ClearPlex-nová čirá autofólie na čelní sklo

Čirá ochranná fólie na čelní sklo Vašeho vozidla.

Díky nově se rozvíjející technologii se nyní nabízí možnost instalace ochranné čiré fólie, která je speciálně vyrobena pro aplikaci na přední čelní sklo Vašeho vozidla. Použitím fólie sklo nejen zpevníte a zabráníte tak následnému popraskání způsobenému z poletujících kamínků či jiných předmětů, navíc, v případě silnějšího nárazu, fólie zabrání roztříštění skla. Udrží rozbité skleněné úlomky v uceleném stavu. Předejdete tak poraněním od případných střepů.

Nespornou výhodou je úplná neviditelnost instalované fólie. Jak ze strany řidiče, tak pro pouhé pozorovatele. Díky vlastnostem fólie má instalace i další přínosy pro její majitele. Snižuje množství pronikajících UVA a UVB paprsků. Zpomaluje tak blednutí barev a chrání pasažéry před nepříznivými účinky nadměrného slunečního záření. Povrch fólie je opatřen speciální vrstvou proti poškrábání, a tak se nemusíte obávat jejího poškození po návštěvě mycí linky. Díky aplikaci fólie se zvýši rychlost stékání deště a sněhu po skle. Ovšem co oceníme asi nejvíce je schopnost fólie redukovat dopad slunečního tepla a zmírňovat tak přehřívání interiéru.

V závislosti na typu vozidla je možné ochrannou fólii nainstalovat během 30 minut a její případné vyměnění či odstranění je velice jednoduché.

Protože tento produkt fólií zatím není k dispozici na českém trhu, nabízíme budoucím zákazníkům zkušenosti z Kanady.

Kris ze společnosti Tint Centre, distributor fólie ClearPlex

„Zabývám se fóliemi a jsem distributorem pro fólii ClearPlex. Náš obchod je prvním v Kanadě, který nabízí ochrannou fólii na čelní sklo automobilu. Doposud jsem instaloval fólii na tři vozidla. Práce s materiálem je naprosto bezproblémová. Fólie se výborně tvaruje a na skle působí naprosto neviditelně.

Na můj osobní automobil jsem aplikoval fólii ClearPlex a hned se mi naskytla příležitost vyzkoušet její vlastnosti při skutečném zatížení. Na své cestě do Britské Columbie, kde jsem měl trávit dovolenou, mě potkalo velice nepříznivé počasí. Stěrače byly téměř celou dobu na plný výkon. Na konci dovolené jsem kontroloval fólii, zda-li není poškrábaná, ale vše bylo naprosto v pořádku. Myslím, že je to skvělý způsob jak chránit sklo před odmrštěnými kameny a v neposlední řadě sám sebe, kdy fólie při větším nárazu zamezí roztříštění skla. Snad jediná věc, která činí instalaci lehce nepohodlnou pro zákazníka je fakt, že nově aplikovaná fólie musí pár dnů řádně zaschnout a nedostat se do styku s deštěm.“

Tom- instalační firma, Kanada

„Myslím, že využití této fólie bude výhodné především u novějších vozidel či na nových sklech. Fólie by se neměla instalovat na již popraskané či jinak poničené sklo. Instalací by se rýhy a prohlubně mohly i zvýraznit a výsledný efekt by byl velice nedokonalý.“

Jan- zákazník

„Nechal jsem si nainstalovat tuto fólii na firemní vozidlo. Trochu jsem se obával, že by se fólie mohla při silném větru odlupovat, zvláště co se týče rychlé jízdy po dálnici společně s působením deště a větru. S fólií jsem spokojen. Již jsem absolvoval několik takovýchto cest za méně hezkého počasí a problém s odlupováním či poškrábáním od stěračů řešit nemusím.“

Před zahájením prodeje bude muset být autofólie ClearPlex schválena MD ČR pro použití vozidel v EU.

Výrobce zaručuje nesloupávání fólie, nežloutnutí a nevytváření bublin přibližně po dobu 15 000–20 000 ujetých km.

Přejeme Vám šťastnou a bezpečnou cestu.

Odstranění mechanických nečistot žiletkou. Tato fáze přípravy povrchu skla pro lepení fólie musí být velice pečlivá.

Odstranění mechanických nečistot žiletkou. Tato fáze přípravy povrchu skla pro lepení fólie musí být velice pečlivá.

Finální očištění a odmaštění povrchu skla speciálním rozrokem.
Pak okamžitě následuje přiložení fólie k povrch skla.

Finální očištění a odmaštění povrchu skla speciálním rozrokem. Pak okamžitě následuje přiložení fólie k povrch skla.

Přiložením fólie na čelní sklo začíná vlastní lepení fólie.
Časový úsek mezi očištěním skla a přiložením fólie se snažíme omezit na minimum.

Přiložením fólie na čelní sklo začíná vlastní lepení fólie. Časový úsek mezi očištěním skla a přiložením fólie se snažíme omezit na minimum.

Horkovzdušnou pistolí se fólie ClearPlex velice snadno tvarově přizpůsobí zakřivenému povrchu čelního skla.

Horkovzdušnou pistolí se fólie ClearPlex velice snadno tvarově přizpůsobí zakřivenému povrchu čelního skla.

Instalaci ukončíme odstraněním krycí fólie, která slouží k pohodlné a rychlé aplikaci ochranné fólie ClearPlex.

Instalaci ukončíme odstraněním krycí fólie, která slouží k pohodlné a rychlé aplikaci ochranné fólie ClearPlex.

Zpět