, znehodnocení pohledu ven a negativní ovlivnění prostředí pro pokojové rostliny. Můžete mi poradit, jestli je můj požadavek reálný, jaký typ fólie tomuto vyhovuje a jaká je cena takové fólie? Předem děkuji…
  30.4.2007
  • Madico
   Splnění požadavku, aby nebylo vidět z exteriéru do interiéru lze dosáhnout aplikací vhodné reflexní fólie. Je třeba si uvědomit, že požadavek, aby nebylo vidět do interiéru jinými slovy říká, že chcete, aby do interiéru nešlo světlo. Proto je z fyzikálního hlediska požadavek na neprůhlednost a současně na minimální změnu osvětlení interiéru nemožný. Vždy při omezení průhledu dojde ke snížení úrovně osvětlení v interiéru. Pro Vaše zadání je třeba zvolit okenní fólii s vhodným poměrem mezi reflexí a propustností světla. Doporučujeme aplikovat externí reflexní fólie SILVER s propustností světla 60% nebo 35%. Vhodný typ lze vybrat před instalací.
   3.5.2007
   • Kateřina , Praha 9
    Děkuji za odpověď, která mne nikterak nepotěšila. Vámi zmiňované fólie mají dle technické specifikace zadržovat 99% UV záření. To je dle mého požadavku pro příznivé podmínky pro pěstování pokojových rostlin zcela nepřijatelné (přeci si nebudu následně kupovat UV lampu). Rostliny prostě UV záření potřebují, stejně jako lidé kyslík. Nenabídnete mi jiné řešení? Děkuji…
    25.5.2007
    • AR
     Rostliny za foliemi s UV filtrem bez problémů rostou, je to vyzkoušeno.
     2.7.2007
     • Madico
      Dobrý den, naše zkušenost s výlepem fólií do místností s rostlinami je velice dobrá. Potvrzuje se tím i tvrzení samotných výrobců fólií, kteří uvadí v tomto směru nezávadnost.
      3.7.2007
 • Jitka Suchánková, Sokolov
  Dobrý den, náš byt je situován na jihozápad a v létě je přehřátý od sluníčka. Uvažujeme o foliích na některá okna. Protože je více typů, prosím o radu a doporučení, zda vnitřní či vnější atd..A jak je to s montáží, když bydlíme v Sokolově.Děkuji.
  23.4.2007
  • Madico
   Doporučujeme instalaci externí fólie. Kvalitni instalci Vám zajistí náš partner společnost Precis z Ostrova nad Ohří. Můžete kontaktovat pana Váňu-603 832 897, který Vám poradí s vhodným výběrem externí fólie.
   3.5.2007
 • Fanas
  Dobrý den, mohl bych vědet cenu za polep karoserie na Ford Scorpio sedan ´93 ? Dále se chci zeptat, jestli se liši cena metalické fólie od normalni. Děkuji.
  20.4.2007
  • Madico
   Cena za instalaci bez DPH 19%:17 000,– Ceny všech aplikovaných fólií na karosérie jsou shodné.
   3.5.2007
  • lenka
   folie do auta octavie kombi jen na zadni 2 okna po obou stranach.kolik by to stalo? dekuji za odpověd
   6.5.2007
 • Honza, Olomouc
  Dobrý den, zajímalo by mě, jaký typ (objednací kód)externí folie použít na standardní okna Velux v obývacím pokoji, s požadavky na co největší omezení prostupu tepelného záření dovnitř a zároveň ještě akceptovatelné omezení denního světla v interiéru. Děkuji.
  17.4.2007
  • Madico
   Nabízíme tři typy stříbrných reflexních externích fólií s propustností světla 20%, 30% a 60%. Výběr vhodné fólie se zvolí před instalací. Na jednom objektu lze tyto fólie kombinovat s ohledem na expoziční zátěž konkrétního interiéru. Design pláště budovy bude jednotný.
   3.5.2007
 • johnys
  Dobrý den, mám dotaz. Nalepil jsem si autofolie, komplet vsechny bočni skla na Opel Corsa, ale zadni sklo mi stále nejde, hrne se to kolem okrajů. Potřeboval bych radu nebo názor jak tento problém vyřešit. Předem děkuji za odpověd.
  10.4.2007
  • Madico
   Spojte se snášim pracovníkem panem Hejrou-604 822 574.
   3.5.2007
 • Milan
  Dobrý den, zajímalo by mě, kolik by stál polep celého os. auta VW GOLF 3, třídveřová verze. Děkuji.
  10.4.2007
  • Madico
   Cena za instalaci autofólií na celé auto včetně DPH 19 %: 4 600,–
   3.5.2007
 • Karabinová Lenka
  Máme venkovní pergolu cca 300×600cm , kterou bychom rádi zastřešili ( zabezpečení proti povětrnostním vlivům venkovního sezení a zastínění). Sklon- spád – „krokviček“ je minimální cca 1,5–2 cm ( na šíři 3 m ) , rozteč „krokviček“ je cca 75 cm. Bylo mi doporučeno drátodklo nebo polykarbonát. Co doporučujete vy ? . Je vhodný tento spád? Je jiný vhodnější způsob řešení zastřešení této pergoly? Děkuji Vám za radu a hezký den.
  10.4.2007
  • Madico
   Omlouváme se. Na Vaši otázku neumíme kvalifikovaně odpovědět.
   3.5.2007
 • Madico
  Cenu za dodávku a instalaci autofólie na skla a fólie na karosérii vždy kalkulujeme společne s materiálem, který dovážíme.
  10.4.2007
 • kostin
  Dobrý den, mám Mazdu 626 sedan.Chci instalovat autofólie. Kolik by stala jen práce bez materiálu.
  9.4.2007
  • Madico
   Cenu za dodávku a instalaci autofólie na skla a fólie na karosérii vždy kalkulujeme společne s materiálem, který dovážíme.
   3.5.2007
 • Věra
  Dobrý den, nechala jsem si zabudovat do domu solární kolektory. Domnívám se, že jsou špatně zapojeny, protože mám ještě větší spotřebu plynu, než dříve. Chtěla bych vědět, zda existuje soudní znalec, který by toto mohl posoudit a zjistit. Děkuji
  27.3.2007
 • Jarda
  Dobrý den. Máme nové lodžie, kde je jako výplň použito lepené dvouvrstvé tvrzené sklo CONNEX-BRONZ. Toto sklo se nám zdá jako příliš průhledné. Lze použít nejakou folii na zneprůhlednění? Údajně při jejím použití dochází k praskání tohoto skla. Pokud to lze provést tak prosím navrhněte vhodný typ folie a uveďte jeho cenu. Děkuji.
  23.3.2007
  • Madico
   Doporučujeme aplikovat bronzové fólie typu SB-43 a SB-341. V případě požadavku na výraznou bronzovou reflexi doporučujeme instalovat externí fólii Bronze 20 EXT. Aplikaci externí fólie Bronze 20 naleznete zde. Na vyžádání Vám zašleme vzorky zdarma poštou.
   23.3.2007
 • Marty
  Dobrý den, máme nový byt v Praze, který je situovaný na jihozápad. S ohledem na velké skleněné plochy trpíme v létě katastrofálním přehříváním bytu až na tropické hodnoty kolem 45 °C . I v zimě pokud svítí slunce, je v bytě bez vytápění přes den kolem 25 °C. Můžete doporučit postup, který by eliminoval aspoň z části tento problém. Dávám přednost finálnímu efektu před finančními náklady. Děkuji za info.
  23.3.2007
  • Madico
   Dobrý den, instalací externí fólie lze dosáhnout snížení teploty v interiéru v rozsahu 10–15°C. Na vyžádání Vám zašleme vhodné vzorky fólie zdarma poštou.
   23.3.2007
 • Milan
  Provádíme rekonstrukci domu. Při volbě výplně nového zábradlí lodžií zvažujeme dvě varianty 1) drátosko nebo 2) bezpečnostní lepené sklo Connex. Která z variant je vhodnější? Drátosklo údajně velmi často praská a dochází k nedměrné korozi ve spoji s rámečkem, ve kterém je osazeno.
  22.3.2007
  • Madico
   Na základě našich zkušeností doporučujeme použít Connex.
   23.3.2007
 • Bohuš H.
  Měl bych také zájem o fólii na karoserii vozidla. Díval jsem se do katalogu fólií na nabízené odstíny, ovšem mým představám by spíše vyhovovala metalizovaná fólie. Vyrábí se tyto odstíny a je možné je někde na Vašich stránkách shlédnout? Jsem z Rakovníka a cesta do Prahy je pro mne zdlouhavá. Děkuji.
  21.3.2007
  • Madico
   K dispozici je 15 typů metalizovaných barevných osdtínů. Na vyžádání Vám zašleme vzorky poštou. Máme partnera, který lepí autofólie v Rakovníku.
   23.3.2007
 • Martina Hubešová, Praha
  Dobrý den, rádi bychom si nechali polepit karoserii vozidla Škoda Fabia červenou fólií. Jedná se o starší vozidlo s drobnými kosmetickými vadami. Jak dlouho trvá instalace? Děkuji.
  19.3.2007
  • Madico
   Instalace lité fólie na karoserie trvá 2 dny. Vybrat si můžete z 20 typů barevných odstínů. Pro inspiraci doporučujeme shlédnout katalog fólií . Pokud jsou na vozidle patrné známky koroze, nedoporučujeme provádět instalaci. Fólie nebude na poškozených plochách kvalitně přilepena.
   19.3.2007
 • leon
  Ahoj, mohl by mně někdo poradit adresu, kde bych sehnal autofolie od 3M. Nepodařilo se mi najít žádného distrubutora. Moje adresa bohm.p@seznam.cz Dík.
  12.3.2007
  • Madico
   Kontakt byl zaslán e-mailem. Přejeme příjemný den.
   19.3.2007
 • Georg
  Dobrý den, potřeboval bych radu. Chtěl bych si nechat udělat fólie na os.auto, komplet předek-zadek. Jakou firmu byste mi doporučili?
  2.3.2007
  • Madico
   Dobrý den, doporučujeme jakoukoli firmu, která se Vám zobrazí ve vyhledávači po zadání hesla fólie.
   19.3.2007
 • Tom
  Dobrý den, je možné u Vás objednat fólii na karosérii auta? Pokud ano, zasíláte ceníky?
  28.2.2007
  • Madico
   Přeji příjemný den, fólie na karosérie nedovážíme. Pokud máte zájem o koupi fólie bez její následné instalace, obraťte se prosím na příslušnou společnost. Doporučujeme námi používané značky Avery či Oracal.
   1.3.2007
 • Milka
  Dobrý den, jsem z Plzně a bydlím v panelovém domě. V současné době nám vyměňují původní okna za plastová. Uvažuji o instalaci slunečních folií do oken místo žaluzií. Poradíte mi? Děkuji za odpověď.
  26.2.2007
  • Madico
   Přeji příjemný den, doporučujeme externí fólie řady SILVER (20,30,60). Rádi Vám zašleme požadované vzorky či poradíme s nejvhodnější variantou výběru po sdělení konkrétnějších požadavků. V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.
   1.3.2007
 • Pavel
  Dobry den,mam zajem koupit polopropustne zrcadlo nabizene vasi firmou.chtel bych znat cenu rozmeru cca 40×60cm.chtel bych toto zrcadlo instalovat ve svem dome jako ochranu pred zlodeji.Za timto zrcadlem bych chtel instalovat kameru,ale nevim jestli toto zrcadlo vypada jako klasicke nebo ne,a v jakem svetle musi byt schovana prislusna kamera,a jestli musi svitit svetlo v sledovanem interieru.moc dekuji za odpoved.
  25.2.2007
  • Madico
   Přeji příjemný den, naše společnost se specializuje na dodávkou a instalaci fólií na skla, nikoli na výrobu skel. Můžete se rozhodnou pro koupi speciálního polopropustného zrcadla. Tato záležitost je ovšem finančně velmi náročná. Doporučujeme vyrobit standardní sklo požadovaných rozměrů a na něj pak aplikovat fólii. Podobnou zakázku jsme již realizovali pro pražské letiště s cílem zamezit možnosti průhledu na kamery. Použili jsme tmavě zbarvených fólií, ovšem možné je i použití reflexně stříbrných se zrcadlovým efektem. Postavení kamery za sklem je libovolné, kamera nebude vidět z žádného úhlu pohledu. Intenzita osvětlení sledovaného objektu záleží na použití typu fólie a její tmavosti. Dále je nutné vybrat stupeň tmavosti fólie přiměřeně k citlivosti rozlišení používané kamery.
   26.2.2007
 • Jan
  Dobry den,v RD máme vetši prosklenou stěnu v obývacím pokoji. Je použito sklo s K=1,3W/m²K. Mělo by význam zateplit stěnu termoizolační fólií MAC 6000? Velmi důležité je, zda dojde ke snižení světla v mistnosti? Jak je to s životností fólie? Jak probíhá čištění/údržba oken? Děkuji.
  15.2.2007
  • Madico
   Přeji příjemný den, instalací termoizolační fólie MAC6000 se K sníží na 0,9W/m2. Fólie na skle působí nezřetelně a propustnost světla se pro lidské oko změní minimálně. Rádi Vám zdarma zašleme vzorek fólie po zaslání Vaší adresy na info@madico.cz nebo nás můžete navštívit v Sadské ulici a vybrat si vhodnou variantu po konzultaci s námi. Výrobce zaručuje 8 let stálobarevnosti fólie a zachování parametrů. Fólie se čistí běžným zbůsobem jako sklo, ovšem nesmí se při čištění použít abrazivních prostředků a hrubých houbiček, aby se fólie nepoškrábala. V případě dalších datazů nás neváhejte kontaktovat na tel: 266 611 062 či prostřednictvím internetu.
   15.2.2007
 • Jaroslav, Praha-Veleň
  Dobrý den, zaujala mě litá fólie na karoserie aut. Jsem motorkář a nechal jsem si na motorku a helmu udělat poměrně nákladný air-brush a nerad bych, aby se poškodil kamýnky atd. při jízdě. Je možné nainstalovat ochrannou fólii tak, aby nepoškodila air-brush? Co když se fólie poškodí např. kamenem atd. a musí se sundat – nepoškodí sundání air-brush ? Děkuji
  14.2.2007
  • Madico
   Instalací čiré ochranné fólie se air-brush nepoškodí. Malba pod fólií je chráněna a po strhnutí fólie, která se může poškrábat pádem atd., zůstane air-brush jako nový a může se opakovaně nalepit nová fólie. Již máme zkušonosti s aplikací fólie na helmy , rádi Vám pro ukázku zašleme fotografii.
   15.2.2007
 • karel
  Dobrý den, zajímalo by mne, kolik bude stát polepeni vozu Ford Mondeo Kombi na taxi se žlutou barvou. Děkuji.
  2.2.2007
  • Madico
   Cena za dodávku a instalaci je 18 000 Kč včetně DPH 19%.
   2.2.2007
 • Andrea
  Chtěla bych se zeptat na cenu fólie s montáží a dopravou do okresu Opava, která by měla zneprůhlednit interiér a zmírnit účinky slunečního záření, jedná se o plochu přibližně 26 m2, tvaru lichoběžníku.
  1.2.2007
  • Madico
   Pro instalaci okenních fólií můžete kontaktovat pana Smolku tel.: 596 617 373 ze společnosti Autosklo TS Ostrava.
   2.2.2007
 • Teloveda
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik by stál polep Ford Galaxy.Děkuji.
  23.1.2007
  • Madico
   Cena za dodávku a instalaci je 23 000,–Kč bez DPH 19%. Barevný odstín fólie na karosérie si můžete vybrat v Katalogu fólií na karoserie.
   24.1.2007
 • Šenkeřík
  Dobrý den, při včrejším uragánu se nám z bazénu utrhlo několik polykarbonátových desek. Jsou trochu porupané, ale myslím, že by se daly nějak spojit či svařit. Chci se zeptat, jaké jsou způsoby.
  19.1.2007
  • Madico
   Polámaný a popraskaný polykarbonát, který slouží jako krytina objektu nelze spolehlivě opravit. Stále bude hrozit velké riziko zatékání vody do objektu.
   22.1.2007
 • Tomáš
  Dobrý den, velice mě zaujala nabídka polepu karosérií aut barevnou fólií. Zajímalo by mne, jaká by byla konečná cena vč. DPH polepení auta FORD SCORPIO MKII ( http://fordici.wz.cz/…y/mesto1.jpg ). Jen podotýkým, že auto má skoro 5m. Měl bych zájem o stříbrnou nebo černou barvu, nevylučuji ani nějakou kombinaci. S autem jezdím na různé autosrazy, kde je o něj – vzhledem k jeho malému výskytu v ČR – docela zájem, proto bych chtěl nějaký atraktivnější vzhled. Děkuji.
  18.1.2007
  • Madico
   V současné době máme k dispozici novou řadu atraktivních metalických fólií na karosérie. Domníváme se, že vhodnou barevnou kombinací lze dosáhnout originálního designu. Cena za instalaci je 19 000,–Kč bez DPH 19%. Barevný odstín fólie si můžete vybrat v Katalogu fólií na karoserie.
   22.1.2007
 • Marek Pajer
  Hezký den, máme ve vstupní hale prostor prosklený luxferami ( skleněné cihly ) a v zimních měsících je hala ochlazována. Zajímáme se o nějáké řešení izolace a jako nejjednodušší nás napadla aplikace termofolie. Rozměr je 200×200 cm a zajímala by mě cena vč.montáže a účinnost termofolie. Děkuji
  11.1.2007
  • Madico
   V případě, že plocha luxferů je hladká, je instalace termoizolační fólie rychlá a standardní. Doporučujeme aplikovat keramickou termoizolační fólii s 60 % propustností viditelného světla. Technické parametry pro fólii MAC 6000 nalezneta v katalogovém listu. Fólie odrazí a zadrží 70 % radiačního tepelného záření. Cena za dodávku a instalaci je 850 Kč/m2 bez DPH 19 %.
   12.1.2007
 • Marek
  Dobrý den, bydlím v panelovém domě v bytě, ve kterém byla původní okna vyměněna za plastová. Dům je umístěn přímo u rušné komunikace s tramvajovou tratí včetně výhybky. Při výběru oken jsem byl ujištěň, že standardrní zasklení 4–16–4 bude k útlumu hluku z ulice dostačující. Bohužel tomu tak není. Lze danou situaci řešit např. protihlukovou fólií? Či by bylo vhodné zvolit jiný způsob utlumení hluku? Jaký? Asi by také bylo vhodné hladinu hluku v místnostech nejdříve změřit…Poradíte mi, jak mám postupovat?
  11.1.2007
  • Madico
   V dané situaci už nemá smysl popisovat, jak se mělo postupovat. K dispozici máte tři varianty řešení. 1.varianta: výměna oken za okna s definovaným útlumem akustického tlaku například 15dB až 20dB. Toto řešení je finančně nákladné a vzhledem k nedávné instalaci nových oken i neekonomické. 2.varianta: pokusit se vyhledat výrobce zvukově izolačních skel a vyměnit pouze zasklení a okenní rám zachovat. 3.varianta: nalepit čirou vrstvenou fólii na vnitřní skla stávajíciho izolačního skla. Aplikací získáte útlum cca 5dB. Pro správný výběr vhodné varianty doporučujeme změřit stávající hladinu hluku a pak vybrat řešení, které opravdu poskytne potřebnou neprůzvučnost izolačního dvojskla. Pro získání podrobnějších informací nás můžete kontaktovat telefonicky.
   12.1.2007
 • Shakiira
  Dobrý den. Chtěla bych si udělat vitráž pomocí fólie. Ráda bych věděla: - jaké barvy máte (vzorník) - kolik stojí metr barevné fólie - jaká je její šířka - jakou nejmenší délku lze koupit - posíláte fólie na dobírku? Za odpovědi moc děkuji.
  6.1.2007
  • Madico
   Vzorky barevných fólií Vám na vyžádání zašleme zdarma poštou. Fólie se vyrábějí v šířce 1,52 m. Nákup fólií není limitován množstvím objednaného materiálu. Prodejní cena pro všechny barevné odstíny je 750 Kč/m2 bez DPH 19%. Objednané zboží obdržíte na dobírku.
   9.1.2007
 • Pavel
  Dobry den, měl bych zájem o koupi čiré ochranné a barevné fólie na lak. Můžete mi, prosím, sdělit ceny za m2. Děkuji.
  5.1.2007
  • Madico
   Čiré ochranné fólie a barevné fólie na karoserie vozidel jako samostatný materiál neprodáváme. Doporučujeme Vám nákup u dovozců 3D fólií. Například společnost Multiexpo nebo Spandex.
   9.1.2007
 • RNDr.Krolupper
  Polopropustná zrcadla jsou bežná. Fyzikalně se to dělá tak, že se vezmou dva materiály s odlišným indexem lomu a přechodem z jednoho materiálu do druhého dochazi z jedné strany k absolutní reflexy již při téměř nulových úhlech a z druhé strany pochopitelně ne. Jen nevim, jestli se tohle vyrabí jako fólie. Máte takovou fólii v nabídce? Děkuji.
  31.12.2006
  • Madico
   Při výrobě okenních fólií se standardně používají dvě technologie deponování metalických vrstev na polyesterovou podložku. 1.vakuové napařování-používá se termín metalizace 2.vakuové naprašování-sputtering. Tato technologie se běžně používá při výrobě interferenčních filtrů a antireflexních vrstev. V praxi se vžil pro tuto technologii název napařování elektronovým dělem. Technologie Metallizing (JPG, 1224 Kb) Technologie Sputtering (JPG, 1425 Kb). Při výrobě prosklených ploch s kovovými vrstvami se využívají podobné technologie. Rozdíly a výhody jednotlivých způsobů výroby tenkých vrstev jsou Vám známy, a proto je nebudeme uvádět. Standardní reflexní fólie nabízejí několik variant dělení světelné energie. Například 70 % světla odráží a 30 % propouští. Tyto hodnoty jsou orientační a nelze s nimi pracovat jako s optickými parametry. Požadavek, aby fólie po instalaci vytvořila zrcadlovou plochu, která znemožní pohled do interiéru a současně se téměř nezměnila intenzita osvětlení v interiéru nelze splnit. Tyto parametry jsou funkcí rozdílu intenzit osvětlení v interiéru a exteriéru. Jinak bude vyhodnocena situace za slunného dne a zcela odlišně večer. Výrobci „špionážních zrcadel“ spy mirriors zaručují správnou funkci při poměru intenzit osvětlení 1:5. Domnívám se, že i pro případ, který uvádíte, jde o filtr intenzitní a spektrální. Takto upravený filtr se chová prakticky rovnocenně pro oba směry průchodu záření. Filtr, který by rozpoznal, které záření přichází z exteriéru a interiéru, by musel být vyroben technologií pro prostorovou filtraci. Teoreticky se dá uvažovat o využití polarizace nebo nelineární optiky. Nelineární optika se již prakticky využívá v leteckém průmyslu jako smart window. V Miláně již vystavovali okna s nelineárními krystaly s elektricky ovládanou transparencí. Technologie sputtering se využívá při výrobě termoizolačních fólií. Napařením několika vrstev kysličníků kovu, které jsou kombinovány s vrstvou chemicky čistého kovu (měď, titan… ) lze vyrobit čirou termoizalační fólii s nízkou emisivitou a s transparenci až 70 % ve viditelném spektru jako příklad uvádíme fólii V-KOOL. Na následujícím odkazu se můžete seznámit se stavbou a strukturou selektivní fólie s několika napařenými vrstvami. V Česku se tyto fólie využívají při výrobě oken pod obchodní značkou Heat Mirror. Na vyžádání Vám zdarma zašleme katalog fólií s parametry.
   2.1.2007
 • Ing. Václav Halas
  Dobrý den, rád bych se informoval na vhodnost a možnost aplikace barevné okenní fólie na vitráže. Lze aplikací Vaší barevné fólie docílit srovnatelného efektu jako s probarveným sklem?
  27.12.2006
  • Madico
   Naše barevné fólie jsou určeny pro aplikace, kdy je nutné vytvořit téměř dokonalé barevné a průhledné sklo. Fólie mají ochrannou vrstvu proti poškrábání a jsou dokonale opticky průhledné. Pro vitráže jsou barevné fólie velmi vhodné. Při správné instalaci nelze rozpoznat berevné sklo od skla s nalepenou barevnou fólií.
   29.12.2006
 • Radek
  Dobrý den. Na rodinném domě mám 10 let stará plastová okna s koeficientem propustnosti 2,7. Od začátku se v zimním období poměrně hodně rosí. Dále je skrz ně dost značný hluk zvenku. Chtěl bych toto vylepšit nalepením nějaké vaší folie. Prosím doporučte.
  25.12.2006
  • Madico
   K vyřešení problému s hlukem a s rosením oken máte principiálně k dispozici tři varianty. 1.varianta-výměna stávajících oken za nová okna s izolačními skly upravenými pro snížení hluku. Tato varianta je nejvhodnějším řešením, ale je finančně nejdražší a nelze realizavat v zimním období. 2.varianta-výměna stávajícího venkovního skla za izolační sklo. Toto řešení omezí rosení a sníží hluk až o 7 dB. Instalací se zlepší součinitel tepelného prostupu z hodnoty U= 2,7 W/m2K až na U= 1,1 W/m2K. Cena za montáž se pohybuje cca 3 500,–Kč/m2 bez DPH a v současném počasí lze výměnu realizovat. 3.varianta- je nejlevnější a nejrychlejší. Realizace není závislá na klimatických podmínkách exteriéru. Doporučujeme následující postup. Na vnitřní sklo v interiéru instalovat čiré protihlučné fólie. Nalepením této fólie se hluk v interiéru sníží v rozsahu 3dB-5dB. Na protihlučnou fólii dále nalepit keramickou termoizolační fólii, která sníží tepelné ztráty a omezí rosení oken. Instalací keramické fólie se zlepší součinitel tepelného prostupu z hodnoty U= 2,7 W/m2K až na U= 2,1 W/m2K. Cena za instalaci fólie proti hluku a keramické termoizolační fólie je 2 500,–Kč/m2 bez DPH. Podrobnější srovnání jednotlivých okenních systému naleznete zde.
   28.12.2006
 • Radek
  Zajímalo by mě, jak vypadá zakončení fólie, která se aplikuje na karoserii. Jsou vidět u zakončení nějaké nerovnosti či to není poznat ?? A co se týče výběru barvy fólie na karoserii – musím se stavit kvůli výběru ve Vaší firmě či je možné vzorky zaslat?? Děkuji.
  15.12.2006
  • Madico
   Okraje ploch se překrývají fólií, která je zakončena ve spodní části polepené karoserie. Zakončení není viditelné a okraj díky výborné pružnosti 3D fólie je hladký a přesně kopíruje tvary karoserie. Barevné ostíny běžně vybíráme se zákazníky v naší kanceláři. Ve výjimečných případech zasíláme na vyžádání katalogové listy se vzorky.
   22.12.2006
 • René
  Dobrý den, chtěl bych zvýšit bezpečnost a nainstalovat autofólie proti zlodějům na mé auto. Zároveň bych chtěl tmavou fólii (černou,neprůh­lednou) na zadní skla . Mohou se nalepit tyto dvě fólie přes sebe.
  14.12.2006
  • Madico
   Kombinace bezpečnostní autofólie a solární autofólie se standardně instaluje jako vrstvená aplikace. Pro snížení nákladů doporučujeme instalaci černé neprůhledné bezpečnostní autofólie-BLACK OUT, která splňuje i bezpečnostní kritéria, a proto není nutná instalace dvou typů fólií.
   14.12.2006
 • ALEX
  Dobrý den. Mam zájem o polepeni osobního auta Mazda 626 sedan. Původní barva tmavě šedá metalíza. Kolik by stala u Vás tato práce a materiál včetně DPH? Pokud karoserie má defekty jste schopny to upravit k polepení, nebo musím to zajistit sám? Co se muže stát při deformace dílů polepených folii, například po nehodě? Předem dekuji. Kostin.
  14.12.2006
  • Madico
   Před polepením karoserie je vhodné výrazné nerovnosti upravit. Nalepením autofólie na karoserie se nerovnost nezakryje, dokonce v některých případech může fólie ještě poškození karoserie zvýraznit. Opravy poškozené karoserie neprovádíme. Barevný odstín lze vybrat z katalogu nebo zadat číselným označením barvy. Cena za instalaci s DPH 19 % je 23 000,–Kč. Na požádání Vám zašleme ukázku jak dopadlo polepení poškozené karoserie Hyundai Coupe. V případě poškození již nalepené fólie není problém nahradit poškozenou fólii novou instalací.
   14.12.2006
  • Madico
   Kombinace bezpečnostní autofólie a solární autofólie se standardně instaluje jako vrstvená aplikace. Pro snížení nákladů doporučujeme instalaci černé neprůhledné bezpečnostní autofólie-BLACK OUT, která splňuje i bezpečnostní kritéria.
   14.12.2006
 • Andrea
  Chci se zeptat na Vaše doporučení ohledně instalace autofólií v zimním období. Auto mám zaparkované ve vytápěné garáži. Je možné získat zdarma vzorky autofólií? Děkuji.
  13.12.2006
  • Madico
   Autofólie lze instalovat i v zimním období. Při instalaci se nesmí zapomenout, že k nalepení autofólií se používá voda. Proto v případě, že venkovní teplota klesne pod 0°C se instalce autofólií nedoporučuje. V současném teplém počasí není s instalací autofólií spojeno žádné riziko, zejména když vlastníte vytápěnou garáž. Vzorky autofólií Vám zdarma zašleme na vyžádání poštou. Parametry autofólií naleznete v katalogu autofólií
   13.12.2006
 • Jirka1948
  Dobrý den, Přestavuji svůj dům a snažím se jej co nejvíce zateplit. Existuje v Brně firma, která by mi mohla na okna nalepit termoizolační fólií? Na kolik mne přijde 1m2 této fólie?
  9.12.2006
  • Madico
   Instalaci a cenu vhodné termoizolační fólie si můžete domluvit s panem Stříteckým na telefonním čísle: 736 485 070.
   10.12.2006
 • Gabriela
  Dobrý den, uvažuji o zabezpečení oken proti vloupání v bytě s terasou, který se nachází v přízemí a nevím, zda se rozhodnout spíše pro bezpečnostní fólie nebo pro uzamykatelné kliky. Můžete mi prosím doporučit, kterou z variant mám zvolit? Dále bych se ráda zeptala, zda je možná instalace bezpečnostních fólií i v zimním období. Děkuji.
  4.12.2006
  • Madico
   Jako zakladní pasivní plášťová ochrana okenních otvorů budov se doporučuje aplikace bezpečnostní fólie nebo mříže. Výhodou aplikace bezpečnostní fólie je, že nemění design pláště budovy a je pro zloděje nečekanou překážkou. Jako velice účinný doplněk bezpečnostní fólie se v praxi osvědčily uzamykatelné kliky. Každé zabezpečení objektu, které zpomalí narušení pláštové ochrany, je hodnoceno jako učinné. Doporučujeme aplikovat homologované bezpečnostnéí fólie a uzamykatelné kliky. Většina zlodějů se snaží co nejrychleji překonat sklo v blízkosti klik a nepozorovaně vniknout do interiéru. Kombinace bezpečnostní fólie a bezpečnostní kliky tvoří účinnou ochranu. Bezpečnostní fólie se instalují z interiéru, kde je pokojová teplota, a proto není problém instalovat fólie v zimním období.
   6.12.2006
 • Mirek
  Dobrý den, mám rok namontované eurookna. Několikrát jsem je u výrobce reklamoval, protože špatně těsní. Také jsem zjistil, že okenní křídlo je prohnuté asi 1–2mm. Je nějaká norma rovinnosti oken? Výrobce tvrdí, že lepený hranol se nemůže prohnout.
  24.11.2006
  • Madico
   Předpokládáme, že dodavatel oken nechce uznat Vaší reklamaci. Doporučujeme se spojit se soudním znalcem a nechat zpracovat znalecký posudek. Současně uplatněte Svá práva u soudu podáním žaloby v občanskoprávním sporu. Česká obchodní inspekce sice dozoruje některé povinnosti související s uplatněním reklamace, avšak nemůže zasahovat do reklamačního řízení. V souvislosti s uplatněním práv z odpovědnosti za vady má kupující podle § 509 občanského zákoníku právo na úhradu prokazatelných nákladů spojených s reklamací. Pokud tento požadavek uplatní a jeho nárok nebude prodávajícím akceptován po vzájemné dohodě, může se domáhat svých nároků podáním žaloby na vydání platebního rozkazu. Neztácejte čas a v daném občanskoprávním sporu se nechte zastupovat právním zástupcem. Věříme, že během roku bude mít nová kvalitní okna. Při reklamci nezapomeňte upozornit dodavatele oken a uvést v reklamační stížnosti, na mechanismus úniku tepla oknem, který je v zásadě stejný jako u obvodové stěny tj. kondukce, konvekce a radiace. Ve Vašem případě se objevuje další druh tepelných ztrát, a tím je infiltrace. Infiltrací se rozumí průnik studeného vzduchu z exteriéru do interiéru budovy netěsnostmi oken a dveří. Přestože tepelné ztráty infiltrací jsou nežádoucí, je třeba uvést, že plní i jednu kladnou roli a tou je větrání. Přílišné utěsnění spár zabraňuje přirozené výměně vzduchu v místnostech a v některých případech je škodlivé a může být příčinou rosení oken. To ale jistě není Váš případ. Správná velikost infiltrace se charakterizuje součinitelem spárové průvzdušnosti. Podrobnou tabulku součinitele spárové průvzdušnosti oken a dveři podle normy ČSN 73 0540 naleznete zde.
   24.11.2006
 • Ivan V.
  Dobrý den, mám na domě již rok docela solidní nová okna s trojsklem, meziplynem argonem a koeficientem 0,6 která se nerosí a jsou v pořádku. Přesto bych chtěl zvýšit tepelnou pohodu v místnostech instalací vnitřní termoizolační folie. Otázky: a) přinese instalace folie na okno s koef. 0,6 nějaký výrazný efekt v odrazu tepla zpět do místnosti? b)nebude v místnosti výrazně větší tma? c) chci provést zkoušku na 2–4 oknech a pak event. dát folii i na další (cca 25 oken na domě). Máte nějakou montážní firmu v okrese JN? d)nemůže sklo nějakým pnutím folie prasknout nebo se poškodit?
  22.11.2006
  • Madico
   Okna s koeficientem prostupu tepla K=0,6W/m²K mají ne solidní, ale vynikající izolační vlastnosti. Instalací keramické termoizolační fólie typu MAC se sníží v optimálním případě koeficient prostupu tepla na hodnotu K=0,3W/m²K. Úroveň osvětlení denního světla v interiéru se prakticky nezmění v případě aplikace termoizolační fólie MAC 6000. Tato fólie je barevně neutrální a propouští 60% denního světla. Reflexní standardní fólie se vyrábějí napařením kovové vrstvy na polyester. Díky kovové vrstvě má tento typ okenních fólií vysoku absorpci tepelného záření 52 % a při nevhodné aplikaci může dojít k nerovnoměrnému přehřátí vnitřního skla a k následnému prasknutí izlačního skla. Při instalaci keramické termoizolační fólie nemůže dojít k poškození skla termalním šokem, protože keramické fólie jsou vyrobeny depozicí keramického (nekovového) polymeru na polyester, a proto keramické fólie mají nízkou absorpci tepelného záření 42%. Vhodnou partnerskou firmu pro instalace okenních fólií na okrese Jablonec nad Nisou nemáme.
   24.11.2006
  • David Hampl
   Dobrý den, jsem laik ve stavebním oboru, ale připadne mi naprosto zbytečné vyhazovat peníze za nějaké izolační folie na okna. Myslíte si, že Vaše stěny mají menší propustnost tepla než Vaše plastová okna? Neberte to prosím ve zlém, je to jen otázka na zamyšlenou?
   9.12.2006
   • Madico
    Děkujeme za Váš názor, který nás inspiroval k napsání krátké srovnávací úvahy týkající se rozdílů mezi termoizolačními fóliemi a různými okenními systémy. Vlastní text si můžete přečíst v novinkách.
    25.12.2006
 • Jarmila
  Dobrý den! Mám problém s rosením oken. Před 14 lety postaven dům se zdvojenými okny.Zateplen 4 cm polystyrénu mezi blok a CDM. Síla zdi 45 cm, stropy zatepleny taktéž. Od začátku se v patře rosí okna jak z interiéru, tak i mezi skly. V pokoji teplota v zimě 18–20 stupňů. Problém začíná, když venkovní teplota klesne pod 5 stupňů. Prosím poraďte,zda zkusit tepelnou fólii nebo výměnu oken na plastová. Děkuji.
  19.11.2006
  • Madico
   O rosení oken jsme psali ve fóru již 19.10. 2006 a 27.10.2006. Omezit rosení oken doporučujeme zahájit měřením relativní vlhkosti a rosného bodu interiéru. Digitalní vlhkoměry se dají běžně koupit. Podle naměřených hodnot je možné pak zvolit postup snižování relativní vlhkosti v interiéru. Instalaci interní termoizolační fólie doporučujeme, protože zvýšuje teplotu vnitřního skla, a tím omezuje kondenzaci vodní páry. Tato investice není vysoká a jede velmi rychle realizovat. Výměna oken připadá v úvahu vždy jako poslední varianta. Je třeba pečlivě zvážit jaký typ rámu a izolačního skla zvolit. Způsob izolace rámu a mikroventilace jsou dalšími podstatnými parametry pro rosení oken. Setkali jsme se s případy, kdy výměna oken nepřinesla zlepšení. Dodavatel oken je povinnen zajist, aby na nových oknech při standardní relativní vlhkosti interiéru 50% –60% nedocházelo ke kondenzaci vodní páry.
   21.11.2006
 • Marcela
  Dorý den, chtěla bych se optat, kde najdu povinnou výbavů autolékarničky?
  15.11.2006
  • Madico
   Vybavení autolékárny musí odpovídat vyhlášce č.341/2002 Sb. MD, příloha č. 14. Obsah lékárny je následující: 2 ks obvaz hotový sterilní č.2 (ke krytí ran) 2 ks obvaz hotový sterilní č.3 (ke krytí ran) 2 ks obvaz hotový sterilní č.4 (ke krytí ran) 2 ks šátek trojcípý (k znehybnění horních končetin, připevnění dlah) 1 ks náplast hladká – cívka 2.5cmx5m (k ošetření drobných poranění) 6 ks náplast s polštářkem – 8×4cm (k ošetření drobných poranění) 1 ks obinadlo škrtící – pryžové délka 70cm (k zastavení krvácení, připevnění dlah) 1 ks rouška resuscitační (k dýchání z úst do úst) 1 ks rouška 20×20cm (k překrytí poraněného hrudníku, izolační podložka) 1 pár rukavice latexové chirurgické (k ochraně proti infekci) 2 ks špendlík zavírací (k upevnění obvazu, šátku, atd.) 1 ks nůžky (ke stříhání) Doba trvanlivosti je vyznačena na jednotlivých komponentech lékárničky, minimální trvanlivost je však 48 měsíců ode dne balení. I nepoužitou lékárničku nebo její obsah obměňujte alespoň jednou za 3–4 roky!
   17.11.2006
 • Tomáš P.
  Prosím Vás , jsem z Ostravy,vlastním obytnou dodávku a chtěl bych provést nalepení fólie na karoserii ale jen částečně. Mám dotaz jestli to jde a jestli nemáte pobočku někde na Moravě.
  2.11.2006
  • Madico
   Částečné polepení karoserie není problém a pro reklamní účely se často využívá. Na Moravě máme zatím pouze spolupracující firmy pro instalace autofólií na autoskla. Předpokládáme, že od ledna 2007 budou již ovládat technologii lepení fólií na karoserie.
   3.11.2006
 • Zapletal
  Dobrý den. Jsem z Olomouce, existuje zde vaše pobočka nebo autorizovaná firma, která by mi nalepila do bytu vaše solární fólie? Děkuji za odpověď.
  31.10.2006
  • Madico
   Odbornou instalaci si můžete domluvit s panem Stříteckým na telefonním čísle:736 485 070.
   31.10.2006
 • mmass
  Dobrý den, prosím o informaci, zda lze termoizolační filie použít k zateplení luxferového okna.
  28.10.2006
  • Madico
   Ano, termoizolační fólie lze vylepit na libovolné hladké sklo. Již jsme instalovali na luxfery termoizolační i ochranné fólie v potravinářském provozu. V současné době se luxfery (skleněné tvárnice) vyrábějí s hladkým povrchem.
   30.10.2006
 • Hana Kovářová
  Potřebovala bych ochrannou folií obalit skleněné teploměry proti rozbití a proti odlétnutí úlomku případného rozbitého skla (teploměry mají skleněnou pouze válcovou část a jsou ukončeny plastovými koncovkami – tedy mechanicky proveditelné). Potřebovala bych co nejtenčí folii, ale aby měla ještě atest o schopnostech folie ochraňovat proti rozbití. Můžete mi sdělit druh folie a cenu? Děkuji za odpověď.
  27.10.2006
  • Madico
   Pro Vaše zadání je vhodná čirá ochranná fólie CL-400-XSR o tloušťce 0,1 mm. Tato fólie má atest podle normy EN 12 600. Před aplikací je nutné odzkoušet přílnavost fólie k válcové ploše. Při malém poloměru křivosti fólie nedokáže dokonale kopírovat valcovou plochu a dochází k městnání materiálu, který pak znehodnocuje optickou čistotu polepeného skla. Fólii lze nalepit jak zvnítřní tak zvnější strany válcové plochy. Je nutné experimentálně odzkoušet , která varianta bude výhodnější. Podle toho, kam jsou teploměry určeny, zda do interiéru nebo exteriéru, je potřeba zvolit k polepení fólii do interiéru nebo exteriéru. Prodejní cena je 350 Kč/m2 včetně DPH 19%. Fólie se prodává v šířce 1,52 m. Předpokládám, že válcová plocha teploměru bude mít velkou křivost a fólie o síle 0,1 mm se bude špatně tvarovat. Fólie CL-200-XSR o síle 0,05 mm je vhodnější, ale nemá požadováný atest.
   27.10.2006
 • řidič
  Od ledna nastupuji jako řidič taxi se svým vozem.Zajímá mne zda-li je barva povinná pro všechny vozy taxi vPraze
  26.10.2006
  • Madico
   Ano, v Praze je podle usnesení magistrátu pro vozidla taxislužeb povinná žlutá barva. Barevný odstín je přesně definovaný podle stupnice RAL 1021. Nařízení vstupuje v platnost od 1.1.2007.
   26.10.2006
 • Michal
  Dobrý večer, zajímalo by mě, pokud bych přistoupil na možnost změny barvy karoserie, prostřednictvím potahových autofolií, jeli třeba provést změnu barvy v technických průkazech?? A nebo, budou-li auta vícebarevná, např. modro-žluto-šedá(žádná z barev, by plochou nepřevažovala) + plus reklamní polepy. Tak jak se řeší přepis v tomhle případě? Je to nutné(povinné)? Složité? Děkuji za odpověd
  23.10.2006
  • Michal
   ..zapomněl jsem dodat, že barva(lak) aut je bílá.
   23.10.2006
  • Madico
   Změnu barvy karoserie jsou řidiči povinni zapsat do technického průkazu na příslušném odboru magistrátu. V případě, že barva laku je složena z více barev, zvolí se jedna barva jako základní ( je to ta barva , která má přibližně největší plochu ), ostatní barevné kombinace se uvedou do poznámky. Pro případ, že barvy mají stejnou plochu, vybere se libovolná barva jako základní a do poznámky se zaznamenají další barevné kombinace. Cena zápisu se pohybuje od 20 do 70 Kč.
   24.10.2006
 • Pepa Hovorka
  Dobrý den. Do 10.11. mě mají instalovat plastová okna. Chtěl bych nainstalovat termoizolační fólii. Jakou, bude-li to v tuto dobu ještě možné a cena za m2. Děkuji za odpověď. Hovorka.
  19.10.2006
  • Madico
   Termoizolační fólie se instalují z interiérové strany zasklení.Protože teplota v interiéru je průměrně kolem 20°C není instalace termoizolačních fólií závislá na venkovní teplotě. Cena za dodávku a instalaci je 700 Kč/m2 bez DPH včetně dopravy v Praze a okolí.
   20.10.2006
 • František Konopný
  Fólie na korosérie vozu jsou velice zajímavé. Doslechl jsme se, že se taky lepí čirá fólie pro ochranu laku. Zvažuji aplikaci, ale jen na nejfrekventovaněší místa na vozidle. Je možné si i tuto službu u Vaší firmy objednat ???
  19.10.2006
  • Madico
   Tuto aplikaci čiré ochranné fólie na karoserie vozidel standardně nabízíme.
   20.10.2006
 • J.Hlavatý
  Dobrý den, mám dotaz, zda instalací termoizolační nebo jiné interní fólie na sklo okna lze zabránit nebo snížit orosení. Děkuji za odpověď.
  19.10.2006
  • Madico
   K rosení oken v interiéru staveb dochází z několika příčin. Rozbor není úplně jednoduchý. Jedním z parametrů, který ovlivňuje vznik kondenzace vodní páry na prosklení oken je rozdíl teploty interního skla a teploty interiéru v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu interiéru. Jednoduše řečeno,se zvýšením teploty vnitřního skla se výrazně omezí rosení oken. Vhodně volená termoizolační fólie může ovlivnit teplotu skla, a tím omezit ( ne úplně odstranit ) rosení oken. Nedá se očekávat, že dojde k úplnému zamezí rosení. Dalším důsledkem nízkých povrchových teplot zasklení je vznik chladného proudění od oken ke středu místnosti. V okrajových oblastech zasklení dochází v blízkosti rámu ke kondenzaci vodní páry na povrchu skla v případě, kdy povrchová teplota klesne pod teplotu rosného bodu, což je pro 50 % vzdušnou vlhkost interiéru a teplotu vzduchu 21°C teplota 10,2 °C. Nesmíme zapomenout na významný vliv druhu rámu, okenního výklenku, záclony, větrání a vytápění na kondenzační efekt. Dalším významným faktorem je skutečnost, kde se okno začíná rosit. Rosí se od středu plochy nebo první kondenzovaná voda se tvoří v okolí okenních rámů? Z pozorování a současným měřením relativní vlhkosti interiéru a exteriéru včetně výpočtu rosného bodu lze s velkou přesností odhadnout příčinu rosení oken. Velmi příznivá situace pro odhalení příčiny nastává u objektů, kdy některé místnosti se nerosí a jiné rosí. Naše technické normy vyžadují, aby při teplotě vnitřního vzduchu 21°C a relativní vlhkosti 50 % nekondenzovala na žádném místě konstrukce vlhkost. Zatímco teplotu se podaří uživatelům prostor dodržet, není zvláštností relativní vlhkost okolo 85%. Při těchto podmínkách se orosí i nejlepší výplně otvorů s nejlepším zasklením. Kondenzace vodních par na nejchladnějších plochách je běžný fyzikální jev, který nelze zcela odstranit. Můžeme ho pouze cíleně omezovat. Samozřejmě tato problematika nabývá na aktuálnosti s příchodem zimního období , kdy relativní vlhkost studeného vzduch je výrazně odlišná od relativní vlhkosti vzduchu v interiéru. Doporučená relativní vlhkost interiéru je 50%. Průměrná relativní vlhkost vzduchu je nejvyšší v prosinci (93%). Nejnižší je mezi dubnem až srpnem (75% – 77%). Pro člověka je optimální vlhkost vzduchu okolo 60%.
   19.10.2006
   • Vlaďka
    Dobrý den,mám dotaz k onomu problému ohledně rosení oken.Máme novostavbu,bydlíme 3roky a z oken nám voda v zimě přímo teče.Topíme přímotopy,teplota je kolem 23°C.Větráme často,dům je zateplen.Máme eurookna/montáž před pěti lety/.Sklo standart float 2,8.Výrobce nám tvrdí,že jsme si měli pořídit lepší skla,bohužel nám to neporadil dříve.Ve smlouvě ani to číslo neurčil.Nevím ani,jestli ta výměna skel pomůže a co s tím.Děkuji za radu.
    25.10.2006
    • Madico
     Na otázku jak odstranit rosení oken neexistuje jednotný postup a univerzální návod. Kondenzace vodních par na oknech je souhrnem několika fyzikálních veličin a parametrů, které se vzájemně ovlivňují. Správné posouzení problému rosení oken vyžaduje profesionální analýzu a přístup. Je velice důležité změřit parametry, kdy se poprvé začne rosení objevovat. 1.změřit relativní vlhkost v místech , kde dochází k rosení oken 2.změřit teplotu skla v interiéru, na kterém kondenzuje voda 3.zjistit, zda se rosí všechna okna 4.zeptat se sousedů, zda mají podobný problém. Pak odzkoušet postupy pro snížení relativní vlhkosti v interiéru. Výměna oken a rámu je vždy až ten poslední krok a ještě se musí velice dobře zvážit jaký typ zasklení a rámu zvolit. Setkali jsme se s případy, že i po instalaci nových oken docházelo k rosení. Problém rosení oken je velice nepříjemný a zásadně znehodnozuje kvalitu bydlení. Popsat experimentální měření a jejich vyhodnocení není možné v tomto textovém formátu jako je fórum.
     27.10.2006
 • Tomáš H.
  Taky mě velice zaujala žlutá fólie na karosérii. Já vlastním naopak vůz starší, tedy bych to velice uvítal.
  17.10.2006
  • Madico
   Nabízíme Vám přelepení Vašeho vozidla s výraznou slevou. Barvu karoserie můžete zvolit z 20 barevných odstínů. Přejeme si, abyste si tuto službu u naší společnosti objednal.
   18.10.2006
   • Tomáš H.
    Dobrý den, rád bych si na základě Vašich referencí nechal aplikovat žlutou fólii na auto Octavia Combi. Rád bych se zeptal, jaká je cena. Předem děkuji za odpověď.
    18.10.2006
    • Madico
     Cena za polepení Vašeho vozidla je 11 000 Kč bez DPH. Termín instalace si dohodněte telefonicky.
     18.10.2006
 • taxi driver,
  K žluté folii: je pěkná, ale pokud si pořídím nový vůz je vlastně k ničemu, protože nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit přijít o záruku za a.na lak a za b. na karoserii, což je u běžné Octavie cca. 200 000 Kč, což mně bylo potvrzeno u většiny prodejců v Praze.
  17.10.2006
  • Madico
   Máte pravdu. Podmínky pro uplatnění záruky nepřipouštějí povrchovou úpravu laku a karoserie. Přesto zůstává faktem, že litá kvalitní fólie lak chrání a ne poškozuje. V případě, že budeme uvažovat o aplikaci barevné fólie brzy po nákupu nového vozidla, připadají v úvahu dva zásadní důvody proč polepit nové vozidlo. První důvod je snaha udržet v co nejlepší kvalitě původní lak a před prodejem vozidla odstranit ochrannou fólii, a tak zvýšit prodejní cenu. Druhý důvod je komerční, kdy vozidlo bude sloužit jako dopravní a současně i reklamní firemní prostředek. Uvedeme příklad z praxe. Klient si koupil nové vozidlo, s kterým pracuje jako taxikář. Barvu vozidla si zvolil podle svého vkusu a již při nákupu plánoval, že po 3 až 4 letech vůz prodá nebo dá svým dětem. Proto zvolil aplikaci žluté fólie na nové auto. Žlutá fólie mu umožnila provozovat taxislužbu a současně měl auto v barvě podle svého vkusu. Navíc fólie chraní původní lak a dá se velice snadno v případě poškození opravit. Rychlá a levná oprava je výhodná zejména při provozu taxislužby nebo dopravní zásilkové služby. Akceptujeme Vaše argumenty, proč odmítáte polepení karoserie. Přesto stojí za zvážení ochrana prahů, blatníků a nárazníků karoserie čirou fólií. Bývá otazkou krátké doby, kdy v hustém městském provozu dojde k poškození laku na kritických místech. Právě v těchto případech fólie šetří Vaše peníze. U starších aut už záruka na lak a karoserii nehraje tak významnou roli. Pro zajímavost uvedeme případ opačný, kdy žluté vozidlo dopravní společnosti si odkoupil zaměstanec. V naší společnosti si objednal přelepení na tmavý modrý odstín. Karoserie vozidla byla jako nová.
   18.10.2006
  • taxikář z dřívějška
   Samozřejmě po nalepení těchto slabých folií se po třech a více letech buď špatně strhávají a nebo dokonce jsou případy, kdy folie, které na to nejsou určené strhly dokonce lak. Na polepení vozu jsou specielní potahové folie o síle 100 mikronů , které mají specielní lepidlo, aby se po demontáží nepoškodil lak. Folie, které deklaruje a podle výše uvedených článků také montuje tato firma nejsou na polep vozu vhodné, protože jsou slabé a proříznete jej jenom nehtem. Proto se podívejte na internetu po těchto specielních potahových foliích.
   20.6.2007
 • Karel Točer
  Dobrý den, loni jsme si nechali nainstalovat Vaší firmou termoizolační fólii HS-50 v našem bytě. Jsme velice spokojeni s jejími vlastnosmi. Byly to dobře investované peníze. S pozdravem K.T.
  16.10.2006
 • Marcela Hámalová, učitelka na ZŠ, Brno
  Přeji pěkný den. Doslechla jsem se, že fólie mohou být použity jako jedna z variant protipožární ochrany, jelikož mají odolnost do 260 °C. V hodinách se nyní zabýváme touto problematikou a nerada bych žákům předala klamné infomace. Děkuji předem za Vaši odpověď. S pozdravem Hámalová.
  13.10.2006
  • Madico
   Okenní polyesterové fólie nemou být a ani nejsou v žádném případě součastí protipožární ochrany budov. Jako protipožární ochrana slouží protipožární skla, dveře a další speciální stavební materiály. Všechy protipožární prvky musí mít atest, který přesně charakterizuje jejich časovou odolnost proti přímému plameni a sdílenému teplu. Polyesterové fólie sice nehoří plamenem, ale nepřinášejí žádný efekt v protipožární ochraně budov. Doporučujeme tuto problematiku prodiskutovat na semináři s odborníky na protipožární ochranu budov.
   15.10.2006
 • Ing.Karolína Trámková
  Dobrý den, uvažujeme o aplikaci fólie do naší firmy. Ráda bych se Vás zeptala, zda-li instalaci zajišťují Vaši stálí zaměstnanci a zda-li jsou všichni kvalifikovaní v oboru. Děkuji.
  13.10.2006
  • Madico
   Instalační projekty zajišťujeme vlastními zaměstnanci. V případě větších projektů spolupracujme s našimi dlouholetými osvědčenými partnery. Například instalaci externích fólií na výškové budovy provádějí profesionální horolezci se specializací na aplikace okenních fólií. Kvalitu práce našich zaměstnaců dokládá řada velmi úspěšných mezinárodních projektů. Jako jeden z příkladů instalace okenních fólií v zahraničí uvádíme pobočky World Bank ( Riga, Bratislava, Minsk, Tirana, Budapešť atd. )
   15.10.2006
 • Martin
  Je možné instalovat bezpečnostní fólie na sklo bez jakýchkoli viditelných defektů? Setkal jsem se totiž s tím, že na dodatečně instalované fólii (práce byly prováděny po skončení stavebních prací, prašnost tedy byla stejná jako v běžně obývaném bytě) byly viditelné škrábance, nebylo jich sice mnoho, ale byly. Děkuji za odpověď.
  11.10.2006
  • Madico
   Bezpečnostní fólie jsou vyrobeny z čirého polyesteru. Po instalaci se mohou objevit mezi sklem a nalepenou fólií drobné nečistoty. Zejména v okolí okenních rámů bývá velká koncentrace nečistot. Okenní fólie nelze vylepit dokonale bez drobných nečistot, neboť instalace neprobíhá v bezprašném prostředí. Za kvalitní instalaci lze považovat výsledek, kdy není pohled přes prosklenou plochu s nalepenou fólií rušen mlhovinou,velkou nečistotou, nevhodným optickým lomem nebo vrypy. Okenní fólie jsou chráněny vrstvou proti mechanickému poškození. Mytí okna s nalepenou fólií probíhá podobně jako mytí okna bez fólie. Je-li fólie po nalepení poškrábaná, je nutné fólii odstarnit a vylepit znovu. Fólie poškozená vrypy se nedá již opravit. Doporučujeme se přesvědčit hmatem, že vrypy jsou skutečně na fólii. Setkali jsme se již s případy, kdy sklo bylo před instalací poškrábané a po instalaci fólie se vrypy na skle ještě více zvýraznily. Je třeba se ujistit, že je opravdu poškrábaná fólie a ne sklo.
   12.10.2006
 • schnauzer
  Dobry den, potrebovali bychom „zneviditelnit“ bezpecnostni kameru. Kamera bude instalovana ve skrince se sklenenymi dvermi, ktere bychom radi opatrili zrcadlovou folii tak, aby nebylo videt na kameru umistenou uvnitr. Potrebovali bychom vsak, aby na nebylo prilis snizeno mnozstvi svetla dopadajiciho na kameru za folii, protoze pak by byl asi zachyceny obraz prilis tmavy. Mate pro tuto situaci nejake reseni?
  11.10.2006
  • Madico
   Pro vyřešení Vašeho požadavku můžete zvolit dvě varianty úpravy prosklení před kamerou. 1.varianta-instalace reflexní fólie 2.varianta-tmavá nereflexní fólie. Výběr fólie závisí na designu skříně a interiéru. Propustnost fólie vzhledem k citlivosti kamery je nutné prakticky odzkoušet. Podobné zadání jsme již řešili pro letištní a hotelové haly. Na požádání Vám zašleme vzorky fólií pro odzkoušení vhodné transparence.
   12.10.2006
 • Marie Bočková
  Dobrý den. Přemýšlíme o termoizolačních fóliích, ale v bytě chováme kočky. Nemohou je poškrábat ? Děkuji
  2.10.2006
  • Madico
   Termoizolační fólie se instalují na svislé prosklené plochy nebo střešní okna. V obou případech je minimální pravděpodobnost, že by kočky poškodily již nalepenou fólii. Okenní fólie se vyrábějí z polyesteru a v krajním případě je možné ostrými předměty fólii poškrábat.
   12.10.2006
 • marko.bv
  Budou v budoucnu na vašich stránkach nějaká videa o aplikaci fólie na karoserie vozů?
  1.10.2006
  • Madico
   Videozáznam s ukázkami aplikace fólie na karoserie vozidel bude publikován na našich stránkách do 10.10.2006.
   1.10.2006
 • Michal Kaňka
  Dobrý den, zajímalo by mě, jaká je odolnost bezpečnostních fólií proti explozivním materiálům, tedy pokud ano, jaké nejvyšší stupně je možno na okna použít. V našem případě by nebylo požadováno zachování světelné prostupnosti atd. Jde jen o co nejvyšší zabezpečení okenních prostor v objektu. Děkuji za odpověd.
  26.9.2006
  • Madico
   Bezpečnostní fólie nalepená na sklo bez přídavného zařízení nedokáže zpevnit prosklenou plochu tak, že by odolala účinkům exploze. V současné době jsou k dispozici pro vyřešení Vašeho zadání dva způsoby. 1. Výměna původního zasklení za zasklení odolné proti explozi. Podropnosti naleznete zde. 2.Instalace speciální fólie SafetyShield 800 v kombinaci se systémem GullWing. Druhá varianta je cenově přijatelná. Systém GullWing není standardně dostupný pro civilní sektor. Podrobnosti o instalaci Vám sdělíme při osobním jednání.
   1.10.2006
 • Lenka Špaldová
  Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda-li Vaše firma instaluje fólie na auta, kterými by se dala změnit původní barva vozu. Dovezli jsme si auto, ale barva nám moc nevyhovuje a rádi bychom ji změnili. Děkuji
  21.9.2006
  • Madico
   Standardně instalujeme barevné fólie na karoserie aut. Výhodou této aplikace je, že původní barva zůstává zachována a kryci fólie chrání původní lak. Fólii lze velmi snadno odstranit parní pistolí bez poškození původního laku. Tato instalace je aktuální zejména v Praze, kde od ledna 2007 budou taxiky jezdit se žlutou barvou karoserie. Během deseti dnů budeme publikovat fotografické ukázky a vidonahrávky z průběhu instalace barevných fólií na karoserie aut.
   22.9.2006
   • Zdenek W.
    Zajímá mě jakou mechanickou odolnost má fólie? Nebude se fólie odlepovat po umytí auta v myčce? Máte již nějaké praktické zkušenosti? Děkuji Z.W.
    22.9.2006
    • Madico
     Pro zvýšení odolnosti nalepené fólie volíme raději pracnější způsob polepení karoserie. Fólii zahýbáme a na kritických místech chráníme speciálním čirým tmelem. Zatím jsme nezaznamenali žádnou reklamaci.
     1.10.2006
 • Klára
  Chci se zeptat, zda se mohu opálit za normálním sklem v okně? Jaká bude situace po instalaci okenních fólií? Děkuji
  14.9.2006
  • Madico
   Odpověď je velice jednoduchá. Za běžným sklem se lze opálit obtížně až po dlouhé expoziční době. Za okny, kde jsou instalovány okenní fólie se nelze opálit. Vysvětlení je následující. Ultrafialové záření (UV) je elektromagnetické vlnění s vlnovými délkami kratšími než viditelné světlo. Zaujímá spektrální oblast vlnových délek od 100 – 400 nm. Tvoří asi 7% energie celkového elektromagnetického slunečního záření Běžné okenní sklo většinu UV záření pohltí či odrazí. Propustnost bývá pod 20%. Není-li tedy okenní sklo nějak speciálně upraveno, lze se i přes něj teoreticky opálit, popřípadě spálit. Vyžadovalo by to ovšem extrémně dlouhou dobu expozice. Doba pro opálení je značně závislá na typu pokožky. UV záření můžeme rozdělit podle biologických účinků do tří skupin. Dlouhovlnné UVA záření (315 – 400 nm) – obvykle nezpůsobuje ani akutní zčervenání kůže, ani pálení. Středněvlnné UVB záření (280 – 315 nm) – zpravidla způsobuje akutní a chronické poškození kůže. Krátkovlnné UVC záření (280 – 100 nm) – je absorbováno ozónovou vrstvou a na zemský povrch nedopadá. Další podrobnosti. V létě při vysokých teplotách a málo klimatizovaných interiérech, dříve než se opálíte, můžete dostat úpal. Instalací interní nebo externí fólie prakticky odfiltrujete 98% UV záření. Za sklem s okenní fólií se nelze opálit.
   22.9.2006
 • Tomáš Krotil
  Máme podobný problém v našich skladech, jaký popisuje pan Matějka. Jediný rozdíl je v tom, že výplně světlíků jsou z drátoskla. Je řešení ochrany proti slunečnímu záření a tepelných ztrát odlišné pro drátosklo nebo nezáleží na typu prosklení? Nedojde po instalaci externí fólie a zavěsné interní fólie k popraskání drátoskla?
  13.9.2006
  • PELZ cz s.r.o.
   Pokud chcete nainstalovat na drátosklo jakoukoliv solární ochranu tak toto lze pouze z venkovní strany, pokud se nainstaluje vnitřní systém dochází okamžitě k praskání drátoskla a to v celkem velkém rozsahu. Stejná je i problematika instalace jakéhokoliv systému do světlíkové podsady. V letních měsících se tam tvoří tak velké teploty, že dochází nejen k praskání skel, ale hrozí i poškození střechy nebo konstrukce světlíku. Toto lze ale vyřešit nuceným větráním světlíkového prostoru s napojením na termostat, nebo s instalací variabilní ( tedy rolovací nebo odsouvací) clony. V žádném případě nepomohou pouze ventilační okna !!!.Radek Pelz
   14.9.2006
   • Tomáš Krotil
    Děkuji za jednoduché a profesionálně sruzumitelné vysvětlení. Vedení naší společnosti zváží další postup jak zajistit přijatelné pracovní podmínky v interiéru našich skladů. Věřím, že Vás požádáme o spolupráci.
    14.9.2006
 • Martina D.
  Dobrý den . Máme na oknech bezpečtnostní fólie. Jsou čiré , takže nejsou vůbec vidět. Cítíme se s nimi v domě bezpečněji. Myslím, že je to jeden z dobrých způsobů ochrany majetku.
  12.9.2006
  • Tomy
   Zdravím. Také jsme se po lehčím otálení rozhodli zabezbečit nás a dům bezpečtnostími fóliemi. Ještě uvažujeme o exterkách, ale to asi až na příští léto.
   12.9.2006
 • Ing. Vladislav Matějka
  Přeji příjemný den, na naši výletní loď, která se plaví po řece Moravě jsme si nechali Vaší firmou nainstalovat externí fólie proti průniku tepla do interiéru a zároveň fólie termoizolační. Fólie byly aplikovány na prosklení, kde se nachází restaurace a kajuty. V současné době hledáme řešení pro aplikaci fólie na okna z plexiskla. Jedná se přibližně o 15m2. Jaký typ fólie byste nám prosím doporučili? Cílem instalace je omezit vnik tepla. Děkuji.
  11.9.2006
  • Madico
   Na plexiskla se instaluje externí reflexní šedivá fólie SG-220. Pro přesnější zpracování nám zašlete e-mailem rozměry skel. Parametry fólie naleznete na katalogovém listu SG-220– XPL-externí (PDF, 644 Kb).
   11.9.2006
 • Commercial department
  V našich skladovacích prostorách bychom rádi veřešili problém s přehříváním skladu v letních měsících. Současně potřebujeme snížit únik tepla v zimě. Na střeše skladu jsou dva skleněné světlíky. Prosklená plocha je cca 150 m2. Můžete nám doporučit řešení?
  2.9.2006
  • Madico
   Pro omezení přehřívání interiéru skladu navrhujeme instalovat externí fólie. Pro omezení tepelných ztrát v zimním období doporučujeme aplikovat novinku keramické čiré fólie. Tento typ okenních fólií dokáže zadržet 60 % tepelného záření topných těles a témeř nezmění intenzitu osvětlení v interiéru. Parametry keramické fólie MAC 6000. Nabízíme zpracování tepelné bilance skladu a výpočet doby návratnosti investovaných finančních prostředků do instalace okenních fólií. Rozbor zpracujeme samostatně pro externí a interní fólii.
   4.9.2006
   • Karel K. -Velkoobchodní sklady potravin
    Příspěvek mě zaujal.Podobný problém budeme muset vyřešit u našich velkokapacitních skladů. Máme prosklené světlíky o ploše cca 500 m2. Montáž externí fólie je asi rozumná investice. Sdělte mi kolik stojí m2 externí fólie včetně instalace. Fólie se může lepit přímo ze střechy. Střecha je rovná. Pro únik tepla v zimě zvažujeme natáhnout pod světlíky průhlednou fólii jako plachtu. Můžete mi vysvětlit, jaký je rozdíl ve financích a účinnosti, při použití termoizolační interní fólie nebo stropní fólie? Co je vhodnější? Děkuji Karel
    4.9.2006
    • Madico
     Instalace externí fólie zásadně vyřeší problém s přehříváním interiéru v průběhu letních měsíců. Cena za instalaci je 650 Kč/m2 bez DPH 19%. Omezit tepelné ztráty leze několika způsoby. Pro vhodnou volbu technologie záleží na technickém stavu světlíku a ekonomické návratnosti uvažované investice. V této krátké reakci porovnáme pouze ceny a životnost. Cena za instalaci termoizolační fólie je 600 Kč/m2. Životnost fólie je 10 let Cena za instalaci průhledné fólie je cca 280 Kč/m2. Životnost fólie je 10 let. Více o závěsné fólii. Samozřejmě pro stanovení délky životnosti fólie je nutné vzít v úvahu chrakter pracovní činnosti v objektu. Před vlastní instalací vypracujeme tepelnou bilanci inetriéru a ekonomickou návratnost jedntlivých technologií zateplení.
     11.9.2006
 • Madico
  Na základě telefonického upřesnění žádáme společnost Pelz CZ s.r.o. o záslání matematického modelu, který porovnává různá řešení solární ochrany budov. Zaslané materiály a fotografie budeme publikovat v novinkách. Prosím o vyjádření zástupce společnosti Pelz CZ s.r.o..
  31.8.2006
  • PELZ cz s.r.o.
   Na základě Vašeho požadavku Vám zasíláme ukázky výpočtu zadržené solární energie jednotlivých solárních ochran : Látka SOLTIS 92 s provětranou mezerou, nalepená fólie SG-220-XPL, nanesený lak HeatShield a prostup přes solární polykarbonátové desky. Prostupy jednotlivých variant jsou maximální hodnoty dosahované v období červenec-srpen pak tyto hodnoty klesají. Výpočet uvažuje věškeré přenosy tepelného záření včetně konvexních a radiačních složek.Protože je výpočet fiktivní, nezohledňuje povahu a velikost prostoru pod (za) prosklením. O účinnosti jednotlivých systému si mohou čtenáři udělat představu sami dle výsledných hodnot – W/m2 prosklené plochy.Radek Pelz.
   31.8.2006
 • Jaromír M.
  Prosím o informace ohledně životnosti dodávaných fólií.
  29.8.2006
  • Madico
   Výrobce okenních fólií Madico zaručuje stálost optických parametrů po dobu 10 roků. Podrobnější stanovisko výrobce budeme publikovat v září 2006.
   29.8.2006
 • Taneční a baletní škola
  Na naší škole budeme měnit zrcadla v tanečním a baletním sále. Četla jsem, že zrcadla mají být bezpečnostní a chránit před poraněním v případě pádu. Můžete mi poradit jak postupovat? Rozměry zrcadel jsou 2×1,5 m.
  27.8.2006
  • Madico
   Tento problém jsme již několikrát řešili. Doporučujeme instalovat homologovanou ochrannou fólii podle normy EN 12600. V případě, že se jedná o zakřivená zrcadla doporučujeme instalovat speciální bezpečnostní fólii LCL-600.
   28.8.2006
 • Jirka W.
  Dobrý den. Mam Fiat Punto, do kolika dní byste mi nalepili fólie na zadní boční skla?
  11.8.2006
  • Madico
   Instalaci si můžete objednat na zítra. Použijte objednávkový formulář nebo nám zatelefonujte.
   11.8.2006
 • Ladislav M.
  Dobrý den, před létem jsem si na doporučení svých známých nechal nainstalovat externí fólie proti přehřívání místností. V bytě máme francouzská okna orientovaná na jiho-západ a za parných dnů bylo v místnostech neobyvatelno. Teplota ve dne byla dříve průměrně až 30°C . Po instalci se průměrná teplota snížila o 10°C, což je znatelný rozdíl! Chtěl bych se zeptat, zda-li je možné k této externí fólii nainstalovat i fólii, která bude v zimě udržovat teplo v bytě, a tím nám ušetří výdaje na elektřinu. Děkuji.
  11.8.2006
  • Madico
   Dobrý den, kombinace externích a termoizolačních fólií je běžně používaná. Můžete si vybrat z naší již tradiční řady a nebo z nové řady keramických fólii MAC3000,4000,­5000,6000. Ke­ramické fólie zadrží 60–70% tepelného záření topných těles. V nejbližší době budeme na stránkách publikovat kompletní řadu keramických fólií MAC 3000, MAC 4000 a MAC 6000 s podrobnými technickými parametry. Informace o keramických fólií naleznete na: keramické fólie. V případě zájmu Vám zdarma zašleme vzorky.
   11.8.2006
   • R.S.
    Jako první jsem si nechal nalepit externí fólii na střešní okna 5 kusů.Teplota v interiéru se snížila o 12°C. Velmi jsme s výsledkem spokojený. Jako pokus jesem nechal nalepit na jedno okno termoizolační fólii. Během zimy jsem pozoroval, jak rychle mizí sníh z oken bez termoizolační fólie. Na okně s termoizolační fólií zůstal sníh o čtyři dny déle. Potvrzuji Vám, že termoizolační a externí fólie fungují. Doporučuji Vám instalaci obou typů, jak externí fólie tak termoizolační fó­lie.
    11.8.2006
   • Petr Hrdý
    Chtěl bych se zeptat , jestli lze aplikovat termoizolační fólie , MAC 6000 nebo jiné vhodné fólie, i na starší typy skel. Mám na RD dřevěná okna (3mm skla) a chtěl bych zabránit únikům tepla z místností. Děkuji za odpověď Petr Hrdý.
    13.8.2006
    • Madico
     Instalace termoizolační fólie nezavisí na stáří prosklení ani na materiálu, z kterého jsou vyrobeny okenní rámy. Aplikaci termoizolační fólie vřele doporučujeme. Přejeme si, abyste si vybral z naší nabídky.
     13.8.2006
     • Petr Hrdý
      Děkuji za rychlou odpověď!! Prosím o zaslání vzorků MAD6000, HS-70, HS-50 a SB 43. Mám hnědé dřevěné rámy a i když to není priorita , přeci jen bych chtěl, aby fólie vypadaly na oknech dobře a byly vhodným doplňkem i po estetické stránce. Vzorky určitě pomohou při výběru (hlavně manželce), ale technické parametry budou stejně rozhodující!! Děkuji P.H.
      13.8.2006
 • Redek K.
  Nechal jsem si nalepit na vnitřní stranu drátoskla solární stříbrnou reflexní fólii. Z 10 skel mi již dvě praskly. Je praskání způsobeno nalepenou fólií? Poradíte mi? Mám nechat odstranit zbývající polepená okna a reklamovat u instalační firmy chybně nalepenou fólii. Slyšel jsem, že při instalaci externí fólie drátosklo neprskne. Jaké máte zkušenosti s fóliemi na drátosklech?
  11.8.2006
  • Madico
   V naší praxi jsme se již setkali s instalacemi reflexní fólie na interní stranu drátoskla. V případě, že byla zasklená plocha orientována na jižní stranu docházelo k praskání skel. Jakmile se po instalaci objeví prasklé sklo, požadujte po instalační firmě okamžité odstranění takto vylepené fólie a trvejte pouze na externí instalaci. Naše společnost instaluje na drátosklo pouze externí fólie, kdy nedochází k přehřívání kovových drátů zalitých ve skle. Externí instalací nevzníká dodatečné tepelné pnutí.
   13.8.2006
 • Vašíček, Praha
  Dokončuji stavbu domu a uvažuji o instalaci bezpečnostních fólií na okna v přízemí a balkónové dveře v 1.patře. Je možná aplikace i při nižších teplotách. Termín dokončení říjen . Zdravím Vašíček
  13.8.2006
  • Madico
   Bezpečnostní fólie se instalují z interní strany zasklení.Instalace probíhá bez problemů do teploty interiéru 7°C. Pro vaš předpokládaný termín je instalace zcela bez problému. Na stavbách je velkým problémem prašnost. Doporučujeme instalovat bezpečnostní fólie až v okmžiku, kdy bude ukončena stavební činnost.
   13.8.2006
   • Vašíček, Praha
    Skvělé, ozvu se až bude vše připraveno. Mám ještě 2 dotazy. V pojišťovně požadují atest v třídě odolnosti P2A. Jsou vaše fólie opatřeny i tímto atestem? Jak dlouho dopředu mám montáž objednat? Děkuji Vašíček.
    13.8.2006
    • Madico
     Atest bezpečnostní fólie Vám můžeme zaslat e-mailem. Běžně jej dáváme k určené instalaci. Termín je dobré dohodnout alespoň týden předem.
     14.8.2006
 • Lenka Vágrová
  Dobrý den, provozuji obchod s oblečením a látkami. Problém je, že látky za výlohou blednou. Je možné, aby fóle tomuto jevu zabránila ? Popřípadě jakou byste mi doporučili ?
  14.8.2006
  • Madico
   Dobrý den, doporučujeme aplikovat termoizolační fólie HS-50 nebo HS-70 nebo novou keramickou fólii MAC 6000. Přesné parametry naleznete v katalogu fólií. Více informací na termoizolační fólie.
   14.8.2006
 • Martin
  Dobrý den, potřeboval bych vědět, jakou tepelnou oddolnost mají bezpečnostní folie ?
  14.8.2006
  • Madico
   Dobrý den, při 260°C se začínají fólie tavit.
   14.8.2006
 • Karel S.
  Žena při mytí oken poškrábala štaflemi okenní folie proti hlučnosti, je možné to nějak opravit nebo je nutné folii vyměnit ? Předem děkuji za informaci.
  14.8.2006
  • Harry
   Fólie i ženu lze samozřejmě vyměnit! Doporučuji co nejdříve!
   14.8.2006
   • Karel S.
    Výborný nápad, děkuji za radu :-))
    14.8.2006
  • Madico
   Dobrý den, poničená fólie se na daném skle strhne a nalepí nová. Můžete nás kontaktovat a domluvit termín realizace.
   14.8.2006
  • Zdeněk
   Co to je „fólie proti hlučnosti“??? To se taky vyrábí ???
   15.8.2006
   • Madico
    Ano. Jedná se o speciální fólii. Její aplikací lze dosáhnout snížení hluku o 3 dB. Více informací naleznete na fólie proti hluku
    17.8.2006
 • Madico
  Žádost o konzultaci. Náš zákazník má výrobní halu, která se v letním období velice přehřívá. Sluneční tepelné záření proniká do haly střešními válcovými světlíky z komůrkového polykarbonátu. Zákazník se rozhoduje, zda vyměnit původní polykarbonát za nový nebo na stávající polykarbonat nechat nalepit naší externí fólii SG-220-XPL. Z naší praxe máme změřeno, že instalací fólie SG-220 poklesne teplota v interiéru v rozsahu teplot 9°C až 15°C. Víme, že dodavatelé polykarbonátu mají k dispozici matematický model, který vypočte radiaci, tepelné ztráty a učinnost instalovaného střešního systému. Hledáme společnost, u které si můžeme objednat pro našeho zákazníka porovnmání účinnosti nového polykarbonátu s instalací naší fólie.
  15.8.2006
  • PELZ cz s.r.o.
   Problematika příjmu tepelné složky slunečního záření prostřednictvím střešních světlíků je velmi komplikovaná a zpravidla je třeba řešit problém systémově – nejlépe vždy výpočtem. Ve zkratce lze ale jasně říci, že i moderní polykarbonátové desky kladoucí si za cíl co nejvyšší odraz či absorbci tepelné složky slunečního záření, nemají zdaleka tak dobré parametry jako např. léty osvědčená fólie na plasty : SG-220-XPL. Jen jako odstrašující příklad mohu uvést případ z ČR kdy investor nejdříve vyměnil desky za tzv. „solární“ a za rok jsme instalovali dodatečnou solární ochranu na tyto desky. Mohu jen vřele doporučit studii přjmu tepelného záření , která jasně prokáže opodstatněnost jednotlivých technologií. Více na http://www.pelz.cz – zde lze získat i kontakt na případnou žádost o výpočet tepelných bilancí. Radek Pelz
   15.8.2006
   • Petr Benda
    S tím nemohu než souhlasit. Fólii SG-220-XPL jsme aplikovali na polykarbonátové světlíky v objektu firmy COLOSEUM a.s. a jejich účinek byl pro zákazníka příjemným překvapením(te­oplota se snížila o 12°C!). V každém případě lze říct ,že instalace protisluneční fólie SG-200-XPL je výborným a nenáročným řešením problému s přehříváním místností. v neposlední řadě rozhodně cenově výhodnějším než výměna celého systému polykarbonátu za nový ,dražší a přesto ve svém důsledku méně účinný systém solárního polykarbonátu. Nejen tabulky a výpočty ,ale hlavně praxe ukázala ,že 80% odražené tepelné energie není jen číslo! S pozdravem Petr Benda
    15.8.2006
   • Madico
    Prosíme o publikování Vaší firmou zpracované tepelné studie. Přívítali bychom ukázku z některého již realizovaného projketu. Pro naše aplikace je nejvhodnější srovnávací studie mezi novým polykarbonátem a původním polykarbonátem s instalovanou externí fólií SG-220-XPL. Budeme ji puplikovat na našich novinkách i s odkazy na Vaší firmu.
    18.8.2006
 • Janny
  Jak dlouho vydrží fólie. Jakou má životnost ???
  15.8.2006
  • Petr Benda
   Asi je to otázky spíš na MADICO – dovozce fólie. Mohu jen dodat ,že fólie již nainstalované nenesou žádné známky opotřebení ani po 4 letech. Firma MADICO má jistě delší zkušenosti a odpoví vám i po odborné stránce. Hlavně s ohledem na delší praxi a větší zkušenosti s instalací. Petr Benda
   15.8.2006
  • Madico
   Výrobce garantuje zachování optických a mechanických parametrů 7–9 let. Madico má ve výrobním programu několik typů fólií, na které poskytuje doživotní záruky. Myšleno samozřejmě od data instalace u zákazníka. V krátké době budeme publikovat v novinkách komplexní text a stanovisko výrobce k jednotlivým typům instalace z hlediska poskytované záruky.
   15.8.2006
 • Lukovský Marek-Písek
  Kdybych si chtěl sám nainstalovat fólie, je to hodně riskantní, že se to nepovede? Bydlím daleko od Prahy a chtěl bych jen nějakou dekorativní fólii na prosklené dveře.
  17.8.2006
 • Madico
  Obecně doporučujeme instalaci okenních fólií zajistit profesionální firmou. O instalaci se samozřejmě můžete pokusit sám. Vámi požadovanou fólii Vám zašleme na dobírku.
  17.8.2006
 • Andrea Z. Praha
  Dobrý den, naše dítě trpí mentální poruchou a bývá divoké. Mohlo by i rozbít sklo a poranit se. Zamezí poranění bezpečtnostní fólie nebo jsou i jiné varianty? Předem děkuji za odpověď.
  17.8.2006
  • Madico
   Bezpečnostní fólie řeší Váš problém. Instalací bezpečnostní fólie na obě strany prosklení zajístíte dostatečnou ochranu proti zranění v případě pádu do skleněné výplně. Více informací naleznete na bezpečnostní fólie podle normy EN 12600
   17.8.2006
 • Gábina z Prahy
  V přízemí rodinného domu zvažuji zabezpečit prosklené plochy proti vloupání. Plocha skla je přibližně 25 m2. Nevím, zda mám zvolit přesklení a nechat si dát bezpečnostní sklo Connex nebo nalepit bezpečnostní fólii. Mám zájem o různé názory. Děkuji Gábina
  19.8.2006
 • Jana Marková
  Dobrý den. Ráda bych přispěla svou zkušeností. Chovám psy a převozy v parných dnech pro ně byly velice náročné . Nechala jsme si nainstalovat tmavou autofólii OMEGA 5. Jsem velice spokojená. S pozdravem Jana Marková.
  21.8.2006
  • Madico
   Pro kvalifikované rozhodnutí je nutné přímo na objektu posoudit stav okenních rámů. Zásadní předností okenních fólií je, že při instalaci není nutné okna přesklívat a nemusí se upravovat rámy. U bezpečnostního skla Connex je výhodou, že PVB fólie je krytá z obou stran sklem. V případě Vašeho zájmu nám zašlete poptávku na objednávkový formulář.
   23.8.2006
 • Karel Novotný
  Podobnou zkušenost mají naši psovodi od Policie ČR. Pro převozy psů mají na autosklech instalované tmavé reflexní fólie.
  22.8.2006
  • Vítek K.
   V našem kynologickém klubu uvažujeme o instalaci autofólií pro ochranu psů při převozu. Můžete mi poslat vzorky autofólií?
   22.8.2006
 • Martin
  Mám červené auto. Viděl jsem nalepené červené tmavé fólie ( nešlo vidět dovnitř auta ). Vypadalo to moc hezky. Vy taky děláte takhle barevný fólie??
  22.8.2006
  • Madico
   V našem prodejním sortimentu máme barevné fólie. Jsou určeny pro instalace na ploché sklo ve stavebnictví. Na autoskla lze instalovat pouze schválené typy autofólií. Barevné fólie nejsou povoleny.
   23.8.2006
 • Pavelka
  Dobrý den. Mám na Vás takovou otázku. Ve skleníku pěstuji tropické rostliny. Napadlo mě, že vaše tepelně izolační fólie by mi mohly pomoci při udržení tepla uvnitř skleníku během zimy. Nemůže ovšem fólie nějakým způsobem poškodit rostliny?? Předem děkuji za odpověď.
  24.8.2006
  • Madico
   Instalací vhodné termoizolační fólie můžete výrazně zábránit tepelným ztrátám. Doporučujeme Vám aplikovat interní termoizolační fólii z nové řady keramických fólií. Pro skleníky jsou vhodné fólie s propustností světla 70% a s neutarálním barevným odstínem. Po instalací okenních fólií nemůsíte mít obavy o rostliny. Okenní fólie rostlinám neškodí. Vzorky termoizolačních fólií Vám zašleme zdarma.
   26.8.2006
 • Marie V.
  Dobrý den, prosím o sdělení, jakou životnost má drátosklo namontované na lodžiích na jížní straně.Provádíme rekonstrukci panelového domu a řešíme, zda toto drátosklo staré 30 roků vyměnit nebo ponechat.Děkuji a očekávám Vaši odpověď.
  24.8.2006
  • RETRE s.r.o.
   Dobrý den. Pokud chcete posoudit bezpečnostní stránku, drátosklo samo o sobě po 30ti letech nadále plní svou bezpečností funkci. Otázkou je ale stav kotvících prvků, v nichž je sklo uchyceno, zda nejsou uvolněné, zrezlé apod. Drátosklo lze vyměnit i za čiré sklo s bezpečnostní fólií (používá se dnes), z estetického hlediska je rozdíl značný. Výměnu můžeme příp. zařídit (tel. kontakt: 384 724 248)
   24.8.2006

Formulář